ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

Yani siz ağları ayrı mı kullanıyorsunuz.
Yoksa tek ağ olarak mı ?

Siz ayrı mı kullanıyorsunuz ağları. Ayırmayı başardım Fakat bu defa 5 GHz bağlantısı sürekli gidip geliyor Bu neden dolayı olur

5 ghz in sinyal mesafesi 2,4 ghz e göre çok daha kısadır. Bundan kaynaklı olabilir. Farklı kanalları deneyin isterseniz.

Böyle bir sorun ile karşılaşmadım

Bununla da ilgili bir sorun olmadı 3 defa denedim arayüzden yeniden başlat komutunu. Ve 3 dk içinde ip aldı.

2.4 ve 5 farklı ayarlar ile kuruldu ise bununla da ilgili bir sorun olmadı.

Evet bu daha önce nasıldı bilmiyorum ama Upload a hız sınırı koymak mantıksız geldi bana :grinning:

Baktım ama bu nedir anlamadım? Bu özellik ne işe yarıyor?

Şu an modem takılı değil ama sağ köşeden yeni bir ayar, profil ekleniyor diye hatırlıyorum. Yanılıyor da olabilirim.

Link paylaşır mısın üstadım

V550ABPM3b2 Firmware yazılımı, TurkNet Kampanyalarında satılan ürünler için geçerli yazılımdır. Farklı model ürünlere yükleme yapmaya çalışmayınız.

modemi alalı 2 hafta oldu. Şöyle bir sorunla karşılaştım. Bİlgisayar ve telefonlarla internete bağlanabiliyorken 2 tane tabletim modeme bağlanamıyor wifi ağında modemi görüyor şifreyi kaydediyor ama kimlik hatası hatası çıkıyor. Bu tabletlere custom rom yüklemiştim. ip adresi alamıyor tabletler. Fakat bu tabletler 3 farklı modemde sorun yaşamadan internete bağlanabiliyor. Bu sorunla karşılaşan başka arkadaşlar var mı? Sorun çözümünü bulan var mı ?

tabletler eski ise sadece n modunu desteklemiyor olabilir. Bunun için kablosuz ayarlardan b/g koruması özelliğini aktif edin.

1 Beğeni

Samsung TM 113 marka tabletten evde iki tane var birinde orjinal Android 4.4.4 sürümü var ve internete bağlanıyor ve ip adresi var. Aynı tabletten custom rom yüklü olanında android 7.1 yüklü ve internete giremiyor ve ip adresi kullanılamıyor yazısı çıkıyor.
modem kablosuz ayarlarından b/g koruması aktif ettiğimde sorun çözülmedi.

2 Beğeni

O tabletin ip adresini modemde dhcp servisini kapatıp elle girip deneyin. örneğin tabletin sistem ayarlarından tablet hakkında bölümünden mac adresini alın elle atama yapın eğer ip alırsa diğer cihazları da sırasıyla eklersiniz. Bir de onu deneyin.

Malesef ip almadı
modemin güvenlik seviyesini güvenliksiz yapınca tabletler modeme bağlanıyor ve ip alıyor internete bağlanıyor. Güvenlikli moda alınca (wpa2-psk) tabletler ip alamıyor ve internete bağlanamıyor. Başka bir öneriniz varmıdır.

tabletler için misafir ağı kullanın şifresiz yapın daha sonra modemden ağ adını gizleyin şifreleme engeline takılan cihazları bu şekilde bağlı tutabilirsiniz belki.

üstadım bulamadım lınk varsa verebılırmısın

hocam bu güncellemeyle sorunların birçoğu çözülmüşmü çözüldüyse bende geçeceğim özellik 5ghz sorunu bile çözülsün yeter bana

Güncellemeyi indirdim ama modeme yüklerken hata oluşuyor siz yükledinizmi?

Sizden bu konuya da nasıl yapılacağına dair bir alıntı yapabilirmisiniz?
Ben biraz göz gezdirdim ama bulamadım.

Yeni global sürümü test ettiniz mi? Artı ve eksileri neler açılış IP alma WiFi performansları nasıl? Bilgilendirebilir misiniz?

Peki üstadım teşekkürler ilerleyen günler de de deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim ona göre güncelleme yapmayı düşünüyorum bende

Kardeşim teşekkür ederim. Sürümü modeme yükledim şuan deneme aşamasındayım bakalım nasıl birşeyle karşılaşıcaz :slight_smile: