ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

Dün güncelledim hiç bişi olmadı sadece eskiden pingim 17 ydi şimdi 19 tüm fark bu

“Yeni yazılımla kablosuz ağdaki sorunlar giderilmiştir, kablosuz kopma problemleri için geliştirilmiş bir yazılımdır.”

Zyxel Destek birimi aktardı.

1 Beğeni

Güncelleme sonrası fabrika ayarlarına geri döndürdünüz mü? Ve 5ghz in ismini çok kısa yapıp denediniz mi?

sizin ipv6 hizmetiniz belki aktif değildir. Eğer emin iseniz bu durumdan zyxel e durumu iletin.

Evet benim de yaptığım testlerde IPv6 ulaşılamıyor gösteriyordu modem kaynaklı bir problem var sanırım.

Modem reset attım güncelleme yaptım daha geç açılmaya başladı kapattığımda çok sorunlu, bir modem bence zyxel.

Modeme yazılımı kurduktan sonra reset atın sonra kurun. Bende aynı modemi kullanıyorum bir sıkıntı yok hızlı ip alıyor.

Aynen öyle yaptım zaten açılış biraz geç oluyor…

Modeme sinyal geç geliyor olabilir santralden,
Modemin kendine gelmesi ne kadar sürüyor.

Bir kere kapat aç yapıyorum düzeliyor bende modemi kapatmamaya karar verdim :wink:

Günde 1 kere kapatilması iyidir modemin aslında ip yenileniyor çünkü

Evet son yazılımla İPV6 tanımlı olmasına rağmen internete İPV6 ile çıkış yapmıyor. Bende yetkililer farkında zannediyorum. Oysa anladığım kadarıyla yetkililer sorunun farkında değil hatta cihazın bile farkında değiller galiba.

En azından bir yetkili farkındaymış. Zaten asıl harekete geçmesi gereken taraf Zyxel. Ama TurkNet tarafının da baskı yapması gerekiyor. Sonuçta bu cihazı şuan en çok kendi müşterileri kullanıyor. Cihaz marketlerde satışına başlanmış olsa da modem çok değiştirilen bir cihaz değildir. Yani bu cihazın sorunları TurkNet’e şikayet olarak dönüyor.

Selam arkadaşlar bu cihazı bir yıldır kullanıyorum son iki aydır internetimde zayıflamalar, yüksek pingler görüyorum. Destekle iletişime geçtiğimde hızımda hiçbir problem olmadığı görülmüştür deniliyor. Kaç kere destek açtım hepsi aynı şeyi söylüyor. Bir çözüm yolu var mı acaba? Bu modem mi komple sorunlu acaba?

İç tesisatda sorun yok ve modeme ulaşan hız değişmedi ise sorun yoktur. Kablolu hız testi sonucu ile kablosuz hız testi sonucu arasında fark varsa kablosuz kanalları değiştirip deneyebilirsiniz

Arkadaşlar merhaba ben de bu modemi kullanıyorum acaba DNS yi burdan mi degisiyoruz 1.1.1.1 1.0.0.1 yapacağım da

Ping Değerim 50 Packet loss 5 Bana birisi yardımcı olabilirmi ?
Sürünerek Gidiyorum
45mbs download
8 mbs upload hızım var fakat ping degerim yuzunden ve paket kaybı yuzunden hiç bi zevk alamıyorum oyunlardan.
Müşteri hizmetleri ping e karışamıyoruz diyorlar Herşeyi normal kurdum.En güncel yazılımı yükledim.Statik ip bile aldım bu nasıl iştir arkadaş

Destek kaydınıza traceroute sonuçlarını ekleyin.

TurkNet in satmış olduğu modem, 12 taksit fiyatı 384TL den, 468 TL ye çıkmış! Bu fiyat çok fazla indirim uygulanmalı ki alabilelim diye düşünüyorum. 500 lira ya modem mi olur yahu ?

Modem 384 tl gayet makul bir fiyat bence muadillerinin fiyatlarını araştırabilirsiniz ve bir kısmında MU MIMO, Beamforming+ özellikleri yok