Zyxel VMG8623-T50B Root ve Supervisor Şifresi Öğrenme

Alıntıdır: Zyxel VMG Serisi root ve supervisor password | DonanımHaber Forum

Ön Hazırlık:

1. How To Install OpenSSL on Windows – TecAdmin adresindeki talimatları takip ederek openssl i indirip kurun.

2. CALISMA - Google Drive CALISMA klasörünü indirin.

3. Base64 to Hex | Base64 Decode | Base64 Converter | Base64 adresini açın ve işlem boyunca açık tutun.

4. admin kullanıcısı ile modem arayüzüne girin.

İŞLEM:

1. Modem arayüzünün olduğu sekmede F12 ile geliştirici seçeneklerini açın (sayfada sağ tuş en altta incele ile de açabilirsiniz)

2. Üstte Application sekmesine tıklayın

3. Açılan menüde bulunan AesKey’in sağ taraftaki değerini kopyalıp CALISMA klasöründeki aeskey.txt dosyasının içine atıp, Kullandığınız notepad veya benzeri programda ctrl + h tuşuna basıp aranan yerine \ yazıp tümünü değiştire tıklayın kaydedin.

image

1. Yeni sekme açıp adres bara http://192.168.1.1/cgi-bin/DAL?oid=login_privilege&Logout=2&timedelay=1&sessionkey=xxxxxxxx yolunu yapıştırın ve xxxxxxxx yerine modem arayüzü application sekmesindeki zySessionKey in sağ tarafındaki değerini kopyalayın.

2. Enter tuşuna basın.

3. Açılan sayfada “content”: ile ve “iv”: arasındaki değeri tırnaklar hariç kopyalayıp CALISMA klasöründeki wordpad ile açacağınız content.b64 dosyasının içine yapıştırın. Kullandığınız notepad veya benzeri programda ctrl + h tuşuna basıp aranan yerine \ yazıp tümünü değiştire tıklayın. Sonra dosyayı kaydedip kapatın.

image

1. “iv”: den sonraki metni tırnaklar hariç kopyalayıp iv.txt dosyasının içine yapıştırın. Kullandığınız notepad veya benzeri programda ctrl + h tuşuna basıp aranan yerine \ yazıp tümünü değiştire tıklayın. Sonra dosyayı kaydedip kapatın.

image

1. Kaydettiğiniz aeskey.txt dosyasını açın. İçeriği kopyalayıp daha önce açtığınız Base64 to Hex | Base64 Decode | Base64 Converter | Base64 sekmesindeki Base64* alanına yapıştırın ve biraz aşağıdaki Convert Base64 to Hex butonuna basın. Altındaki Hex alanında çıkan hex değerini kopyalayıp tekrar aeskey dosyasının içine yapıştırın ve dosyayı kaydedin. (kontrol amaçlı 64 karakter olmalıdır.).

1. Kaydettiğiniz iv.txt dosyasını açın. İçeriği kopyalayıp daha önce açtığınız Base64 to Hex | Base64 Decode | Base64 Converter | Base64 sekmesindeki Base64* alanına yapıştırın ve biraz aşağıdaki Convert Base64 to Hex butonuna basın. Altındaki Hex alanında çıkan hex değerini kopyalayıp tekrar iv dosyasının içine yapıştırın. Yeni yapıştırdığınız satırda 33. sütuna gelip enter tuşuna basarak iki tane 32 lik parça elde edin. dosyayı kaydedin. (kontrol amaçlı 2 tane 32 karakter olmalıdır.).

image

1. CALISMA klasörü Komut.txt dosyasını açın içine “enc -AES-256-CBC -d -base64 -A -iv xxxxxxxx -K xxxxxxxxxx -in content.b64 -out content.decoded” tırnaklar hariç yapıştırın. -iv den sonraki xlerin yerine iv.txt dosyasındaki ilk 32lik hex kısmını; -K dan sonraki kısma xlerin yerine aeskey.txt içindeki 64lük hex kısmını kopyalayıp yapıştırın. dosyayı kaydedin fakat kapatmayın. (Yapıştırdığınız karakter sayısını buradan kontrol edebilirsiniz String Length Calculator | Online Tool | String Functions).

