Yavaşlama

Bilgi alma amacla konuyu acıyorum bir seneyi aşkın TurkNet kullanıcısıyım benim sorunum hız alamama türknetin bana sunduğu tüm profilleri denedim ama hızım asla değişmedi her saat ayrı ayrı hız alıyorum sabah başka öğlen başka gece başka ama hep dalgalı 6 mbps ile 15 arası hat degeri felan cok iyi dendi ama yok hız sormak istedigim biz köyde 15 kisi internet kullanıyoruz acaba bu dalgalanma yogunluktan mı oluyo sebebi nedir bilgi verirmisiniz

1 Beğeni

Merhaba

Çok yoğunluktan dolayı modemin wifisi taşıyamıyor olabiliyor.

Çok yoğun kullanımlar için modemler var.

Asus RE özellikleri olan.
TP link , keenetic vs… gibi MU-MİMO özellikleri olan.
Birde AX modem olan modeller kullanıla bilir.

Merhaba, değerlerinizde bir sorun görünmüyor, birkaç gün daha internetinizi kontrol etmenizi rica edeceğim eğer sorununuz devam ederse Online işlemler üzerinden performans ile ilgili destek kaydı açmanızı isteyeceğim. Hat değerleriniz iyi fakat satürasyon var gibi duruyor internetinizde.

1 Beğeni

Hat değerlerine bakınca 15 kişiye 6 mbt bölmek için 90 mbt olması gerekiyor ve hattın buna müsait. SNR ayarıyla modemde oynamadıysanız. Arkadaşın dediği gibi paketinizi destek kaydı açarak yükselte bilirsiniz.

2 Beğeni

Düzeltme yapayım modemde en fazla üç kisi bağlı yani 15 kisi modemde değil santraldaki abone sayısı

1 Beğeni

Bir seneyi aşkın bu şekilde yapmadığım kalmadı ki

1 Beğeni

15 kişi deyince okadar kişi tek modemde sandım bende :slight_smile:

2 Beğeni

İnternet hızınızı 90 mbps ye yükseltmeyi denediniz mi?

1 Beğeni

Türknetin sunduğu tüm profilleri dededim iç tesisat dediler geldiler baktılar birsey yok modem dediler değiştirdim hız hep aynı

1 Beğeni

Hat değerlerinizde gözle görülür bir sorun yok, kablolar direkten mi geliyor yoksa yer altından mı?

Direkten geliyo direkten yeni cat6 cektim değisen birsey olmadı

Galiba port da sıkıntı var yani direkteki port da, mahallenizde internet kullanan kullanıcılarda sorun var mı?

Dediğim gibi köyde 15 abone var yoğunlukta pert oluyor internet 3 5 mbps gelir gelmez

Hat değerlerinize bakınca 90-95 mbit arası bir hızı sorunsuz görebileceğinizi öngörüyorum değerleriniz gayet güzel.

Ancak şuan hattınıza tanımlı hız 40 mbit. Öncelikle TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden 100 mbit hız tanımlaması yapılmasını isteyin ne de olsa TurkNet tek fiyat her paket için aynı ücret alınıyor. 100 mbit tanımlanınca tekrar hat değerlerinizi atarsanız yeniden durumu değerlendirebiliriz.

Alt yapının iyi olmamasından ve yoğunluktan dolayı bu tip sorunları yaşamak normal.

100 mb 75 mb 35 mb hepsini denedim en boş zamanda bile test yaparken 30 mb görür görmez düsüyo yani hız testinde çizelge dağ gibi aşagı yukar oluyo stabil hız zaten yok

Tekrardan 100 mbit tanımlatıp testi kablolu gerçekleştirmenizi rica edeceğim wifi ile yapılan testler doğru sonuç vermeyebilir. Port arızası yoksa eğer sorun çözülecektir çünkü hat değerleriniz gayet düzgün ve 90 mbit üzerini almanız için bir engel görünmüyor.

Onu nasıl anlayacağız köyde abone sayısı 15 inanın köyde kimsede pc yok mobil üzerinden pubg film santral onu da mı kaldıramıyo

Başka bir modemde test etme şansınız varmı. ?
Diğer internet kullanan kişilerde aynı sorun yaşanıyor mu. ?
Sanırım en son yazılım bu durumu yaşattırıyor olabilir.

Sorunum yeni değil abonelik başladığından beri böyle ilk modem eskiydi modemden dedim omni dsl aldım değişiklik olmadı onu da değiştirdim extra dsl aldım yine aynı.
TurkNet ekibi geldi elinde cihazla baktı hat degerleri iyi dedi turktelekom geldi o da baktı iyi dedi ama bende aynı hız yok