Internet kesildi ve ardından hız düştü

23.40’da internetim kesildi ve ardından 100 mbps olan hattım 92 mbpsye düştü.
Önceki hızım ve hat değerlerim

Kesintiden sonraki hızım hat değerleri:

Düzeldikten sonraki değerler:

Kısa süreli bir sinyal gücü seviyesinde düşüş yaşanmış. Tahminimce saha dolabında elektriksel akım veya voltajda bir sorun çıktı.

Hattınızda Interleaved / FastPath mod değişimi yapılmış olabilir, bölgede yeni abonelik başlatmış veya hızını yükseltmiş olan biri olabilir daha detaylı bilgi almak için TurkNet Online İşlemler Merkezi - Teknik & Destek - Yardım Merkezi - Arıza - Hızım Düşük Performans destek kaydı oluşturursanız temsilci tarafınıza geri dönüş yaparak bilgi verecektir.

1 Beğeni

Bu saatte bunu yapmış olamazlar. :smiley: Saha dolabına baktım ekip yoktu. Bir şey takan yoktu.

Dolabın bağlı çalıştığı santralden farklı bir müdahale sağlanmışta olabilir.

1 Beğeni

Bu saatte bu sağlanabilir mi ? Portum değiştirilmiş olabilir mi ? Devre numaram aynı şimdi kontrol ettim. Durduk yere nasıl olur gider anlamış değilim.

Devre numarası port değişse bile aynı kalmaktadır.

2 Beğeni

Kayıt açtım Baran bey ama çok saçma geliyor. Interleaved moda alınmışım ve hattım düştü. Ne yaşanıyor dolapta. :smiley: Kimse bir şey ellemedi. Bağlı olduğu santralde bu saatte çalışan bir ekip mi var ? Niye dokunuyor benim hattıma nedeni ne ? 23.40da kesinti oldu gitti geldi.

100’den 92’ye düştüğü için dert yanıyorsunuz, 30’dan 5 MBPS düştü ben ne yapayım hocam :smiley:

Neyse umarım en kısa sürede çözülür :slight_smile:

1 Beğeni

Garantisi olmadığı için dert yanıyorum.

telefonunuz da kesildi mi kullanıyorsanız?

Sonuçta hiçbir firma garanti şu kadar hız demiyor, böyle 3-5 MBPS kaybında pek bir şey dememek lazım.

1 Beğeni

Bi anda kesilip hat değerlerimin çok düşmesi. maks 144 mbps download varken şuanda maks 100 var. Bu normal mi ?
Bir firma garantisini vermiyor demek normal mi ?
Sonuçta hat belli hız belli internet belli.
Yalın internet kullanıyorum. Telefon kullanmıyorum.
Santralde bir şeyler yapılıyordur diyeceğim fakat bu saatte santralden değişim yapacak ekip mi var ? Bir de santral olduğu yerde ve saha dolabına herhangi bir kullanıcı eklenmemiş. Santrale kullanıcı eklenmesi beni etkilememesi gerek bence.

"Welcome to Turkey :slight_smile: "

Tek cevap bu olur hocam.

1 Beğeni

Fiber içinde her dairenin kendisi kablo çekmesi gerekiyor diyorlar. Bu yüzden Fiber kutu da eklemiyor TT. Ucuz da değil. Elektrikçi çok pahalı fiyatlara fiber kablo çekiyor. TurkNet’in proje alanında bile değil bölgem. :frowning: Gerçekten çok doğru bir şey dediniz.

Sorun kendiliğinden çözüldü.

Güncel değerler, İyileşme var gibi :smiley:
Teşekkürler,

2 Beğeni

45 dakika sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.