1. CALISMA klasöründe openssl.exe’yi çalıştırın. Çıkan ekrana Komut.txt’de oluşturduğunuz içeriği kopyalayıp yapıştırın. Entere basın.

2. Herşey doğruysa CALISMA klasörü içinde content.decoded dosyası oluşacak. Dosyayı açın ve tüm şifrelere ulaşın.

Root kullanıcısına arayüzden giriş yapmak için:

1. Yukarıdaki işlemlerden sonra supervisor hesabına giriş yapın.

2. Bakım, Yedekle/Geri yükle seçeneğinden yedekle* tuşuna basın. Rom-D dosyası inecektir.

3. Backup-Restore adlı bir dosya inecek, bu dosyayı not defteri ile açın.

4. Ctrl-f ile admin kullanıcısını arayın ve az aşağıdaki, privilege* yanında bulunan yazıyı tırnaklar olmadan kopyalayın.

image

1. Yukarıya doğru çıkarak root kullanıcısının privilege yanında bulunan yazı ile değiştirin.

image

1. Dosyayı kaydedip modeme geri yükleyin. Root kullanıcısı ile arayüze girebilirsiniz.
9 Beğeni

çalışma dosyasının içinde aeskey.txt diye bir dosya yok?

Buradan indirip dener misiniz bir de?

https://drive.google.com/drive/folders/1AjyaoWEmgxbrM_S5edy5Xg67JbIHhKrj?usp=sharing

3 Beğeni

bende böyle bir sorun çıkıyor sebebi nedir acaba ?
bilgileri sana göndersem bana bulabilirmisin?

1 Beğeni

Özel mesaj yoluyla iletirsen bakabilirim

Superuser olarak arayüze erişmek ne gibi avantajlar sağlıyor?

Tam hatırlayamıyorum ama çok bir artısı yoktu sanırım

Benim tek amacım vmg3625 ve 8623 te yazılım yükleme sonrası modem arkasındaki şifresini kabul etmiyor ve arayüze giriş yapamıyorum 2 çözümü var 1. garantiye yollayıp modemin yenisini gelmesini beklemek 2. Supervisor şifresi ile girip yeni arayüzü kullanıcısı oluşturmak sadece bunun için öğrenmek istiyorum.

Buldum sanırım voip ve bakımda bu tikli olmayan yerler açılıyor
image

image

bende bunlar da çıktı

1 Beğeni

O giriş yapmadan gözüken menü yerleri rootla giriş yapılsa bile gözükmüyor maalesef :frowning_face:

Hocam 4. Aşamada bulunan application sekmesinde zysession key göremiyorum

İyi günler. Çok defa denedim beceremedim. Modemsiz kalmak da istemiyorum. Uzakta bağlantı vs ile yardımcı olabilecek bir hayırsever, babayiğit var mıdır arkadaşlar. Zor durumdayım gerçekten çok mutlu olurum

Şu kısmı asamiyorum. zySessionkey göremiyorum

application kısmında local storage yerini bulup orada gösterdiğim gibi 192.168.1.1 yerine tıklarsanız çıkacaktır

Aeskey çıkıyor hocam orada sadece

O kısmı giriş yapılmadan aşılmaz sizin yapacağınız modemi türknetten almışsanız arıza kaydı açıp modeminizin supervisor şifresini istemek merak etmeyin modemi garantiye yollasanızda en geç 3 4 gün içinde yenisini yolluyorlar ama ben beklemek istemiyorum diyorsanız müsteri hizmetlerine kayıt açın onlar yardımcı olacaktır. O dediğiniz kısımdan geçmeniz için giriş yapmış olmanız lazım yoksa sayfada "invalid username or password yazar iyi günler.

Eyvallah hocam. Arayüze giriş yapamıyorum doğrudur. Zyxel kargolayin dedi, TurkNet de kayıt açtım bakalım. Teşekkür ederim

Son olarak şunu sorayım hocam. Supervisor şifresini gönderdiler diyelim. Onu arayüzde mı kullanacağım.

1 Beğeni