Zyxel VMG8623-T50B Root ve Supervisor Şifresi Öğrenme

detaylı bakmadım ama sanırsam yapılmıyor.

link güncelleyebilirmisiniz?

Bu zyxel tplink marka cihazları almanızı önermem, parasını verdiğiniz, kendi malınızın şifrelerini talebinizde paylaşmayan, oturumu yetkisiz kullanıcı hesabı ile açtıran (belkide yazlımsal olarak dönen birşeyleri gizlemek maksadı ilede olabilir), yazılımı geliştirilmemiş kısıtlı firma cihazlarından uzak durmak gerekir, bu firmaların toplu olarak anlaşma yapıp minumum yazılım desteği ile büyük paralar kaldırdığını ancak karşılığını vermediğini yıllardır yaşayarak görüyorum.

1 Beğeni

Privilege kısmını değiştirdim root kısmındakı aşağıda olan fotoğrafta Password kısmı boş gözüküyor ama bende dolu silmem gerekiyormu ?

VMG3625 Modelini kullanıyorum.

Bilmiyorum maalesef arayüze rootla giriş yapmayı denemedim uzun süredir.

Son F0 yazılımında supervisor şifresini öğrenme yöntemini kapattılar ama giriş etkin önceki sürümler yüklü ise yöntemle öğrendikten sonra güncellemeyi yapınız.

Konunun başında belirtildiği gibi sabırla söylenenleri uygularsanız modemin sifrelerine erisebildim.Openssl kurulum yapacaklar mutlaka kurulum yapılan yolu not alsın.Windows Sistem ayarlarında konuda görsellerle gösterildiği şekilde yapılırsa ve Sorunsuzca calisacaktir

1 Beğeni

hocam özelden bilgileri versem şifreleri öğrenip benimle paylaşabilir misiniz
cihaz zyxel vmg3625-t50b
sürüm : V5.50(ABPM.4)CO

Ben de Zyxel VMG1312-B10D modemim ile test ettim, decode sonrasında şifreler boş dönmekte.

{
        "Index0": 1,
        "Index1": 1,
        "Enabled": true,
        "Username": "root",
        "Password": "",
        "EnableQuickStart": true
    },
    {
        "Index0": 1,
        "Index1": 2,
        "Username": "supervisor",
    },
    {
        "Index0": 2,
        "Index1": 1,
        "Username": "admin",
    }

Evet elimde boşta duran b10d üzerinde bende denemistim ama bulamadım root şifresini falan.

Bu cihaz için düzgün kaynakta yok internette. Saldım gitti öyle…

VMG1312-B10D V5.11(ABEE.1)C0 (Millenicom) sürümünde telnet ile “$ cat /var/passwd” konumundan alınan şifre hashcat ile kırılabiliyordu. Yapısı bu şekildeydi: “root:S9vbsT29a4.hs:0:0:root:/home/root:/bin/sh” Ben bu şekilde bulmuştum.

İlgili komut da bu şekilde olması lazım:

hashcat -a 3 -m 1500 --custom-charset1=?dabcdef VMG1312-B10D.hash ?1?1?1?1?1?1?1?1

Diğer firmware sürümlerinde nasıl olur bilmiyorum.

Şifre yerleri boş geldi hocam sizdeki gif gibi çıktı ne yapmalıyım

Modeme telnet veya ssh bağlantısı sağladığınızda karşınıza Busybox çıkıyor ise yukarıda @ckk 'nın belirttiği yoldan devam edebilirsiniz. ZySH çıkıyorsa eğer, çok limitli bir konsol erişimimiz var demektir. Bu konuda devamı için ben de ne yapılacağını bilmiyorum :slight_smile:

Ek olarak bazı T50B’ler için Zyxel arkada default user/pass bırakmış;

Kullanıcı Adı: W1nSuPp@dM1n8623
Şifre: vMGd8623-Ppa$S*SvPp

Denemekte fayda olabilir.

Ufak bir araştırma sonrası fazla zorlamaya gerek yokmuş, en azından benim modem için öyle (VMG1312-B10D).

Modem kontrol paneline giriş yapın, ardından geliştirici seçeneklerinde, local storage kısmında loginAccount -> supervisor loginLevel -> high yapın ve modem sayfasını yenileyin. Gizli menüler görünmeye başlayacak.

Bunu da denedim ancak belirtilen yerde zySessionKey den başka birşey yok bende.

Vmg1312b10d deki mevcut yazılım sürümü şu:
v5.13(ABDS.7)C0

Telnet olarak da ZySh mevcut…

1 Beğeni

Ben global V5.13(AAXA.10)C0 versiyonu yüklemiştim.

1 Beğeni

Fw linki var mı ? Güncel link bulamadım. FTP adreslerine de baktım ancak yok bu fw sürümü.

1 Beğeni

Bu sayfada yer alıyor aslında;

Direkt link: VMG1312-B10D_Firmware_V513AAXA10C0.zip

2 Beğeni

“Yükleme başarısız oldu. Seçili dosya uygun değildir…”

Uygun değilmiş dosya :woman_shrugging:

Reset bile yemiyor, tam bela ya bendeki