ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

Üstadım yeni versiyon nasıl gözlemleriniz nedir?

Merhabalar

Görebildiğim tek fark modemin açıp kapanma süresi biraz daha hızlı.

Hala aynı crc hataları alıyorum ne azalma ne yükselme var.

Tabi net konuşmak için biraz süre geçmesi lazım.

Eğer güncelleme yapmayı düşünüyorsan biraz daha beklemeni tavsiye ederim. Kendi resmi sitesinde hala bu sürüm yayınlanmadı. Şimdi ne kadar hatalar giderilmiş olsada kötü şeylerde olabilir.

1 Beğeni

Teşekkür ederim takipteyim memnuniyet oranı artarsa bende bu sürüme yükselteceğim

Zyxel VMG8624-T50B modelin de wifi kopma/atma sorunu bütün ürünlerinde mi var yoksa bana gelen mi bozuk wifiye bağlandığım da bazı cihazlarda kopma oluyor başka bir modemde denedim düzgün çalışıyor

Genel bir sorun diyebilirim. Forumdan arkadaşlar benzer sorunları bildiriyor. Bende bilgisayar ve tablette sorun yaşamazken cep telefonu ve televizyonda kopma sorunları yaşıyorum. Daha önce ki modemde soru yaşamazken maalesef bu cihazda yaşıyorum. Benim anladığım bu cihaz bazı kablosuz kartlarında bu sorunu çıkartıyor. Güncelleme bekliyoruz ama hala pek ses soluk çıkmıyor. Bir güncelleme çıkmış global sürüm için ama TurkNet’e özel cihaza hala yazılım çıkmadı. Beklemedeyiz.

O zaman sorun donanımda değil yazılımda o halde teşekkürler

Global sürümü yüklerken dikkatli olmanızda fayda var mutlaka kablolu bağlantı ile güncelleme yapılması gerek sorun oluşması durumunda cihaz garantisi sıkıntıya girebilir.

1 Beğeni

DENEYEN varmı acaba yuklemekte kararsız kaldım

Abpm4 co dan daha iyise kuralım

Az önce sanki içime doğmuş gibi kontrol edeyim dedim. Baktım yeni yazılım gelmiş. Hemen buraya geldim. Eğer yükleyen bir arkadaş varsa değişiklik var mı merak ettim.

şu anda global sürüm kullanıyorum eğer ki V550ABPM4F0 sürümünü yükleyen varsa deneyimlerini yazabilir mi şu anda C0 kullanıyorum

Yükledim suan bi sorun yok modem 2 bucuk dakikada kendine geldi bi tek ipv6 test sitelerinde gozukmuyor o kadar uzun kullanımda görecez

1 Beğeni

Bende global c0 yüklemiştim. F0 olduğuna göre sadece voip kapalıdır diye tahmin ediyorum. Bu sürümde modemi açar açmaz dsl kurmaya çalışıyor sonra wifi lan aktif oluyor.

5G kaybolma sorunu yasadım 2 saattir kayboldu cikmiyor modemi kapatip acayım bakayım bidaha gidecekmi

Arkadaşlar bu modemde hat değerlerinde maksimum veri oranı göstermiyor bunu başka nasıl öğrenebilirim.

Son güncellemeyle modem ipv6 almasına rağmen internete ipv6 ile çıkış yapamıyorum. Özellikle 2.4 Ghz kapsama alanında iyileşme var. İlk gözlemlerim bunlar.

Elbette söylerim. Ama tüm ayar değişikliklerime rağmen şimdilik bulamadım. Büyük bir ihtimal TurkNet bize bir ayar yaptıracak diğer seçenek TurkNet kendi sisteminde bir ayar yapacak veya en son yeni bir modem yazılımıyla çözülecek gibi.

Merhaba, ben Airties 5650t kullanırken artık yeni bir modem almanın vakti geldi diyerek (Nat loopback, 5ghz vs bir sürü sebebi var) TurkNet aracılığı ile Zyxel vmg8623-t50b aldım. Iki hafta sorunsuz kullandıktan sonra bir anda modem dsl hattını görememeye başladı. Kontrol panelinden xDSL istatistiği kısmında ve ssh ile bağlandığımda dsllinestatus komutu, sürekli Line State: Initializing gösteriyor. Turknetten destek talebi yarattığımda, diğer modemim bağlıyken test edip sorun yok diyip geçmişler. Zyxel’e gönderdim onlar da sorun yok diyip ellerine ulaştıktan 1 saat sonra geri göndermişler. Durduk yere masraf yapıp, bozuk aletle elimde kaldım :confused:

Bu mesajı yazdım, hat alma düzeldi. Böyle bir şey yok, internetin gücü mü desem :grin:

1 Beğeni

@BLackOwL ilgili network ekibi inceleyip bigi vericekmis simdi oyle yazmislar