Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Beylikdüzü/İstanbul
Sunucusu Türkiye’de olan oyunda bile %20’den fazla paket kaybı var. Nerede en düşük pingli ISS?
Yani Allahtan sürekli oyun oynayan birisi değilim…
En basitinden YouTube’a girerken bile 5 saniyeden fazla bekliyorum yok böyle bir saçmalık.
Kilit vurulmuş misali indirme hızı 9 Mbps’ın üstüne çıkmıyor. Aylardır hep aynı sorun. Sürekli çözeceğiz de çözeceğiz diyorsunuz ama gelin görün ki değerler ortada.

Aynen öyle, copy-paste yapmak dışında yardımcı olamıyorlar maalesef…

Haha! Bir de uzerine ping plotter kullanmayin. Biz cmd uzerinden tracert ve ping ciktisi istiyoruz sadece diye donus yaptilar mi? Bana en son boyle yazmislardi. Orada da gonderdim bakin durum bu diye. Sonra 8.8.8.8’e dogru testi kabul ediyoruz sadece buradan yapin dediler. Orada da gosterdikten sonra kullandiginiz ekipman ile ilgili bu problem yardimci olamayiz deyip aradan cekildiler :smiley: Kendi GWime giden paketlerde bir sorun olmadigini gosterir sekilde analizlerimi gonderdim fakat bu onlar icin gecerli degildi her zaman oldugu gibi. Cok uzun zamandir bu sektorde calisiyorum ve kendi uzmanlik alanim uzerinden bu kadar dalga gecer nitelikte yanit aldigimi hatirlamiyorum :slight_smile:

2 Beğeni

@EFG 2 hafta oldu halen akşamları ping tavan yapıyor. TurkNet çalışanları’nın görevleri müşterilerinizin sorununu çözmek değilmi ? Neden halen hiç kimse ilgilenmiyor. Başkalarına forumda cevap veriyorsun, fakat benim sorunumu çözmek konusunda herhangi bir adım atılmadı.

1 Beğeni

Akşamları ping tavan yapmaya başladı + olarak packet lossda oluyor tr sunucusunda de bile 50 ping alıyorum

1 Beğeni

Akşam saatlerinde tekrar ping ve satürasyon sorunu yaşarsanız bana tracert testlerinizi yapıp özel mesaj üzerinden müşteri numaranız ile birlikte iletir misiniz?

4 Beğeni

hocam ozeline ilettim bi bakarsanız

Her gece olduğu gibi bu gecede rezillik diz boyu. 3. haftaya girecez.

Bu gecede böyleydi.

Rezillik devam ediyor. 3 hafta oldu halen. Sorunu çözecekler. Rezil firma. Bir ping sorununu bile çözemedi.

Saturasyon’da başladı ilk defa. :poop:

İstanbul/Sancaktepe Statik IP mevcut. Hız düşmesini ilk kez şu anda yaşıyorum.
Müşteri ID: #2025495
Tarife: 75 Mbps

Bana bir arkadas yardim etsin ya artik ne olur :slight_smile: Her aksam su tabloyu gormek cok uzucu. Saat 9:45-10 PM civari bu hale geliyor. Su an 2Mbit internetim var ve 75Mbit’e kadar icin ucret oduyorum.

Tamam hadi diyelim ki shape ediyorsunuz trafigi bari duzgun bir sekilde yapin boyle bir fairshaping modeli yok. Gerci trafigi sekillendirseniz herhalde kendi speedtest serverinizi beyaz listeye eklerdiniz herhalde.

Şu anda bir sorun yaşayan var mı bi çalışma falan mı var acaba hiçbir sorunum yoktu uzun süredir ama 5dk önce pinglerim 200+ değerlere fırladı hızım 0-1 arasında bu saatte tuhaf geldi de. Bekleyelim bakalım düzelir umarım.