Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Rize/Ardeşen hız düşmesi ve packet loss sorunu.
Abone no:1888889

19.00 - 00.00 arası yalnızca ping sorunu yaşıyorum. Bugün 23.59’a kadar devam eden problemim 00.00’da geçti. Bu durum yoğunluktan ziyade sistematik bir müdahale kanaati yaratıyor ve yaklaşık 5 - 6 gündür devam ediyor.

İstanbul / Şişli

Sorun olduğu esnada:

Tam 00.00’da:

Sorun olduğu esnada:

00.00’da:

Yer Denizli/Buldan
Müşteri No 1622530
Saat 19:00 civarında başlamak üzere 12mbit hızım 1mbit ve altına düşmekte ping ise speedtest.net üzerindeki testlerimde 70 ve üzerinde olmakta lol de 90 100 ping üzerine çıkıyor

Yaklaşık 2 ay önce 100 mbit hızın tamamını alıyordum sıkıntısız bir şekilde fakat gün geçtikçe alabileceğim hız değeri azalmaya başladı. Fakat hat değerlerimde değişme olmadı. Destek kaydı açtığımda ise söyledikleri şey iç tesisat kaynaklı olduğu, Aynı hat değerleriyle 1.5-2 ay önceki hızım kesintisiz 101 mbit gösteriyordu 99 alıyordum.

günümüz dünyasında en yakın sunucu olarak almanya sunucusuna bağlanıyoruz son zamanlarda herkesin yaşadığı sorunu bende yaşıyorum son 1.5 aydır oyunlarda 100 ping sabit oluyor 50 60 ms alıyordum önceden paketim zaten 100 mb sorunsuz alıyorum statik ip almaya çalıştım oda hata verdi arıza kaydı açtım onun içinde bir sonuç yok tracert ping testlerini ekliyorum altına gönderinin. Müşteri no: 1581960

Bursa Osmangazi

Müşteri No: 1689066

Sorun 20:20 itibari ile tekrar başladı.

Bu konuyla ilgili bir gelişme varmı dönüş yapılan var mı acaba

Yeter artık

19 kasım tarihinden beri internetim inanılmaz kötü, böyle kötü bir hizmetin açıklaması olmalı? 95 mbps aldığım hız son 7-8 gündür 1-2 mb ve altında. Sabah sorun yok ancak öğleden sonra 2-3 gibi yarı yarıya düşüyor akşam iyice berbat oluyor 1-2 mb civarına düşüyor sonra gece yarısından sonra saat 02 gibi düzeliyor. Resmen kontrollü bir hız kesintisi var gibi, çok mağdurum işlerim aksıyor.

Şu mesajı atana kadar canım çıktı!!! Şu verileri bana açıklamalısınız ya bu nasıl hizmettir Allah aşkına.
image

Ben Konya/selçuklu Aydınlıkevler mh, soyhan sk’da oturuyorum.
Abone no; 1803217
1 haftadır berbat internetim var. Sitelere girerken 1 dakikayı bulan sürelerde girdiği oluyor.
Tracert testini de ekliyorum.

Ben hızımın tam hıza çıkartılması için kayıt açtım. Sizin temsilcileriniz arıza kayıtlarını okumadan işlem yapıyor.

Ping değerim 4’dü. Şimdi 30. Static IP kullanıyorum. IP v6 için de size başvurdum. sonuç da yok.

Gaziantep/ Şehirkamil müşteri numarası : 1881652
100 mbps fiber aboneliğim var 1 haftadır devam ediyor.

Bir haftadan fazladır performansta ben de düşüş yaşıyorum, defalarca arıza kayıdı oluşturmama rağmen geri dönüşler arızanın olmadığı tatmin edici olmayan cevaplar, pingler fazlasıyla yüksek, video izleme eziyet hale geliyor

Müşteri Numaram: 959098
Sorun yaşadığım saatler 19:00-00:00
Çorum-Merkez

Pendik/İstanbul

müşteri no : 56572409086
9 da başladı bitiş saatini bilmiyorum sabaha düzelmiş oluyor

TurkNet ping konusuna neden çözüm getirmez ki anlamadım. Önemli olan da zaten ping, bir video izliyoruz diyelim açılması tepki süresi geç oluyor.

