Zyxel VMG8623-T50B Root ve Supervisor Şifresi Öğrenme

Kullandığınız iki sürümden hangisi daha iyi? Ve yeni?

Bende son sürüm yüklü sorunsuzca buldum.

1 Beğeni

Bir iki kişi daha bana ulaştığında onlarda da şifre çıkmamıştı nedenini çözemedik

Burada anlatılan yöntemi de deneyebilirsiniz

V5.50(ABPM.5)C0 bu sürüm biraz daha iyi. Daha önceki sürümde çok wifi sorunu yaşamıştım. Bu daha iyi. Ama son sürümleride denemek istiyorum. Onun içinde kilidi açıp son sürümleri yüklemem gerekiyor.
Reset den sonra şifre sorunları yaşamamak için supervisor şifresini almam gerekiyor.

openssl bile çalıştıramadım.

openssl : The term 'openssl' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Che
ck the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ openssl
+ ~~~~~~~
    + CategoryInfo          : ObjectNotFound: (openssl:String) [], CommandNotFoundException
    + FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

Suggestion [3,General]: The command openssl was not found, but does exist in the current location. Windows PowerShell does not load commands from the current location by default. If you trust this command, instead type: ".\openssl". See "get-help about_Command_Precedence" for more details.

Bu hatayı alıyorum.

openssl çalıştıramadıysanız bana özelden iv content ve aeskeyi iletirseniz sizin için bulabilirim

Merhaba az önce @Gulnare nin şifresini bulup kendisine teslim ettim isteyen olursa yardımcı olabilirim.

Şöyle anlatayım cihaz sıfır olarak bu gün elime ulaştı. Geldiğinde üzerinde V550ABPM5F1 sürümü vardı. Root hesabına paylaşılan yöntem ile girmeye çalıştım fakat dediğim gibi şifre kısımları boştu. Ardından V550ABPM4F0 sürümünü denedim ondada aynıydı. V550ABPM3b2_F0 sürümünü yüklemek istedim fakat modem izin vermedi. Biraz araştırınca Global sürümlerin olduğunu öğrendim ve Telnet ile yüklenebildiğini gördüm. Bunun üzerine araştırınca en güncel bulabildiğim V550ABPM5C0 sürümü oldu V550ABPM5G0 ile V550ABPM2G0 sürümünü çok aradım ama bulamadım. V550ABPM5C0 mı yoksa V550ABPM5G0 mı globalde en güncel bilmiyorum açıkcası. Şuanda telnet yardımı ile kurduğum V550ABPM5C0 sürümü var cihazımda ve bunda şifreler çıktı paylaşılan yöntem ile Root erişimimim var.

Bulabildiğim Sürümler:
V550ABPM5C0
V550ABPM4F0
V550ABPM4C0
V550ABPM2C0
V550ABPM3b2_F0
V550ABPM5F1

Lazım olur diye indirme linki: VMG3625-T50B

Ek olarak sormak istediğim bir kaç şey daha var;

1. Reset sonrası hangi şifreler gidiyor ve ne yapmak gerekiyor?
  2. Global’de en güncel sürüm hangisi?
  3. IPv6 destekleyen sürümler hangileri?

@Schwi @Gulnare @KASPAROV

güncel global sürüm m5g0 olan idi ama sonradan çok sorun yarattığı için zyxel güncellemeyi kaldırdı şu anlık en güncel olan m5c0 saten m5c0 ile m5f1 aynı yazılımlar sadece biri global diğeri ıss için üretildi 1 2 ayar harici aynı yazılım reset sonrası supervisor harici belirlediğin bütün şifreler gider ama fabrika ayarına dönsem bile benim belirlediğim şifreler kalsın diyorsan supervisor ile giriş yapıp rom-d dosyasının yedeğini alıp not defteri ile açıp kendin şifre belirleyebilirsin ıpv6 destekleyen tek sürüm V550ABPM3b2_F0 bu sürümünde ipv6 dan başka hiçbir avantajı yok aksine birçok sorunu var crc fec hatasından tut wifi sorunlarına kadar.

1 Beğeni
  • V5.50(ABPM.2)G0 bende yüklü nereden buldum bilmiyorum. Yalnış hatırlamıyorsam İtalya servis sağlayıcılarını birinin sayfasında vardı. Yarın bir karıştırayım
3 Beğeni

Sağol Üstat eline sağlık.

2 Beğeni

IPv6 için V550ABPM3b2_F0 kurmaya çalışıyorum ama kurmuyor telnet ise işe yaramıyor. Bir çok sürümden geçirmeyi denedim ama olmadı.

M5F1 yazılımına geç fabrika ayarlarına getir sonra yüklemeye çalışmayı denermisin.

1 Beğeni

@ KASPAROV Olmuyor maalesef başka yolu var mı?

Dosyada bir hata olmasın dosyayı bu linkten mi indirdin?
https://ext-tnfiles.turknet.net.tr/V550ABPM3b2_F0.rar

Evet hocam burdan indirdim ve ilk geldiğinde de yüklenmiyordu. Supervisor erişimide mevcut şuanda.

İnan bir bilgim yok normalde yüklenmemesi durumunda telnet ile yaptığın işlem sonrası yüklenmesi gerekiyor.

V550ABPM3b2_F0 sürümünden önceki TurkNet’e ait version hangisi biliyor musunuz? Daha eski bir sürüm yükleyip yükseltmeyi deneyeceğim.

M2C0 ondan önceki daha eskisinide bilmiyorum

Yedeklemede kısmında supervisor olarak girince rom-d alanı geliyor. Dsl Snr ayarı yapılabilir mi?

1 Beğeni