Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

ne yazık ki destek kayıtlarında hep böyle yanıtlar alacaksınız. ben mahallemde insanlarla beraber dilekçe toplayıp santral güçlendirilmesi deneyeceğim.

1 Beğeni

Herkese merhaba, siz değerli kullanıcılarımızdan bir ricam olacak. Sorun yaşadığınız an hızlıca bir hız testi yapıp sonuçlarını benimle özel mesaj üzerinden bölgelerinizi belirtecek şekilde yazar mısınız? Bazı bölgelerde sorun yaşanıyor bunların farkındayız… Genel anlamda örnekleri toplayarak buradan sizlerle birlikte ilerlemek istiyorum. Geri dönüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

7 Beğeni

Hocam dun 3 tane hiz yasadigim anda sorun attim sonra gece duzeldigi vakitte de attim yani ispatlar nitelikteydi sorunu buraya da defalarca attim ama destek kaydindan gelen cevap bu sekilde yani bilmiyorum birazcik empati ayip degil midir bunu mu reva goruyolar bize ?

" Merhaba Mehmet Bey,

İlettiğiniz hız testlerini incelemiştir.

Arıza kaydınızın incelenmesi sonucunda hat değerlerinizde altyapı kaynaklı sorun tespit edilememiştir.

Yaşanılan sorun kullanılan cihazlardan(modem,bilgisayar,telefon vb.) kaynaklanabilir.

Modem, bilgisayar ve mobil telefon ayarlarınızı gözden geçirerek,kontrollerinizi kablolu olarak da sağlamanızı öneriyoruz.

Düzelmemesi durumunda donanımsal olarak destek almanızı rica ederiz.Tarafımızdan uygulanacak bir işlem bulunmamaktadır.

İyi günler dilerim."

2 Beğeni

1 haftadır sorun yok dedikten sonra nazar değdi yine 1990 hızına döndü Muğla. Yazıklar olsun!
2-3 saattir hala devam ediyor.

1 Beğeni

MUĞLA
Hız 1mbps’i geçmiyor. Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

1 Beğeni

Muğla’da aynı şekilde akşam yavaşlık 15 dakika önce başladı. Hız 1MBPS altında klasik.

yine arıza koymuşlar.
numaralı hizmetinizin bulunduğu bölgede Türk Telekom kaynaklı arıza yaşanmaktadır.
Türk Telekom arızanın 29/01/2021 19:43 tarihine kadar devam edeceğini iletmiş olup bazen bu süreden önce arıza giderilebilmektedir.
Modeminizde ve kablolarınızda herhangi bir ayarı değiştirmeden ilgili süre sonunda yeniden kontrol etmenizi rica ediyoruz.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Manisa satürasyon sorunu devam ediyor ne yazık ki bir düzelme olmadı.
Normalde 94 hız alıyordum şu an haftaiçi bile bu kadar düştü genelde haftasonu düşerdi. Google tracert sonucu da ekliyorum ne yazık ki çok kötü hocam. @EFG

image

Bu da bugün hala devam ediyor manisada sorun
image

2021 yılında 17 ocaktan beri bir sorunu çözmek bu kadar zor olmamalı…

Tracert sonuçlarına bakar mısınız yurtiçi direk kaça çıkıyor ondan sonrasında sorun yok…

1 Beğeni

Evet bugün de başladı satürasyon sorunumuz çok şükür birimiz oyuna giremiyor ötekimiz maçını seyredemiyor. Manisa için şu 2-3 aydır gerçekten internet kullanabildiğimiz akşam sayısı kullanabildiklerimizden az. Umarım yakın zamanda adresime port açarlar üst komşumuzdaki telekomda ne yazık ki 1 gün bile sorun olmadı bende sorun olunca wifidan oraya geçiyorum. Aynı altyapı oysa ama olmayınca olmuyor.
image

1 Beğeni

Anlık olarak hem hız düşük hem de satürasyon çok fazla bölge Güneydoğu Yer batman/merkez Altyapım FTTB/Eth 100mbps Türk Telekom Alt yapısıdır. Mübarek sanırsın tepe-dağ-vadi grafiği çiziyor.

1 Beğeni

1 haftadır oyun oynatmıyor vallaha çok can sıkıyor bu ping durumu

eu pingleri uçuşa geçti. Ankara euping
normalde 60 65 ms arasında gidip geliyordu.

Satürasyon akşam başlıyor ama google pingleri hep uçuk. Alta da aynı anda aynı altyapıdaki komşunun telekom sonuçları.

1 Beğeni

Param var diyorsan geçicen aga ttnet yapacak bir şey yok gibi malesef sonuçta altyapı ttnet in benim görüşüm böyle :pensive:

3 Beğeni

yurt dışı pingleri gene uçuşa geçti. hayırlısı bakalım :slight_smile:

Uçuşa geçtik. :yawning_face:

1 Beğeni

Bu konudan en çok canı yanan kişilerden birisiyim. Başlığa en son 20 Aralık’ta yazmışım sorunun düzeldiğini belirtmek için. Konu tekrar bugün yani 2 Şubat’ta karşıma çıktı, güncel rapor vereyim dedim. O günden bu yana bir gün bile sorun yaşanmadı benim kanadımda. Hatta genel pingim bu sorunun öncesinde aldığıma göre de düştü açıkçası. Önce bağlantım 2-3 gün nispeten az trafik yaşanan İstanbul Avrupa Yakasına yönlendirildi. Ping sorunum düzelmişti. Daha sonra iki gün art arda planlı çalışma mesajı geldi, internet geldi gitti pingler 1000’e fırladı internet hızı 0.1’e düştü falan bu çalışma esnasında ve çalışmaların ardından bağlantım eski noktasına yani Bursa’ya geri yönlendirildi. O günden bu yana her şey normal. Marmara bölgesinde devreye alınan yeni cihazlar ile birlikte sorun kalıcı olarak çözülmüş gibi görünüyor. Konuda Manisa ve Ege bölgesinde hala sorun yaşayanlar olduğunu görüyorum. Marmara bölgesinde uygulanan işlemi abone sayısına bakmadan ve maliyet kaygısı gözetmeden buraya da uygulamalı TurkNet. Yeni cihazların sorunu çözüme kavuşturduğu ve çözüme nasıl ulaşıldığı gayet açık.

3 Beğeni

Balıkesir’in Bigadiç İlçesine bağlı iskele-33 santralinde yaklaşık 2 aydır bu sorunu yaşıyoruz.

1 Beğeni

Aynı sorun yine başladı bir çözüm üretin @EFG

1 Beğeni

Selamlar, tracert testi yapıp bölgeniz ve müşteri numaranızla birlikte bana tekrar mesaj atar mısınız?

2 Beğeni

Balıkesir Bigadiç Çam-köy Mahallesi
Müşteri Numaram: 835389

Desteğinizi rica ediyoruz Enes Bey, şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni