Sık sık internet kopması

Ben de çözüme kavuşmadı. YAPA altyapısından dolayı dendi :slight_smile:

1 Beğeni

Yarın ola hayrola. İnş düzelir.

1 Beğeni

Umarım çözüme kavuşur.

1 Beğeni

Peki.

Dediğim aşamaları mutlaka uygulayın, kontrol edelim. O zaman “Genel olarak” değerlendirelim. :slightly_smiling_face: Umarım, çözülür sorununuz. Haber bekliyorum…

3 Beğeni

Sen de haklısın ama işte bazen sonuç öyle olmuyor. İç tesisat ne kadar mükemmel olsa da sıfır eksiz ve ankastreye çakılı olsa da TT hattı veya devresinde sorun varsa sıkıntı yaşanıyor. 5 metre saha dolabı var. Alınan hızın 100 ve maks hız 150 olması gerek ama gelen hız gördüğünüz gibi napalım bazen elimizden çare gelmiyor. TT’de sorunu iç tesisata atıyor. Ben deki sorun bence Saha dolabı kapasite sorunu ve arkadaşın ki de bana aynı gibi geldi çünkü o dolapta DSLIM cihazının da bir kapasitesi var herkes yüksek hız kullanmak isterse nasıl olacak ? Herkes tek DSLIM’da işte Bakır o yüzden iyi bir hat değil. Fiber de böyle darboğazlar yok.

1 Beğeni

Biliyorum ama her arızayı kişisel olarak değerlendirilmesini pek yerinde bulmuyorum. Ben de bu tarz durumun “Lite” versiyonunu yaşıyorum, 2 hafta olacak galiba.

Sadece, ihtimalleri azaltarak sonuca varılması daha kolay, etkili olacaktır.

2 Beğeni

O lite lik bende de var, port değişimi sonrası başladı.

Port değişimi öncesi 7/24 4 snr idi.

Sonrası :

Gündüzleri 06:01 ve 19:30 arası 6 - 7 snr

Akşam ve gece saha dolaplarının bomboş olduğu zamanda snr 3. Hadi akşam i anladım da gecenin 5 inde bile düşük değer. 1.5 aydır her sabah 06:01 de düzeliyor. Bir kısıtlama var ama çözeriz bunuda. Şu aktif destek kaydım çözülsün de…

++++++

Hani yoğunluktan felan olsa gecenin 5 inde 5:59 da yüksek değer olur gündüz gibi. Ama yok 06:01 de ne var ise hep o saat dakika da yükseliyor. Aynı gün akşama kadar yüksek kalıyor…

3 Beğeni

Ben de 75’e geçince başladı ve 37mb 12 SNR olan paketim, 75mb pakette 60-65 geçtiğim de SNR 8 ile bağlanıyordum sonra 37mb’e düşünce SNR 15-16 sonrasın da SNR 8 daha sonra SNR 12-13 gibi rakamlar da gezelemeye başladı. Evet, şu aralar kullanıcılar da ve kendim de bu SNR düşüklüğü özellikle oynaklığı göze batmaya başlıyor ve kararsızlığı bozabiliyor.
+Değerlere dikkat ettiyseniz, teorik olarak 50mb’e kadar SNR 8 de kullanmam gerekiyordu fakat, 60-65 gibi rakamlar da SNR 8 hatta SNR 5 te bile kullandım hiç bir sorun olmamıştı ve 69/70 oranla bile kapasite kullandım ama modemi kapatıp açtığım zaman mevcut değerlerim düşüyor ve SNR ayarlaması işlemiyor. Var bir sorun da bakalım…

2 Beğeni

Arkadaşlar şimdi böyle bir fotoğraf yaptım sizlerde bir bakın isterseniz. TurkNet e göndereceğim.

@TworA @atagul98

Sorunumu net, kısa ve öz bir şekilde anlatan tek bir fotoğraf. Sorunuma çare bulabilecek
vaaar mı? :slight_smile:

Gönderin tabi ki, sizin Interleaved değeriniz de tabiri caizse “kafayı çekmiş” yani, orantısız olarak değişkenlik gösteriyor ve bu ne kadar azsa o kadar iyi.

Dslam marka modelimiz ortak mı merak ettim

Bende lantiq chipsetli Alcatel 7353 var, tam bir baş belası. Bana yaşatmadığı sorun yok. O pppoe Sorunu ile hâlâ daha uğraşıyorum…

Broadcom benimkisi, model numarasını bilmiyorum. Sizin sorununuz, bizimkisinden de üst level. :slight_smile:

1 Beğeni

:slight_smile:

Benim seviyeme ulaşan yok daha :smiley:

2 Beğeni

Olursa yanınıza yollarım, merak etmeyin… :slight_smile:

2 Beğeni

Tamamen aynısı yaşandı :smiley: Sizde de power düşmüş. O dikkatimi çekti.

1 Beğeni

TurkNet destekten gelen bir cevap yok arkadaşlar. Donanım haberde ki TurkNet destek çalışanına yazdığımda öncelik verildiğini ve yerleşik operatöre arızam düzelmediği için ret göndermişler. Arka planda çalışmaların devam ettiğini yazmış.

Güncel Hat değerlerim 13sa 37dk

@TworA @atagul98

1 Beğeni

Yerleşik operatör iç tesisat arızası diyip geri dönecek. :slight_smile: Yaşadım daha önce.

1 Beğeni

Aynen öyle olacak. Hatta aklıma şu geldi, kuzenim geçen ay benim referansımla TurkNet e geçti bu ay bedava kullanıyorum ondan mı yaptılar acaba?

1 Beğeni

Öyle bir durum söz konusu değil. Olsaydı bende de olmazdı.

1 Beğeni