ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

Yeni güncellemeyi yapan oldu mu bir fark var mı

Wlan zamanlayıcı ve mimo seçeneğini gizlemişler ve Dsl sürücüsü güncellenmiş.

1 Beğeni

Yeni sürüm globelemi geldi? Link atabilirmisiniz?

WMG 8623

Siz bilirsiniz hocam size kalmış kurup kurmamak linke dikkatli bakarsanız webstore.zyxel.eu kendi claoud sunucusu

Hocam bunların hangisi TurkNet için hangisi global sürüm birde zyxel siteesinde m4f0 güncel sürüm olarak gözüküyor bunlar beta olabilir mi?

Global full sürüm TurkNet yazılımı ile alakası yok

1 Beğeni

Wmg 8623 gizli menüleri

Screenshot_2

Screenshot_5

Arayüzde olan bu menüler modemin donanımı ile uyumlu mu?

Bilmiyorum malesef, modem arayüzüne giriş yapmadan sayfayı yenileyince hemen sağdaki menüye basarsanız bu seçenekler çıkıyor.

Bu dediğimiz görüntüler vmg-3625 te de var. Ama hepsi giriş yapınca kayboluyor. Bir şekilde kısıtlanmış.

Evet var aynı yazılım olduğu için , snr margin ayarı gelmez ise güncellemeyle değiştireceğim modemi

Bende gelmez ise değiştireceğim. 1 ay önce dolap kondu 100 mbps hızım. 1 ay sonrada baz istasyonu kurulacak mış. Baz istasyonu kurulursa herkes kapatır ev telefonlarını.

1 Beğeni

abi aynı şekilde bende de o problem var. daha önce recepilhan nickli bir kullanıcı global firmware yüklemiş, acaba global firmwarei nereden bulabilirim

abi halihazırda abpm4f0 kurulu, zyxel global sitesinde abpm6 geleceğini gördüm tarih olarak da haziran2021 diyordu yani june yazıyordu ama biz hala abpm5 bile almadık. acaba farklı bir firmware ile kurulum yaparsam sorun çözülür mü, ya da internette abpm5 var mı? bilgisayarımda da c0 sürümü mevcut ama yükleyip yüklememek konusunda tedirginim.

abi önerdiğin bir vdsl modem var mı?

sağolasın abi teşekkür ederim geri dönüşün için

1 Beğeni

abi internette biraz bakındım da bu bahsettiğin modemin iki farklı tipi varmış. biri dslden wifi ve lan olarak paylaşan, diğeri ise landan wan ve lan ile interneti paylaşan. zyxel gibi hem dsl hem wan özellikli olanı yokmuş. şu anda elimde bulunan vmg8623 olan modemde lan ile ilgili sorunum yok, bu yüzden acaba dsl olanı mı alayım yoksa wan olanı mı? wifi sorunum var. hem ayrıca daha sonra fibere geçince bu dsl modem işlevsiz olacak.

1 Beğeni

Benim bildiğim tüm modemler ewan desteği veriyor. :person_shrugging:

Selam. Zyxel vmg8623-t50b modemimde yuklu versiyon v5.50(ABPM.3)b2_F0 gozukuyor. Zyxel spdestek sayfasindaki linkte v550abpm4f0 var. Ancak yuklenmiyor linkten.
Sizin yollayacaginiz TurkNet icin bu versiyon mu? Evetse yollarsaniz iyi olur :+1: