Sık sık internet kopması

Aynı durum ben de var. Çözümleyemedik. Saha dolabına YAPA altyapısı gelecek dendi bekliyorum heyecanla.

1 Beğeni

SNR, CRC işin içindeyse özellikle CRC için bu kontrollerin yapılması şart, kopma durumunuz da olmuş. Kontrolleri yapalım, ona göre aşama, aşama ilerlememiz sağlıklı olacaktır.

1 Beğeni

Aynısı ben de var. Tamamen portsal ve saha dolabındaki kapasiteye bağlı bir durum. Mükemmel bir hattım vardı. Bi anda kesildi ve hız değerlerim 9 mbps düştü snr şuan 7-8 gidiyor. Kabloya baktım ki zaten benim ankastereye çakılı ve direk rj11 uç çakılı yani eksiz.

1 Beğeni

Bir de her akşam 22 de kopma durumum var sonra sabaha kadar düzelemiyor internet. Aynısı dünde olmuştu. Valla sinir hastası yaptılar :slight_smile:

1 Beğeni

Sorunun çözümü snryi 10a sabitle. Hızın bir miktar düşebilir.

1 Beğeni

Olmadı o da. Kendi kendine düşüp kopuyor

1 Beğeni

Her arızanın sonucu, bir arızanın sebebinden olmayabiliyor yani, Şahsi olarak ben de dış hat kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat, olayın iç tüzüğüne bakmadan emin konuşamayız.

3 Beğeni

O zaman sizin port arızalanmış olabilir. Bilemiyorum çok etken var. Ek olmadığını düşünüyorsanız benim gibi ve ankastreye çakılıysa elinizden bir tek destek kaydı açmak gelir o da çözüm gelir mi bilmem :slight_smile:

1 Beğeni

Binamızda başka bir dairenin internet hat değerlerini girip baksam onlarda da aynı durum var mı diye. Ne dersiniz?

1 Beğeni

Şahsi değil. Saha dolabındaki kapasite artınca veya yanlışlıkla dolaptan bir şey yapınca hızın alçalıp arttığını bizzat gördüm.

Bu gün TT de çalışan arkadaş sayesinde portum 2. ye değişti sorun devam etti. Ankastre kutumuz kablolarıyla beraber 0 dan 1 ay önce yenilendi.

1 Beğeni

Senin hattın ve onların hattı ayrı. Birinci senin hattın devren Saha dolabına bağlıdır. Portun Santrale bağlıdır. Yanlış biliyorsam düzeltin. :slight_smile:

Ama aynı kablodan geliyor. Öyle değil mi. Sadece max rate değerine baksam yeter.

1 Beğeni

Bakın gene de tabikide. Bölgede kapasite sorunu olma ihtimali de var.

1 Beğeni

4 gün önce 152mbps olan max rate nasıl 95 lere düştü aklım el vermiyor.

1 Beğeni

Benim de aklım ermiyor.

bak aynı durum.
Şuan kesintiden sonraki haldeyim.

1 Beğeni

Bir de ben diyordum ki bir kaç hafta sonra eğer snr çok şey yapmazsa 100 lük pakete geçerim diyordum. :frowning:

Bakalım, detaylı bir şekil de inceleyelim, en azından fikir edinmemizi sağlar.
aynı ankastreye bağlıysa dediğiniz, yanıltıcı olur yani geçersiz.

Bu sorun üzerinden yorumladığınız için yani, burada kesinleşmiş bir sonuç belirtmişsiniz. Bu arkadaşımızın taşıdığı aynı sorun olmayabilir özellikle SNR, CRC, max hız iç hattan da etkilenebiliyor.

1 Beğeni

Genel olarak ben söylüyorum. İç tesisat değil hiç bir şekilde. Öyle bir durumla karşılaştım ki. Sıfır Cat 6 mükemmel bir kablo çektik. Her şey eksiz. TT saha dolabı 5 metre ama gelen hız 50 mbps :slight_smile: Bazı durumlar da İç tesisat diyebiliriz.

75e alınca internet kesintileri oluyor. 50ye sabitlettim mecbur.

1 Beğeni

Umarım bende de çözüme kavuşur. Telefon ile görüşmek istediğimi ilettim bu arada. Mesaj ile çok uzun süreler cevap alamıyorum.

1 Beğeni