1 Beğeni

Şu değerlere bakar mısınız?

İnternette Millenicom, Netspeed, ORIS vb. servis sağlayıcılarının forumlarında ve başlıklarında dolandım biraz. 19-00 arası ping,loss ve hız sorunu bütün servis sağlayıcılarda mevcutmuş. Sadece TurkNet’lik bir olay değil. Hepimizin tahmin edeceği üzere bu işin altından Türk Telekom çıkmakta ve ilgili firmaların birlik olup Telekomun üzerine gitmesi gerekiyor. Adamlar resmen kasıtlı şekilde sabote ediyor alt yapısını kullanmalarına izin verdikleri firmaları ! Muhtemelen kendi hızları düşmesin diye. 1970’lerden gelen altyapıları pandemi süreciyle başa çıkamıyor çünkü.

1 Beğeni

Müşteri numaram: 1912836
Sorun yaşadığım saatler 19.00 / 00.00
İstanbul / Eyüpsultan
Bu saatler arasında ping 20 30 artıp download hızım 20 30 mb düşüyor, özellikle pandemi döneminde sokağa cıkma yasagı oldugu günler ise ping 250 300 lerde download 3 4 lere kadar düşüyor.
NOT : Bu saatler dışında kesinlikle bir sorun yok özellikle gündüzleri çok güzel.
NOT: Millenicomdan yeni geçiş yaptım TurkNet 'e, millenicomda böyle bir sorun yoktu hiç olmadı pandemi zamanı sokağa cıkma yasaklarının en yogun oldugu dönemler dahil.

Arkadaşlar merhaba,

Yaşanılan performans sorunlarında hafta sonu sokağa çıkma yasağı sonrasında yükselen trafiğe paralel bir artış gözlemliyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte tüm internet kullanıcıları ister istemez internette vakit geçirdikleri için bazı bölgeler dar boğaz yaşamaya başladı.

Bu sorunlar geneli etkilemiyor. Bölgesel olarak yaşanıyor.

Bölgesel sorunların bir kısmı bizim omurgamızla, bir kısmı da yerel erişim ağıyla ilgili…

Bizim omurgamızla ilgili olanlar kapasitemiz olmasına rağmen trafiğin dengesiz dağılımında kaynaklanıyor. Manisa, Bursa, Antalya ve Denizli’de gördük bu durumu ve aynı gün içinde trafiği yönlendirerek çözdük. İstanbul Anadolu yakasını etkileyen bir problem daha gözlemledik. Orada da cihazların kapasitesini artırarak kısa zamanda (yeni cihazları bekliyoruz) performansı yükseltiyor olacağız.

Yerel erişimle ilgili olduğunu düşündüğümüz problemleri de TürkTelekom ile paylaştık. Onlar da gerekli çalışmaları yapıyorlar.

Yaşanılan tüm bu sorunları Network ekibimiz sürekli olarak takip ediyor ve durumu çözüme ulaştırmaya çalışıyor. Ben de durumu buradan takip edip sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

13 Beğeni

Dün akşam itibarıyla Manisa’da sorun ortadan kalktı. Sorunumuzla ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz.

1 Beğeni

Merhaba, benim aboneliğim belli saatler arasında kısıtlanıyor, sabahları 95 mbps civarında hız alabliyorum ping değerim sabit ve düşük, akşam saat 6-7 den sonra gece 2’ye kadar 1 mbps ve altında hızım var. %97 hizmetim kısıtlanıyor çünkü bu saatler dışında internetim hızım ve ping değeri bir anda artıyor ve düzeliyor. Bu konuda yardım bekliyorum.

İstanbul / Başakşehir
1850414