ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

Selam arkadaşlar,
Bu konuda “ ZyXEL VMG8623-T50B ” modemi hakkında görüş istek, önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

3 Beğeni

İlk yorum benden o zaman :slight_smile:

Adsl vdsl olması üstüne bide voip desteklemesi onun da üstüne bide 2.4 ghz ile 5 ghz desteklemesi son zamanların en iyi modemlerin arasında diyebilirim.

Tek sorunu modemin ara yüzü biraz bana karışık gelmekte :slight_smile: onun dışında benden 5 üzerinden 4 rahat şekilde aldı

Bu modem hakkında bir şey görüş, öneri ve istek yapalım da bu modemin güzel bir konusu bir gün aniden forumdan kalktı.Forum dediğin herkesin tecrübelerini düşüncelerini yazıp konunun olgunlaşması bazı sorunları çözülmesidir.O konuda bir şey için geri dönük konuya bakma ihtiyacım oldu.Konu ortadan kalkmış.Varsa topluluk kurallarına aykırı mesaj silinir.Üye uzaklaştırır.Konu amacından çıkmışsa sırf amacına uygun mesajlaşan insanlar için konu silinmez.En fazla konuya yorumu engellersin ama konu kalır.

3 Beğeni

Kesinlikle haklısınız. Bu konuda size katılıyorum. Bayram sonrası bununla ilgili forum yöneticileri bir toplantı yaparlar diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Forumda bu modemin yazılımını paylaştığım konusu vardı. Ondan bahsediyorsunuz sanırım.

3 Beğeni

Evet arayüz alıştığımız tarzda değil ama bende seviyorum çekim kalitesi ve sizin saydıkalrınız üstüne bu fiyata bence çok iyi modem

2 Beğeni

Merhaba modemin xDSL İstatistiği bölümünde hattın ulaşabileceği hızı neden göremiyoruz mevcut gelen hızı ve snr değerini görebiliyoruz ama hattın ulaşabileceği hızı görmüyoruz bunun çözülmesi gerekir.

Bunun çözülebileceğini düşünmüyorum.

1 Beğeni

İnşallah çözülür yeni sürüm güncellemeleri için bir çalışma yapılıyor mu bilginiz varmı? varsa hangi ayda yayınlanır?

1 Beğeni

Herhangi bir bilgim yok.

1 Beğeni

Cihaz donanım olarak güzel ama yazılım olarak biraz geride kalıyor.Sanırım yazılım işlerini Zyxel ile yollarını ayıran Keenetic ekibi yapıyordu.Keenetic’in her hafta güncelleme aldığını yazan var forumda.Benim isteğim bir mobil aplikasyon modem arayüzünde bulunan ayarları kontrol edebileceğimiz, değiştirebileceğimiz.Play Store’da bulunan uygulamaları kontrol ettim fakat bu cihaz için henüz uyumlu değiller sanırım.Bakalım Zyxel geliştirme yapacak mı bu cihaz konusunda.

2 Beğeni

xDSL bölümünde altyapının alabildiği maksimum hızı görebilsek çok daha güzel olurdu. Eski modemimde o değeri sürekli kontrol ederdim hoşuma giderdi :smiley: bunda o özelliğin olmaması üzdü açıkçası.

2 Beğeni

Cihazda bulunan stok firmware sürümünde yazılımsal olarak gizlendiğini okumuştum.Konuda bulunan B2_F0 sürümünde bilgilere ulaşılabiliyor sanırım.Kontrol edebilirsiniz.

o sürümü kullanıyorum zaten ama görünmüyor maalesef :frowning:

Pardon,yanlış biliyormuşum demek.Kusura bakmayın.

1 aylık türknet abonesiyim faturama ek almıştım bu modemi eşimin iphone 6s cihazı var sürekli kopuyor. Her şeyi yaptım kendim bilgisayar işi yapıyorum zaten çözüm olmadı müşteri hizmetlerini de aradım iphone u da aradım çözüm bulamadım. 14 gün geçtiği için modemi de iade edemiyorum bu konuda çözüm olabilirseniz çok sevinirim.

firmware güncelledikten sonra cihazı sıfırlayın eğer sıfırlamazsanız wifi ağları saçma çalışıyor ya ismi hiç çıkmıyor yada yanlış isim çıkıp bağlanmıyor ayrı olarak kanal ayarı deneyebilirsiniz bizim evde eski bir tablet var kanal 13 te sapıtıyor bağlanmıyor diğer kanallar sorunsuz

hepsini yaptım hiçbiri çözüm olmadı eski firmware e dönebilsem keşke onda hiç denemedim.

Şuan kullandığınız firmware kodunu atabilir misiniz?

V550ABPM3b2

güncel firmware sürümünü kullanıyorum.