Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

merhaba Enes bey TurkNet 'e yeni gecis yaptim. turk telekomda ping degerlerim cok daha iyiydi. internet uzerinden destege ulastim test sonuclarini onlara da gonderdim ama pinge mudahale edemeyeceklerini, yine de hat kopmasi olarak turk telekoma ariza kaydi olusturduklarini bildirdiler.
bu konuyu gorunce test sonuclarini burada da paylasmak istedim.

Sakarya/Erenler
Musteri no: 1991478

iyi calismalar dilerim.

1 Beğeni

pinplotter programindaki degerler bu sekilde.

1 Beğeni

TurkNet pingleri genel olarak diğer sağlayıcılara göre yüksek maalesef. Sorsak kendi sitelerinde en düşük ping bizde yazıyor :smiley:

1 Beğeni

Merhaba,

Burada paket kaybı yok mesela. Bir paket son hopa ulaşmıyor ise paket kaybından söz edebiliriz.

1 Beğeni

Direkt Google için twst test yapip gönderdim. Paket kaybını gösterdim bu şekilde adamlar lutfen güvenilir bir ip kullanın dediler (8.8.8.8) :slight_smile: sonra onunla da aynı sonuçları gönderince ping plotter testleri bizim için bir şey ifade etmiyor. Tracert ve ping çıktısı gönderene kadar ilerlemeyecegiz dediler :slight_smile: Arkadaşlar bosuna uğraşıyoruz.

1 Beğeni

Bak bak saat 20:05 oldu vanayı nası kısıyorlar 19 olan ms gittikçe artıyor bir saat sonra 350 ms oluyor birkaç gündür hep aynı saatde başlayıp gece yarısında bitiyor. @EFG yazdık ama sorun devam ediyor.

1 Beğeni

@EFG Sorun devam ediyor. halen bir çözüm üretemediniz ???

1 Beğeni

Yaşanılan sorunlarınt espiti için durumunuzu operasyon ekiplerimize iletiyoruz. Tespit işlemlerinde sorun bizim cihazlarımızdan mı yoksa TT teslim noktalarında mı yaşanıyor bunu kontrol ediyoruz. İşlemlerimiz bittiğinde size bilgi vereceğim.

4 Beğeni

Manisa Turgutlu 130 bölgesi yine hızım upload aynı ping yükselmiş iyiydi yine bir maç izlemeyedik teşekkürler TurkNet…

1 Beğeni

İstanbul/Ümraniye yaklaşık 2 saattir yüksek ping sorunu ve Download hızında düşüş var.

1 Beğeni

Guncel Erenler/Sakarya

Ben destek kaydı açtım dün hız düştü diye temsilcinin bana dediği modemi resetle düzelir benim internetimde sorun yok ki hız düşüyor diyorum daha ne yazabilirim bu kadarda olmaz ama yetkililer lütfen ilgilenin bu konuyla santral Manisa Turgutlu 130

1 Beğeni

Bu yeni sorun değilki bi senedir TurkNet her tarafından su sızdırıyor.

1 Beğeni

Sorun yine başladı. Artık sorunu çözermisiniz. kaç gün oldu … :confounded:

Edit: Destek kaydı açtım iletişime buradan devam edelim. 41270123

Sorun halen devam ediyor… @EFG TurkNet hiçbir konuda yardımcı olmuyor. Destek kaydına bakan uzmanlarınız halen hat değerlerinizde sorun gözükmemektedir diye cahilliklerini sergiliyorlar. Ping ms gecikme nedir bilgileri yok.

Beylikdüzü/İstanbul
Sunucusu Türkiye’de olan oyunda bile %20’den fazla paket kaybı var. Nerede en düşük pingli ISS?
Yani Allahtan sürekli oyun oynayan birisi değilim…
En basitinden YouTube’a girerken bile 5 saniyeden fazla bekliyorum yok böyle bir saçmalık.
Kilit vurulmuş misali indirme hızı 9 Mbps’ın üstüne çıkmıyor. Aylardır hep aynı sorun. Sürekli çözeceğiz de çözeceğiz diyorsunuz ama gelin görün ki değerler ortada.

Aynen öyle, copy-paste yapmak dışında yardımcı olamıyorlar maalesef…

Haha! Bir de uzerine ping plotter kullanmayin. Biz cmd uzerinden tracert ve ping ciktisi istiyoruz sadece diye donus yaptilar mi? Bana en son boyle yazmislardi. Orada da gonderdim bakin durum bu diye. Sonra 8.8.8.8’e dogru testi kabul ediyoruz sadece buradan yapin dediler. Orada da gosterdikten sonra kullandiginiz ekipman ile ilgili bu problem yardimci olamayiz deyip aradan cekildiler :smiley: Kendi GWime giden paketlerde bir sorun olmadigini gosterir sekilde analizlerimi gonderdim fakat bu onlar icin gecerli degildi her zaman oldugu gibi. Cok uzun zamandir bu sektorde calisiyorum ve kendi uzmanlik alanim uzerinden bu kadar dalga gecer nitelikte yanit aldigimi hatirlamiyorum :slight_smile:

2 Beğeni

@EFG 2 hafta oldu halen akşamları ping tavan yapıyor. TurkNet çalışanları’nın görevleri müşterilerinizin sorununu çözmek değilmi ? Neden halen hiç kimse ilgilenmiyor. Başkalarına forumda cevap veriyorsun, fakat benim sorunumu çözmek konusunda herhangi bir adım atılmadı.

1 Beğeni

Akşamları ping tavan yapmaya başladı + olarak packet lossda oluyor tr sunucusunda de bile 50 ping alıyorum

1 Beğeni