Zyxel VMG8623-T50B - Firmware (TurkNet)

Herkese selam, TurkNet’in verdiği “Zyxel VMG8623-T50B” modemin TurkNet özel en güncel yazılımını (firmware) sizle paylaşıyoruz.

En Güncel Firmware Versiyon: V5.50(ABPM.3)b2_F0
Son Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020

Diğer versiyon detayları:
Bootbase versiyon: V1.43 | 01/15/2020 10:02:57
Kernel Versiyon: 3.18.21
DSL driver versiyon: FwVer: V5.12.12.0_20181226 HwVer:T14.F7_0.0
2.4G WLAN code version: 4.4.1.2
5G WLAN code version : 4.4.1.2
3G dongle WWAN package version: 1.18

- Güncelleme Notu

• Bu sürümde bir çok bug fixlenmiş ve özellikler geliştirilmiştir.
  • Açılış ve IP alma hızlanmıştır.
  • Arayüze Türkçe dili eklenmiştir.

İndirme Linki: https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/articles/360014615300-VMG8623-T50B-Türknet-V550ABPM3b2-

Modem Arayüzünden Görüntüler;
(1)

(2)

(3)

6 Beğeni

bende yükledim modem türkçe oldu modem açılış hızlandı ip alma hızlandı.benimde co yazılımı yüklüydü arkadaş yükledi bende yükleyemedim ilk başta.

1 Beğeni

Konuya ekran görüntüleri eklenmiştir.

Neden bu yazılım Türknet sayfasında yayınlamıyor.Örneğin Asus modem için Asus sitesini ziyaret edip yazılımı güncelleyebilirsiniz.Zyxel modem için bu dosyayı indirip güncelleyebilirsiniz diye bir sayfa yapabilirler.

Voip için şunu söylemek isterim.Voip özelliğini için alanlar var.Ayrıca farklı bir firmadan Voip hizmeti almakta mümkün.Voip özelliğini kullanmak çok küçük veri paketleri trafiğine sebep olur bir HD video izlemekle bile kıyaslanamaz.

Güncellemeyi paylaşan arkadaşa teşekkür ederim.Ama bunu böyle paylaşmaktansa açıkça paylaşmak daha iyi olur diye düşünüyorum.Birçok abone bu forumdan bile haberdar değil.

Ben kullanmasam da Voip özelliğinin açılması iyi olur.Çünkü var olan özelliği ilerde kullanabilirim sınırlanmak istemem.Ulaşılabilir hızın gözükmesini isterim.Bu son kullanıcı için işe yarar mı derseniz çoğu kullanıcı bunu görmek istiyor.

Şuan modemin olduğu yerden uzaktayım.Yükleyen arkadaşlar hat değerlerinin öncesini ve sonrasını kıyaslamasını yapmasını ne gibi farklılıklar olduğunu paylaşırsa sevinirim.Cihazın açılış ve İP alması ve Türkçe dil desteği gelmesi güzel olmuş.

1 Beğeni

Güzel yorumunuz için teşekkürler. Zyxel güncelleme paylaşma konusunda sanırım Asus’a göre biraz ağır. TurkNet tarafında ise belki planlarında vardır ancak bu konuda bilgim yok.

Forumda gönüllü olarak destek verenlerden biriyim ve bu modeme sahibim. Modem konularıyla ilgilenen TurkNet’deki yetkili arkadaş ile iletişime geçtim ve sizin için en güncel sürümü yetkili arkadaş yardımıyla indirdim ve bu konu ile sizle paylaşıyorum. Daha güncel sürümler geldikçe yine bu konu vasıtasıyla sizle paylaşacağım. Ayrıca yakında umuyoruz ki turk.net ana bölümünde forum’a giden bir link olacak ve daha çok kişi haberdar olacak.

TurkNet’de VoIP desteği yok. Voip olayını zaten bir tek tt ile sol’de var. Onuda kendi verdiği modemlerde kullanabiliyorsun.

1 Beğeni

Zaten sizin çabalarınızı takdir ediyorum.Paylaştığını yazılımı yükleyen arkadaşların yorumlarına bakılırsa herkes memnun.Hatta Telnet aracılığı ile iki komutla global sürümü yükleyenler bile global sürümden daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Çoğu kullanıcı foruma bulaşmak bile istemeyebilir.Bir firmanın kendi forumuna bir kullanıcı yorum yazıp zaman harcıyorsa firmaya önem veriyor anlamına gelir.Herkesi buraya çekmek zor olur.Teknik destek adı altında bu yazılımlar verilebilir.Hatta görsel veya video olarak destek vermekte iyi olur.

1 Beğeni

Zyxel Sürüm Güncelleme Notları (pdf) formatında paylaşılmıştır.

4 Beğeni