ZTE H3601P Modem

Yok üstat bütün ayarlara tek tek baktım arayüzde ben göremedim.modem zaten kısıtlı merkezdekiler görür mü bilemiyorum.tekrar ekip yönlendircez demişler fakat gelen ekipte modemi admin yetkili görüyormuş.root yapamadığını söyledi.bilemiyorum ne olacak.sorun devam ederse yasin bey modemi değiştircem dedi fakat tekrar zte getirirlerse aynı şeyi yaparmı bilemiyorum.sizde merkezde görev alıyorsanız iletişiminiz varsa uyarıda bulunursanız sevinirim.ben bu konu linkini ve yardımlarınızı uygulama üzerinden paylaştım konuyu anladıklarını varsayıyorum.tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim.

root yetkisi için https://youtu.be/G1BrJW67SMQ?si=37H2FoKG4LNCvXaH takip edip modemi root yetkisi ile açmayı deneyebilir misiniz (videoda mevcut .bin dosyasını siliyor ama yedeklemenizde fayda var)

1 Beğeni

İpv6 kapattığınızda aynı sorun devam ediyor mu ?

Yasin bey hatta güncelleme yaptım dediğinde ıpv6 ve bir kaç ayarı kapatmış sanırım baktığımda ıpv6 da ıp alamıyordu diğer ayarlarda kapalıydı.yine sorunu devam ettiriyordu o şekilde.tabi ben giriş yapmak için resetledikçe modemi ayarlar normale döndü.şuanda baktığımdada ıpv4 ten bağlı gözüküyor.dün bütün gün sitelere giremedim ama steam oyun çekti yani mantığım almıyor ki dün evde laptoptan başka cihazda bağlı değildi mesela.

İzledim videoyu fakat bende modem dosyasını alacağımız sekme kapalı.modem dosyasını alıp yeniden yükleyeceğim bir alan olmayınca birşey yapamadım.

Elindeki başka router veya modem varmı ?

Aynı modemi bende kullanıyorum. Bu modeme kullanıcı adı-şifre dahi girilemiyor. Herşey daha önceden kaydedilmiş. Senin “bazı sitelere girilememe” olayını bugun bende yaşadım. Sebebi şu;
Abimdede benim adıma kayıtlı 1000 mb TurkNet hat var. Onlarda zyxel modem var. Bugun onu çıkarıp benim zte modemi taktım. Sahibinden.com a girmiyor, aspor 'un sitesine, ntv.com.tr vb birkaç siteye giremedim. Hız testi yaptım, mobilden 938 mb indirne, 940 mb gönderme aldım.

Bence sorun şu: bu modem kişinin hesabına ayarlı ve başka bir internet hattına bağlanınca bazı siteleri engelliyor. Sendeki modem senin TurkNet hesabına ayarlı değil.

Merhaba sorunun mtu kaynaklı olma ihtimali büyük. Geçmişte benimde başıma geldi ve girilemeyen siteler arasında benzerlik var

Hocam aynı modemi kullanıyorum bendede internet bağlı gözükmesine rağmen hiç bir siteye ve modem arayüzüne giremiyordum TurkNet müşteri hizmetleri telefonda 45 dk uğraştı elinden geleni yaptılar. en sonunda çözdük modem arayüzüne girip factory reset attılar ve sabit ip iptal ettiler sorun düzeldi gibi gözüküyor tekrarlarsa sorun modemde gibi.

Merhaba üstat,
Dediklerine tam haiz olacak bilgim yok fakat internetten araştırıp modem arayüzünde ne varsa tek tek bakıyorum gel gelelim ayarlarda ne böyle bir ayar ne mtu değerine denk gelecek bir sayısal ayar yok.herşey kurdukları gibi otomatikte diğer cihazlarımda standart ayarlarda.bilgim dahilinde benim kafamda bulduğum tek çözümün modemin yazılımınla alakalı olduğu.merkezinde müdahalellerine rağmen çözümlenmemesi bilemiyorum nereye varacak.75mbit vadsl yi TurkNet 'te yalanım olmasın 4 seneden fazla kullandım fiyat politikasından ötürü 8 ay kadar başka sağlayıcıya geçtim böyle bir sorunu ilk defa gigafiberde başıma geldi.benim bildiklerim çözemeye yetmiyor açıkcası.

Üstat tplink vadsl modemim vardı yermi diye bağladım ama sinyali tanımadı.yakında birinde olsa söküp denicektim fakat üstteki arkadaşın dediği gibi kullanıcıya tanımlı olayı var ise oda işe yaramayacaktı.ayrıca arkadaşın dediği gibi bir olaydan ötürü engelleme yaparmı varmı bu modem de öyle bir olay?

Merhaba
Soruna çözüm bulabildiniz mi? Ben de benzer sıkıntılar yaşıyorum ve sinirlerim alt üst oldu.

1 Beğeni

Valla üstat sıfır getirip taktılarda bu kadar uğraşıya merkezdekiler bunu anlamamışlarmı veya böyle bir konudan haberleri yokmu acaba dicemde bağlandığından beri yaşadıklarım aklıma cevapsız çok soru getirdi.her türlü kombinasyonu denedim ama sonuç sıfır.2 seferdir ekip geliyor port değiştirdi kablo uçlarını değiştirdi ısrarla net sinyalinde sorun yok dememe rağmen saçma sapan şeylerin peşindeler.bugün ağzıma geleni yazdım modem değiştirecekler gelip dediler inşallah aynı modemdem getirmezler söyledim onuda ama bilemiyorum.işin garibi burada arkadaşların bütün yardımlarını konu olarak merkezede attım okuyun görün dedim hiç bir halta bakmadıklarına eminim.senin bu söylediğin konuyuda söylesem bilmiyoruz etmiyoruz derler.

Benzer sorunun geri dönüşlerinden dolayı yapmışlardır diye düşünüyorum.yalanım olmasın ama 2 veya 3 kez modemde güncelleme yaptık ayar yaptık diye dönüş yapmışlardı fakat bir düzelme olmadı.bende modem değişikliği için başlarının etini yiyorum.

Merhaba,
konuyu okuduysanız belirttiğim gibi ne yaptıksa düzelmedi.onlarında yaptıklarından bir sonuç çıkmadı.modemi değiştirmeleri için bekliyorum.konuyu gönderin sorun yaşayanların düzelmediğini ve modem değişikliği talebinizi iletip bastrın inşallah sonuç gelir.kişisel tahminim modemin yazılım sıkıntısı olduğunu kendileride biliyorlar ya maliyetlerden dolayı görmezden geliyorlar yada düzelirmi diye başka şeylerle müşteri oyalıyorlar.

Router cihazın bütün ayarlarını denedim yinede sorunum devam ediyor sorunun router cihazında olduğunu düşünüyorum ve başka marka ile cihaz değişimini istediğini talep edebilirsiniz.

Söyledim üstat bekliyorum ekibi.başka marka garantiside veremiyorlarmış gelenin elinde ne varsa onu takacak.

Merhaba ,
IPV6 yı kapadılar dün bugün yine aynı sorun devam ediyor.3 tür ekip geliyor modemi ısrarla değiştirmiyorlar.bakalım ne sonuç alacağız. Sizde varmı düzelme yoksa aynı problem devam ediyor mu ?

@A.OZGUR
Sorun devam etmekte fakat hala modemi değiştirmediler.

Merhaba modeme ping atamıyorken teamwiever ile nasıl bu testi gerçekleştirdiniz :smiley: