Zyxel VMG8623-T50B Root ve Supervisor Şifresi Öğrenme

Evet giriş ıd si: supervisor
Şifre:size verilen
Çünkü senle aynı modemi kullanıyorum başıma aynısı geldi ipv6 çalışan versiyonu yükledim modem ağırlaştı sonra resetledim hiçbir şifreyi kabul etmedi modemin arkasındaki yazan da dahil sonra garantiye yollad8m modemin yenisi geldi onada yükledim ama yüklemeden önce bu konuyu okumuştum yine aynısı oldu supervisor ile giriş yapıp admin girişini silip yeni bir tane oluşturdum sorun çözüldü.

key bulamıyorum hocam

Özel mesaj kutunuza bakabilir misiniz?

Supevisor şifresi bulabilmek için ilk önce arayüze giriş yapmanız gerekmektedir yoksa işleminiz başarısız oluyor.

Supervisor şifresi cihaza özel mi? Yazılım attıktan sonra bu şifre değişmiyor mu? Eğer videolu anlatım yapabilirse bu anlatımı çok makbule geçer.

Tplink de yedekleme dosyasının içindeki şifre kısmını değiştirip tekrar yedekleme dosyasını yükleyince root erişimi sağlanabiliyor. Geçen elime zyxel biraz daha karışık galiba.

Cihaza özel ve yazılım attıktan sonra değişmiyor

1 Beğeni

Eğer tekrar anlatım yapılırsa iyi olur. Her aşamada da resimde eklenirse çok makbule geçer. 1-2 saattir yapmaya çalışıyorum ama arada çok eksik parça var. Herşeyi yaptım openssl çalışmıyor.

Gördüğüm kadarı ile supervisor diye bir kullanıcı adı yok. admin ve root var. Doğrumudur. Biz bu yöntem ile root erişimi alıyoruz.

Hayır ikisi farklı girişler admin girişi kullanıcı girişi root girişi deneyimli kullanıcı girişi supervisor girişi servis için çünkü supervisor girişinde fabrika ayarlarına dönünceki olacak varsayılan ayarları dahi değiştirebiliyorsunuz

Üstat konuda atladığım noktalar varsa kusura bakma. Siz supervisor şifresini nasıl aldınız. Garantisi olmayan 3625 var. Supervisor lazım.

Galiba sizin sorununuz yazılım yüklediniz ve şuanda modemin arkasında yazan şifre ile giriş yapamıyorsunuz doğru mu?Şuan çalışıyorum akşam isterseniz özelden nasıl yapıldığını gösterebilirim ama supervisor şifresini alabilmek için yukardaki işlemleri normal admin girişi ile giriş yaptıktan sonra yapmalısınız yoksa işlemleriniz yarıda kalır.

Şuan giriş yapıyorum. O yüzden reset atmıyorum. Supervisor şifresini elde edip sonra orjinal yazılıma dönmek istiyorum. Modem hantal çalışıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Akşam 6 gibi size özelden nasıl yapacağınızı anlatırım iyi günler.

Merhabalar, tüm aşamaları gerçekleştirdikten sonra çözülen JSON dosyasında şifreler bulunmamakta. Son sürümden kaynaklı mı?

