Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

24/11/2020 testleri

100 mbps TurkNet paketimle Türk Telekom Fiber altyapısından testleri gerçekleştirmekteyim.
Lokasyon: Batman

Konu ile ilgili Güneydoğu bölgesinde hız dalgalanmasına ve düşük hıza çözüm getireceğinize inanıyorum.

Herkese iyi forumlar, son günlerde özellikle Manisa, Bursa ve Antalya’da başta olmak üzere satürasyon sorunları yaşandığının farkındayız. Buradan yazmış olduğunuz yorumlarınızı müşteri numaraları ile birlikte hizmetlerinize ulaşarak ilgili Network Operasyon ekibimize de ayrı olarak ilettim. En kısa süre içerisinde yaşanılan bu sorunu çzöüme ulaştırmaya çalışacağız. Müdahalelerimiz başladı. Durumda bir gelişme olursa ben size tekrar yazıp bilgi vereceğim. İlginize ve alakanıza teşekkür ederim.

6 Beğeni

Yunusemre/Manisa Müşteri no. 1523995
Ayın 18’inden beri bu sorun var
Saat aralığı 19.00-01.00

Hız testi olarak ayın 19undan kalan

Desteğe attım daha detaylı her 15dkda bir yapılmış testler mevcut.

Hız yavaş iken google.de tracert

Müşteri numarası:1862311
İstanbul/Beylikdüzü
19.00-02.00 arası 35 Mbps hızım 2 Mbps değerlerine kadar düşüyor. Packet loss ve yüksek ping de sorunlar arasında.

speedtest 249ms 8.77 down 3.87 up
speedtest 16ms 10.69 down 4.33 up
speedtest 16ms 10.84 down 3.93 up

Bu sorun için daha detaylı bir konu açtım, bakarsanız sevinirim.

Bulunduğum ilçe: Ulubey İl: Uşak müşteri numaram: 2767161590 Hız sorunu ile ilgili defalarca Lan bağlantısı üzerinden wifi yi modem üzerinden (wps i kapatarak) ölçmeme rağmen teknik destek ekiplerinizin verdiği bilgisiz cevaplardan bunaldım. 3 senedir TurkNet i kullanmaktayım ancak bu sorunları tam anlamıyla çözecek yetkili birileri eve gelmediği taktirde tek taraflı fesih ve BTK ( Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) na da gerekli şikayetimi bildireceğim…

Abone no : 1903238
Ping yükselmesi ve hızın düşmesi saatleri : 19:00-00:00
konuyla ilgili arıza kaydı oluşturdum zaten, bilgisiz arkadaşlar gönderdiğim testleri yeniden yapmamı istiyor ne yazık ki.
100mbit fiber paket kullanıyorum hızım 20 25 mbit civarına düşüyor. 2ms olan ping değerim 90ms değerlerine kadar çıkıyor. Jitter artıyor.
Bi hafta oldu TurkNet 'e geçeli. Doğru düzgün interneti kullanamıyorum.
Bundan önce farklı bir ISP kullanıyordum ve uzun süre kullandım. En ufak bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. Bir defa bile arıza kaydı açmamışımdır o kadar pürüzsüz bir kullanım sağlıyorlardı.

1 Beğeni

müşteri no: 1480909
istanbul üsküdar
son zamanlarda hızım çok dalgalanmaya başladı ve oyunlarda ping sorunu yaşamaya başladım. eskiden ping konusunda çok memnundum en iyi ping değeri bende oluyordu. hız testi yaptığımda ping normal gözüksede oyunlarda pingim oluyor. hız düşüşü için belirli bi saat aralığı yok her zaman olabiliyor dün mesela 20 dakika falan hızım 0,10mbps ye düştü saat 14 00 civarlarında. riota yazdığımda bilgisayarıma bağlanıp bazı testler yaptı onlarıda buraya ekliyorum.

Müşteri Numarası : 1901584

İl/İlçe: Bursa/Nilüfer her arkadaşın yazdığı gibi aynı problemlere sahibim.

Merhabalar;

Yaklaşık 3 hafta önce hergün saat 12:00 13:00 arasında modem üzerindeki dsl ledin turuncu oluyor internete anlık olarak koptu gozukuyor. 1 pcde internete girebiliyorken telefondan bağlantı sağlıyamıyordum. Kendi kendine dsl ledi turuncu olup sonrası yeşil oluyorda hattımda 2. modemde aynı sorun olunca modem arayüzünden elle dns girişi yaptım ve sorunum çözüldü.Servis sağlayıcım turknetten gelen dnsi modemden yok sayarak farrklı bir dns girişi yapılarak sorunum çözüldü kalıcı bir durum mu bilemiyorum.

Müşteri No: 1637855
Devre Numarası 8830779397

18:00da başlıyor sabah saatleri düzeliyor. Bu saatlerde hızım 35 mbpsden 1.82 download 1.50 upload seviyelerine geliyor

1 Beğeni

Anlaşılan bugün de interneti kullanamayacağız
sorun an itibariyle tekrar başlamış …

Devre Numarası 8822645076
Fiziksel Durum (VAE) AÇIK
Santral DENİZLİ-51
İndirme Hızı 97.66 Mbps
Yükleme Hızı 7.99 Mbps

1 Beğeni

Bursa Osmangazi

Müşteri No: 1689066

Sorun 19:45 itibari ile tekrar başladı.

SİVAS ın en merkezi yerinde oturuyorum fiber altyapı olmaması saçmalık zaten normalde ping zaten hayvan gibi dalgalı ama akşamları zaten pingdiye bişey olmuyo uçuyo gidiyo.
SİVAS/MERKEZ

Bursa Osmangazi kesinti oluyor. Sıkıntının CRC hatalarıyla alakalı olduğunu farketmiştim, bu konuyla alakası olabilir herhalde?

Sorun devam ediyor düzelen bir şey yok.
Manisa /Turgutlu
35 mbit olan bağlantım 3 mbitlerde.

1 Beğeni

Ankara Sincan Hattım kapatıldı
1801914 hemen açın

Neden kapatılmış acaba.

hiçbir sebep yok bir anda kesildi bölgemde çalışma yok dolaba bakıyorum etrafında çalışma yok

Yani internet sadece dolabınızla alakalı bir durum değil santral binası falan var ?

komşularda birşey yok sadece bizde var onuda geçtim aynı sokakta oturan arkadaşlarımın interneti var