Yavaşlama

Hız testi yaptığınızda. Düşük mü alıyorsunuz.

Evet 100 profiline gecmek icin destek kaydı oluşturdum mobilden 5g hız testi modemde kimse yok hız testim

2.4 g’le yaptığınızda sonuç yine aynımı oluyor. Tanımlamayı 100 yaptıklarında sorun düzelebilir.

Hattınıza 100 mbit tanımlandığı bildirimi geldiğinde modemi yeniden başlatın sonrasında kablolu test yapın öyle görelim bir de sonucu

Abi adam köyde kimsede PC yok diyor. Siz hala kablolu test yapın diyorsunuz. Adam 3 tane modem değiştirmiş sonuç aynı. Kablo değiştirmiş sonuç gene aynı. Port değişikliği isteyebilir misiniz? @Ozan54

1 Beğeni

Port değişikliği yapsam fark olur mu yani boş port yoksa vdsl hattım adsl cevirirler diye korkuyorum

Abi adam köyde kimsede PC yok diyor.

Bu yazıyı görmemiştim siz dedikten sonra gözüme çarptı. Ayrıca bu kadar agresif cevap vermenize gerek yok. Herkes yardım etmek amaçlı bilgisini paylaşıyor.

2 Beğeni

Alt yapı sorgulama yaptığınızda. Dolu yada boş olduğunu göre bilirsiniz.
alt yapı sorgulama

Agresif olarak cevap vermedim siz öyle algılamışsınız :slight_smile:

Şu şekilde cıktı

1 Beğeni

50 mbps lik paketi stabil olarak kullabilirsiniz normalde.

Şimdi türknetten aradılar hattın iyi olmadıgını söylediler 50 mbps cok güzel olur dediler tamam dedim alayım da 50mb yeter dedim sonuç hat değerleri ve hız testim

1 Beğeni

hocam modem firmware sürümünü bir alt süreme güncelleyebilir misiniz ? Çünkü 3 tane modem değiştirmişsiniz ve sonuç hep aynı.

Birde sıfırdan kurulum yapmayı dener misiniz ? Modemi resetleyip. @Ozan54

resetlemeyi de denedim güncelleme olayını da denedim geliştirici modu acık 15 20 günde güncelleme geliyo ama 3 tane modem denedim hepsi aynı olmazdır diye düsünüyorum

Size bir kaç ayar söyleyeceğim modeminizde o ayarları yapar mısınız?
Modem ara yüzünüze girin ve aşağıdaki özelliği aktif edin ardından hız testi yapın:

1 Beğeni

Yok bi değişiklik olmadı sistem swap etkin değilmişti digeri etkindi

Modemi kapatın ve 10-15 saniye sonra tekrardan açtıktan sonra bi test yapmanızı önereceğim.

1 Beğeni

Bu başka bi sorun olsa gerek yani modemden değil sanki ama neden arayüzde hersey görünüyor alabileceğim hız vs ama kullanım da 6 mb nedir bunun sebebi :pensive:

Satürasyon sorunu var yani bulunduğunuz bölgedeki ana satral’in gücü galiba yetmiyor, TT müdürlüğüne bu konuda başvuruda bulunmanız gerekebilir yani satürasyon sorunu yaşıyorum gibisinden bir dilekçe yazabilirsiniz. Hat değerlerinizde bir sorun görünmüyor.