Yavaşlama

Yani santral mi yetmiyor bizim işin ilginç tarafı telekomla da iletisime gecemiyoruz abonesi değiliz diye ne yapacağım bilmiyorum köyde türktelekom aboneleri var 15 kişi kullandıklari paket 12 16 mbps onlarında dalgalı cogu 8 11 mb arası alıyor

TT il müdürlüğüne gitmeniz gerekecek yani bulunduğunuz il de illaki TT il müdürlüğü vardır.

1 Beğeni

Ozan ben hiç karışmadım. Destek kaydına tüm yaptığın işlemleri yaz. İlk cümleye de " lütfen sonuna kadar okuyun " yazmayı unutma. Kaydın sonuna devre veya port değişikliği talebi iletilebilir mi? Şeklinde yazabilirsin. Veya deneme amaçlı ücretsiz olarak statik IP tanımı yapılabilir mi diye yazıp şansını bir de o şekilde denemeni öneriyorum. Çünkü elimizde denenecek çok bir şey kalmadı :pensive:

1 Beğeni

Abi her seyi denedim statik ip de aldım yapmadığım kalmadı biz bölge olarak mağduruz büyük ihtimal ama ne yapacağımızı bilmiyoruz köy olarak bize bundan kaynaklı dense anlarım turktelekom kullanıcıları da hiz problemi var

1 Beğeni

Köy olarak imza toplayıp TT il müdürlüğüne bildirirseniz süreç hızlanabilir bilginize.

Son olarak internet hızınız düştüğü zaman VPN ile hız testi yapmayı dener misiniz?

1 Beğeni

Demin şunu yaptım

Sizin İstanbul da ki halinizim. Aynı gateway e bağlıyız, routing aynı.

İstanbul 48.2ms

1 Beğeni

Benim bildiğim bir sey değil gönderdiğim resim nedir bilmiyom biri istedi bunu yapmamı yapmısken atayım dedim
Sizde hız ile ilgili problem var mı ne kadar hız alıyorsunuz

Yok hocam bende hız ile bir problem yok.

Akıl almayacak problemlerim oluyor genelde benim :smiley:

Garip sorunlar konusunda forumda, TurkNet tarafında meşhurumdur :smiley:

1 Beğeni

Tamam işte benim ki de ap ayrı problemin ne olduğunu bulamıyorlar ki adamına göre herhal demin birini gördüm abone no vermiş dslm kilidini kaldırılmasını istiyorum demiş halletmişler ben bin takla atıyorum derdimi anlatmak icin bakıyorum aynı yerdeyim bugün dslam kilidi var galiba dedim müşteri temsilcisine bana modemin müsteri hizmetlerini arayın onlarla alakalı dedi

Sizin hatta dslam kilidi yok. Sizin paketiniz 35 lik. Veya 100 Luk paket olmasına rağmen 35lik nms tanımlanmıştir

Kilit apayrı birşey

Sadece gülüyorum :joy::joy:

1 Beğeni

Ya ne olduğunu bilmiyorum onlarda bilmiyor 35 mbps paketten 100 mbps hepsini gezdim yok fast modu duydunuz mu hiç

Evet dsl modları

Fastpath ve intervaeled

1 Beğeni

Bunun hızla alakası olabilir mi keenetic extra dsl var nasıl bakarım hangi moddayım

Sizin sorun kaynağı o değil. Selftest içersinde yazıyor, bulamazsan özelden selftest dosyasını gönderebilirsin bana

@Ozan54 hocam farklı bir telefonla denedin mi ? telefonun wifi’sinde sıkıntı olabilir. Çünkü modeme 50 mbps hız geliyor.

Hepsini denedim pc de aynı sadece mobil değil ki

Benimde köy altı yerleşim yerinde aboneliğim var. İnternet olarak sadece ben bağlıyım dolaba. Bizimde ana bakır hat arızalıydı. 1 yıl uğraştık sonunda t11 koydular. 72 telefon abonesi olunca yetmedi. Tekrar tip23 çevirdiler. Ben 100lük paketteyim. Hiç bir zaman da satürasyon sorunu yaşamadım. Zaten dolaba kadar fiber geliyor. Sizinde aynı dolaba kadar fiber geldikten sonra 15 abone 10gbps kullanması lazım. Benim tahminim dolapda sorun var. Çekilen fiberde arıza olsa fark edilmesi santral tarafından kolay olurdu.

Dİğer abonelerde yüksek hız kullanan varmı?

Dslam dolabın resmini falan atabilirmisiniz? Birde modem sayfasında crc fec(hatalı iletilen paketler) bilgileri var mı? Onlarında takip edin.

1 Beğeni

Dolaba bağlı olan 15 abone varmış hiç biri yüksek hızı alamıyor diye biliyorum.

1 Beğeni

Bi ben TurkNet kullanıyorum zaten köyde diğer aboneler türktelekom 16 mb paket kullanıyorlar .dolap binada gün icinde atarım resmi crc hatası bu mu acaba