ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

Şuan ki taksitli fiyatı 468TL dir. 1 kaç ay öncesinde, taksitli fiyatı 384TL iken bir anda 80TL artıp 468TL olmasından bahsetmiştim. Ayrıca 3k lık modem ev kullanıcısından ziyade bir şirket için çokta pahalı değildir zaten.

uzun zamandır 375 tl taksitlide 440 tı sanırım ekonomik olarak aylar sonrası kestirilmediği için yine çok büyük bir zam görünmüyor

SRA açıkken hat değerleri normal gözükmesine rağmen günde 3-4 defa indirme hızı aşırı derecede yavaşlıyor ve resync yapmadan veya modemi kapatıp açmadan düzelmiyor. (24mbit’ten 1-1.5 mbit’e kadar düşüyor), yükleme hızında ve ping değerlerinde bir problem olmuyor. Ayrıca az kullanımda bile on binlerce CRC oluyor. SRA kapalıyken CRC de oldukça azalıyor. Broadcom ve Lantiq chipsetli modemlerimde SRA açıkken böyle bir sorun yaşamıyorum. Bağlı olduğum kabin Broadcom chipseti kullanıyor.

SRA kapatınca hat daha düşük hızlarda senkronize oluyor ama bu sorunları yaşamıyorum.

Modemin yazılımsal olarak problemi olduğu kanısındayım. Son sürüm firmware yüklü. Çoğu kişinin “hız düşmesi, yavaşlama” gibi problemlerinin bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. SRA default olarak açık geliyor.

@ModeratriX @Eren

Hangi firmware sürümünü kullanıyorsunuz?

V5.50(ABPM.4)F0 sürümü.

Ekleme: SRA kapalıyken de aynı sorun var fakat daha nadir oluyor.

Bu işlemler sayesinde SIP kısıtlamasından kurtuldum ve artık SIP özelliğini modemin kullanabiliyorum.
Bu bilgiler çok değerli ellerinize sağlık.

ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri Gönderisinden tartışılmaya devam ediliyor:

V550ABPM4F0 sürümünü zyxelin kendi sitesindeki linkten açamıyorum bana mail üzerinden atabilirmisin? bykysn2012@gmail.com @BLackOwL
V5.50(ABPM.3)b2_F0 bende şuan bu kurulu satın aldığımdaki sürüm bir sıkıntısı yok yeni sürümle arasındaki fark nedir? ABPM.3 de crc ve fec hatalarım çok fazla 1 gün kullanabılıyorsunuz daha sonra hızım çok düşüyor reset atmadan düzelmiyor ama upload hızım değişmiyor aynı ne yapmam gerek yazılım güncelleyince düzelecekmidir?

Son sürüm hala aynı mı?

Evet son sürüm V550ABPM4F0 budur

teşekkür ederim sağolun

Yeni sürüm abpm5 co sürümüdür

yayınlandı mı yeni sürüm??

Global sürüm yayınlandı

1 Beğeni

Bir değişim var mı ve turknetten alınan modemde mi kullanıyorsun

Evet donanım haberden bakabilirsin modem konusuna haziranda da abpm6 co sürümü çıkacak.

forumda paylaşmıştım bende haziranda paylaşılacağını belirtiyor zyxel resmi sayfasında

1 Beğeni

Global sürüm dediğiniz nedir arkadaşlar TurkNet in verdiği modeme sadece TurkNet için olan güncellemelerimi yapacaz yoksa global sürümüde yapsak sıkıntı olur mu ?

Sıkıntı yaratır mı peki ?

global sürüm dediği vmg3625 t50b modelin galiba. net bir şekilde yazarsa bizde faydalanabiliriz

2 modem içinde geçerli aynı donanım 8623 ile 3625 ortak yazılım. Donanım haberde var modem konusunda yazılım CO ve GO olarak

1 Beğeni