Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Benim de düzeldi gibi görünüyor dünden beri test ediyorum, hız 92-95 mbps ping tatmin edecek seviyede. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Merhaba, Düzce’nin Akçakoca ilçesinde oturuyorum. Akşam 7 gibi ping yükseliyor ve internetim kullanılmaz hale geliyor diyebilirim. Pingim artıp sabit kalsa yine çok sıkıntı yok, ama pingim bazen 20 bazen 50 bazen de 100 civarına çıkıyor. İşin ilginç tarafı saat 12 olduktan sonra pingim düzeliyor. Defalarca destek kaydı açtım ve türk telekom ekipleri sorunu hep bende buldu. Elektrikçi ile görüşüp ev içi tesisatımı değiştireceğim ve sorun devam ederse suçu yine onlara atacağım. Tracert olayını doğru mu yaptım bilmiyorum ama 2 Aralık saat 19.48’de durum böyle. Müşteri numaram 1429173.

Üzülerek söylüyorum ki bir şeyler tam oturmamış gibi aşağıya bir hız testi bırakıcam bundan 2 dakika sonra yaptığım testte 30 mbps gördüm her testte birbirinden uzak farklı değerler çıkıyor bi 5 bi 0.5 bi 15 sonra 30 ping zaten hiç belli değil bi 18 bi 108 saat 8 gibi yapacağım testi de yollarım iyi çalışmalar.

sabahtan beri elektriğim yoktu, geldiğin modem 212’li bir ip adresi almıştı, onunla denediğimde 17mbps/2.5 mbps hız alınabiliyordu.
tekrar bağlantıyı yeniledim ve 159’lu ip alınca düzeldi.
sanırım 212’li ip’leri dağıtan ve trafiği taşıyan cihazlarda/sistemlerde bir sıkıntı var, mesela battlefield 4 oynamak istediğim port hatası alıyorum, vowifi çalışmıyor vb.
ama bağlantı yenileyip 159 veya 95 ile başlayan ip aldığımda hepsi düzeliyor.

16 gündür tam 16 gündür bu sorunu yaşıyorum hala bir cacık düzelttikleri yok anca oyalıyorlar.

1 Beğeni

Malesef bazen böyle sonuçlar çıkabiliyor.

İki gün iyiydi bugün Mudanya/ Bursa lokasyonu yine kötü. Arızayı 30 kasım -1 aralık tarihinde düzelteceklerini söylemişlerdi destek ekibi ama sorun hala devam ediyor. Sıkıntı nedir,ne zaman çözülecek bilgisi olan bir yetkili yokmudur acaba?

Manisa/ALAŞEHİR
Sorun bu gecede tekrarlıyor…

abone no :1491391

Normal Zamanda
14ms ping - 35mbps dowland - 26Mbps upload alıyorum.
(YAPA altyapısındayım)

2 gün düzeldi bugün yine aynı hiz 60 dan 6 ya düştü pin 20 çıkarken 50 civari çıkıyor

Denizli / pamukkale

30 Kasım-1 Aralık tarihinde Bursa için çalışma yapılacağı belirtilip destek kaydım kapatıldı ancak sorun hala devam ediyor.

İlginç bir şekilde bugün de ben sorun yaşamıyorum. 2 Haftadır ilk defa düzgün. Geçen günlerde bazı arkadaşlar sorunun düzeldiğini belirtip ardından tekrar aynı sorunun devam ettiğinden bahsetmişti. Bakalım aynı durum benim de mi başıma gelecek. İlerleyen zamanda durumu editleyeceğim.

1 Beğeni

Benim 2-3 gündür düzgündü. Şimdi sorun tekrardan başladı. Bugün yarın çözeceğiz derken 2 hafta oldu. İNSANLARI OYALAMAYI KESİN!!!

Bi kullandığın ip adresini atar mısın , acaba sorunlu ip ler mi var yukarda bir arkadaş bu tür bir şey söylemiş birde modemi kapatma aynı ip yi kullanmaya devam et bakalım ilerleyen günlerde sorun yaşayacakmısın.

31 ile başlayan IP adresi zaten modemi hiç kapatmıyorum. Aynı IP ile sorun yaşadım daha önceleri ve hala OİM üzerinde Tesisat Numarası ile birlikte görünen altyapı kaynaklı arıza uyarısı mevcut.

bu aksam yine sıradan bir TurkNet akşamı ne. olacak bu işin sonu böyle forum yöneticileri derdimize aracılık edebilir misiniz lütfen @EFG @ModeratriX

1 Beğeni

Manisa / Turgutlu
Dün biraz düzeldi gibi olan internet bugün sayfa açamayacak kadar kötü durumda. Cuma denildi çözülmedi. Salı denildi çözülmedi. Şimdi sabır diyorlar ama ne olacak göreceğiz.

Yaşanılan bölgesel satürasyon sorunlarının kök nedenleri bulundu. Sorunun yaşanmaya başladığı tarihtan bu zamana kadar düzenli olarak takibi yapılarak çözüm işlemlerine başlandı. Akşam saatlerinde tespit ettiğimiz bazı pop noktalarında saturasyonlar yaşanıyor ve trafikler 00:00 sonrasında düşüş eğilimine giriyor. Trafikler düşünce devrelerin iyileştiğini düşünüyorsunuz. Her bölge için kontrolleri sağlıyoruz ve hem uplink hem de cihaz upgrade planlamalarını yapıyoruz. Amaç hafta sonuna yüm upgradelerimizi tamamlayarak sorunsuz bir şekilde size tekrar stabil hizmet vermek.

Evet bu durum ister istemez can sıkıcı bir hal alıyor. Bilmenizi isterim ki tüm kullanıcılarımızın sorunsuz bir şekilde hizmet alabilmesi için tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Kısa süre içerisinde tamamen çözüme ulaşacağız.

10 Beğeni

100 mbit fiber paketimde 19:00 / 00:00 arasında aldığım hız ektedir. Yaşadığım paket kaybından bahsetmiyorum bile.

Bu konunu üst yorumlarında gerekli bilgilerimi vermiştim: Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk - mertt342 tarafından #108

An itibariyle istanbul sultangazide de sorun yaşanmaya başlandı. 75’lik paket kullanıyorum ama hız 20’lerde geziniyor. En yakın zamanda çözmeniz dileğiyle.

Bursa/Osmangazi Bölgesinde sorunun çözülmüş hali…

Abone No: 1907334