Sık sık internet kopması

Snr değerinizi 14 db olacak şekilde kararlılık ayarı üzerinden düzenleyip kontrol edin

Port değişimi yapıldı mı?
Benim bir teorim var: Interleaved aralığı, fazlalığı demek, o kadar fazla paketin kontrolünü ele alıyor, bir hayli gecikme olabilir. Peki, 79mb gibi bir pakette sabit 70mb kullansanız yükten dolayı bu paketlerin yavaş yüklenmesin de bir darboğaz olabilir mi? Bu değer siz de çok oynuyor benim bildiğim oynamaması gerekiyor.

Yaptım ancak hızım çok düştü ve internet gelmedi.

1 Beğeni

Hızınız düşecek ama internet gelmemesi anlamsız.

1 Beğeni

Yapıldı ancak hiçbir şey değişmemiş. Birde başka bir şey soracağım Max Rate nedir. Benim bununla alakam var mı?

Bende anlamadım devre dışı yaptım geldi

Yani önceden 152.000kbps olan Max rate ne oldu da 106.000kbps ye düştü. Yani ben interneti kullanırken internet kesildi 1dk sonra geri geldi ve böyle oldu.

Asus modemlerde indirme snr değeri 13db altında olunca ve hatta aşırı parazit varsa çok fazla CRC üretir. CRC lerin artması önce hız düşüklüğü sonrasında DSL reconnect şeklinde geri döner

1 Beğeni

Peki bunu destek kaydında nasıl anlatmalıyım. Çünkü yine TT nin cevap vermesini bekliyoruz. TurkNet bir şey yapmıyor. Onların verdiği cevabı bana tekrar yazıyorlar. 4. güne gireceğiz artık.
Özellikle dün akşam SNR margin değerim 4db ye düştü Max rate 94.000 kbps idi. Ve internet gitti 1,5 saat sonra geldi.

Paket hızını bir altta aldırın deneyin. Örneğin 100 ise paketiniz 75 e geçin

2 Beğeni

Size tanımlanan max hız miktarı ve sürekli değişen bir değer, sizde ki değişim ise aşırı fazla ve SNR, zamanla 6-8dB oynamalar gözüküyor. Anormal.

NOT: Modeminiz de her hangi bir ayar yaptığınız zaman mutlaka kapatıp açın.

1 Beğeni

Arkadaşlar şimdi size bir sorun olacak ve vereceğiniz cevabı direk olarak TurkNet de açmış olduğum desteğe göndereceğim ve telefonla aranarak çözüme kavuşturulmasını rica edeceğim. Bu mesajlaşma hızıyla 2 senede çözeceğiz yoksa bu sorunu (TurkNet için).
Şu an internetim tekrar gitti. Saniyede 10 bin CRC geliyor. SNR yi 14 yaptığımda bile kesiliyor internet. Aynısı dün de olmuştu.
Sorum şu: Şimdi operatörler bize interneti nasıl veriyor. Bakıyorlar hattım ne kadar hız karşılıyor 152mbps tamam. Peki onlar bana ne tanımlamış 79mbps tamam. 75 paketi ben kendim seçtim zaten. Peki hattıma gelen hız 152mbps den 95mbps ye neden ve kim tarafından düşürüldü. Ve bu sorun 4 gündür neden devam ediyor. Sizden ricam bu soruya cevap vermeniz. Sonra belki üzerinde bir kaç oynama ile TurkNet e göndereceğim. Gerçekten her akşam saat 10 da internetim mi gidecek benim. Hattımı kapatır internet kullanmam daha iyi. Ya az önce modemi kapatıp açmadan önce baktığımda 7 milyon CRC vardı ya böyle bir şey mümkün mü. TT de müşteri kaynaklı arıza deyip duruyor. Lütfen ek kısa sürede çözüme kavuşturalım bunu.
@ModeratriX @TworA

Hattınıza bağlı hizmetlerin aktif ve yüksek olarak kullanılması, mesafesel zayıflama gibi etkenlerden etkilenir fakat 50mb gibi değer, normal değildir ki CRC, SNR değerleriniz de buna işaret ediyor.
Bana Dış ve iç hatta yapılan bütün aşamaları söyler misiniz?
Örn: İÇ HAT: Port, kablo, bağlantı değişimi
DIŞ HAT: Port, kablo, bağlantı değişimi gibi iç ve dış hat olmak üzere yapılan işlemleri söyleyiniz?

1 Beğeni

Bana mı soruyorsunuz yoksa TurkNet e sormamı istediğiniz sorular mı kafam karıştı :slight_smile:

Size soruyorum :slight_smile: durumu değerlendirip sorunla ilgili yorumlamamı yapacağım.

1 Beğeni

Hiçbir değişiklik yapılmadı. Durduk yerde internetim gitti geldi ve durum bu. Bu arada güncel hat değerlerimi atmak istiyorum.

Aşşağıda ki unsurları dener misiniz?

• Ankastre bağlantılarınızı kontrol edin, sorun bağlantı da ise kablonuzun diğer 2 damarını kullanarak YAK1 ile ankastreden çıkan 2 damara bağlayın. (YAK1, Elektrikçi)
  • Kablonuz da bir sorun varsa Nexan, Erse, Reçber marka kablo tavsiye ederim.
  • Ek, dsl prizi ve splitter kullanma/yenile (YAK1, Elektrikçi)
1 Beğeni

Artık geriye zaten bunlar kaldı. Şimdi bir tanıdıktan bu olaylar ile ilgilenecek birisini bulacak fiyat durumuna göre çağırıp bir kontrol ettireceğim. Ancak ben bina içi tesisat ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Sanırım benim hatam, sizin iç, dış hat kontrolü üzerine bir sorun çıkmayan, bir arkadaşla ile karıştırdım herhalde :upside_down_face: bunca zamandır yapılmadıysa mutlaka yaptırın.

1 Beğeni

Bana bu hızı gönderen santral/saha dolabı bana gelen hızı azalttı bu yüzden bu durum oluyor.