{
   "result":"ZCFG_SUCCESS",
   "ReplyMsg":"Page",
   "ReplyMsgMultiLang":"",
   "Object":[
      {
         "Index0":1,
         "Index1":1,
         "Enabled":true,
         "Username":"root",
         "Password":"",
         "EnableQuickStart":true,
         "Privilege":"login"
      },
      {
         "Index1":2,
         "Username":"supervisor",
         "Privilege":"login,httpd,samba"
      },
      {
         "Index0":2,
         "Index1":1,
         "Username":"admin",
         "Privilege":"login,httpd,samba"
      },
      {
         "Index1":0,
         "Page":"",
         "HiddenPage":""
      },
      {
         "Index0":2,
         "Page":"Broadband,Wireless,Home_Networking,QoS,NAT,Routing,DNS,IGMP_MLD,Vlan_Group,Interface_Grouping,USB_Service,Firewall,MAC_Filter,Parental_Control,Scheduler_Rule,Certificates,Log,Traffic_Status,Routing_Table,ARP_Table,ARPTable_handle,VoIP_Status,WWAN_Statistics,SNMP,System,User_Account,Remote_MGMT,Time,Log_Setting,Backup\/Restore,Backup_Restore,Reboot,Diagnostic,Status,Upnp_Portmap,Diagnostic_Result,xDSL_Statistics,xDSLStatistics_handle,NATSession_handle,RoutingTable_handle,McastSt,WLAN_Table,Phonebook,wps_status_handle,PortMirror,ParseDirectory,ROMD,ParseUSBInfo,Email_Notify,Firmware_Upgrade,Diagnostic_id,CallHistory_id",
      },
      {
         "Index0":3,
         "Page":"Time,Reboot,Backup\/Restore,ARPTable_handle,ROMD,Diagnostic,Backup_Restore,Status,Upnp_Portmap,Diagnostic_Result,xDSL_Statistics,xDSLStatistics_handle,NATSession_handle,RoutingTable_handle,wps_status_handle,ParseDirectory,ParseUSBInfo,Log,Traffic_Status,ARP_Table,Routing_Table,McastSt,WLAN_Table,WWAN_Statistics,User_Account,Remote_MGMT,Email_Notify,Log_Setting,Firmware_Upgrade,Diagnostic_id",
      }
   ]
}
"X_ZYXEL_LoginCfg":{
    "LoginGroupConfigurable":true,
    "LogGp":[
      {
        "emptyIns":true
      },
      {
        "GP_Privilege":"_encrypt_xxnmSQjolSTyA7V35TZMiMR0G6AwSpE=",
        "Account":[
          {
            "AutoShowQuickStart":false,
            "Username":"admin",
            "PasswordHash":"",
            "DefaultPassword":"_encrypt_rVmLJqUYzBX36eg==",
            "DefPwLength":8,
            "Privilege":"_encrypt_QYgPXv7+tjfYdxBKWqHo7\/nOHxelBC44t0=",
            "AccountIdleTime":3600,
            "OldDefaultPassword":"_encrypt_h623JbZqTw==",
            "DefaultGuiPassword":"",
            "ResetDefaultPassword":false,
            "shadow":"admin:$6$ZKUenBYSPvPxDI2V$C3IzbxYamIG2sxNs0NHdJRx74TzNbm8msxfxTLkzmdtW3lvqUB.XyGCzC3hQ.DpqBs3dxLMJnuR.:0::::::\n",
            "smbpasswd":"admin:21:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX:67263E3E0D4118F8206F7013F3198:[U          ]:LCT-00000164:\n",
            "ConfigAccountFromWAN":false,
            "AccountRetryTime":5,
            "AccountLockTime":5400,
            "DotChangeDefPwd":true,
            "ShowSkipBtnInChgDefPwdPage":true,
            "AutoGenPwdBySn":false,
            "Stored":"",
            "Salt":"",
            "RoleList":"",
            "RemoteAccessPrivilege":"LAN",
            "CardOrder":"",
            "ThemeColor":"",
            "HiddenPage":"",
            "SshKeyBaseAuthPublicKey":""
          },
          {
            "Username":"A",
            "DefaultPassword":"_encrypt_eyrox0EvGAWcGKwVvw==",
            "DefaultGuiPassword":"",
            "ResetDefaultPassword":false,
            "shadow":"A:$6$6tD9OS2qHo5lsJM8hjmCAckbssjLuS\/QRc88X4H\/6q1qO5CzcTUS.42JrHITNzAMUTZJIMA.o0QJ.0fp12xsm1mEA0.:18712::::::\n",
            "smbpasswd":"A:22:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX:A26D95299DC9FA3C597C2F15BC3DC:[U          ]:LCT-605E0F71:\n",
            "ConfigAccountFromWAN":false,
            "PasswordHash":"",
            "DefPwLength":8,
            "AccountRetryTime":3,
            "AccountIdleTime":300,
            "AccountLockTime":300,
            "DotChangeDefPwd":true,
            "ShowSkipBtnInChgDefPwdPage":false,
            "AutoGenPwdBySn":false,
            "AutoShowQuickStart":false,
            "Privilege":"_encrypt_QYgPXv7+tjfYdpSktHo7\/nOHxelBC44t0=",
            "Stored":"",
            "Salt":"",
            "RoleList":"",
            "RemoteAccessPrivilege":"LAN",
            "OldDefaultPassword":"",
            "CardOrder":"",
            "ThemeColor":"",
            "HiddenPage":"",
            "SshKeyBaseAuthPublicKey":""
          }
        ]
      },
      {
        "GP_Privilege":"_encrypt_NU1tLOyhNAQbd4KhA==",
        "Account":[
        ]
      }
    ],

Gördüğüm kadarı ile 8623 ile 3625 yazılımları aynı denilse de farklılıklar var. Modem den oluşturduğum backup dosyası. supervisor ve root yok. Yada yedekleme dosyasında bunun ile alakalı bölüm olmayabilir.

En son dosya “content.decoded” isminde ve uzantılı oluşuyor şifreler bu dosyanın içinde

8623 de mevcut idi fakat ondada yoktu. Hangi sürümü kullanıyorsunuz?

Güncel sürümde de aynı yöntem ile bulabilirsiniz ben güncel sürüm olan v5.50(abpm.5)f1 sürümünde bulmuştum.

1 Beğeni

İki modelden de var bende. Bu 8625 V5.50(ABPM.5)C0 global dönmüştüm. 3625 de TurkNet yazılı atmıştım. V5.50(ABPM.2)G0

1 Beğeni

Global sürümde sorun yok şifre çıkıyor fakat son sürüm olan F1 de çıkmamakta.