Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Hız düşmesi akşam 19.00 - 02.00 arası oluyor.
Yer: Manisa/Şehzadeler.
Müşteri No: 1494301

Manisa Soma günlerdir akşamları bittik ya.
bugun

Afyon’da oluyor .Sabahları 80-90 megabit saat 19-01 arası internet hızı 17 olarak düşüyor ping de yükseliyor.Abone numara 1836466

Merhaba Bursa Osmangazi ilçesinde de hız düşme sorunları var ve artık bıktırdı bizi. Arkadaşlarım da TurkNet kullanıcısı onlarda şikayetçi. saat 19 da başlıyor gece yarısı düzeliyor ertesi gün yine aynı. 1501548 musteri numaram.

Yani umarım bu yazdıklarımızla bir sonuç çıkar. Şahsen bu şekilde devam ederse en fazla 1 hafta dayanırım daha yeni gelmişken direk başka iss ye geçerim

Sorun akşam saat 19:00-00:00 arasında oluyor ping değeri 50-100 MS arası download hızı düşüyor neredeyse 1 haftadır böyle.
Birşey fark ettim güvenli internet profili tanımlayınca sorun çözülüyor problem cgnat kaynaklı olabilir güvenli internet profilinde hatta 188 ile başlayan dinamik ip tanımlanıyor ping değeri düşüyor hat değerleri olması gereken değerlere dönüyor.
Müşteri no:1322634
Yer: Osmangazi/BURSA

Müşteri No 1750112
Konum Sakarya/Adapazarı
özellikle saat 20:00 dan 00:00 a kadar ping artışı yaşıyorum

Müşteri no: 1551565

19:30-00,00 arası oluyor her gün

Bu sorunların nedeni apaçık belli türktelekom bant genişliğini kısıyor TT TurkNet 'i kötülemeye çalışıyor başka bir açıklaması yok

1 Beğeni

Aslında emin değilim ancak Türk Telekom planlı çalışmaları baya arttı bu dönemde acaba ilgisi olabilir mi?

Misal 24 ve 25 kasımda 18 ilde Planlı çalışma var Türk Telekomun.

19:00 - 01:00 saatleri arasinda Istanbul Bayrampasa’da bu problemi yasiyorum. Asagida TurkNet speedtest/nperf sunucusuna ve google.com’a dogru yapmis oldugum testi gorebilirsiniz. Istediginiz takdirde capture almak icin yardimci olabilirim.

Sorunu uzun bir suredir TurkNet Online İşlem Merkezi uzerinden anlatmaya calisiyorum fakat musteri hizmetleri surekli kablo ile bagli olup olmadigimi soruyor ve modem degistirmemi soyluyor. Evet, kablo ile bagliyim ve gatewayimi kontrol etmeden zaten case acmam. Yillardir bu sektorde calisiyorum.

Bu da nperf sunucunuza dogru yapilmis olan: (Maalesef sistem ayni mesaj icerisinde iki imaja izin vermedi.

1418991
Kayseri/Melikgazi
IP adresine göre değişen Snr Margin değerlerim var. Ping sorunum yok.Son 2 haftadır gün içinde en az 5-6 kez dsl kopması yaşıyorum.1 yıldır hiçbir sorun yoktu 50 mbps kullanıyordum. Snr değerimi yükseltmek için paketimi 50 mbps 'den 35 mbps 'e düşürdüm fakat düzelmedi.

![5|690x431, 75%]

Bu nasıl bir cahilliktir ya müşteri hizmetlerinin verdiği cevaba bak çözüm amaçlı hiç bir çaba yok sorunun ne olduğunu anlayacak düzeyde teknik bilgisi olan uzamanda mı yok ? yazıyorum söylüyorum sorun saat 19:00 ile gece 00:00 arası ping değerleri 50ms üzerine çıkıyor tracert + ping ekran görüntüsünü paylaşıyorum 3 gün boyunca ve ayın 21 de açtığım destek biletine az önce cevap vermişler

merhabalar akşam saatlerinden gece yarısına kadar devam eden anormal hız sorununu bende yaşamaktayım müşteri numaram 1054831 konum Manisa-Soma

Tokat/Merkez

Destek Kaydı No: 37072469 - 38658380

Aynı sorunları bende yaşıyorum zaman aralığı vermeme gerek yok son 1 aydır sürekli kopmalar vs yani artık TurkNet deneyimim çok fazla eksi değerde ilerlemeye devam ediyor. İşin kötü tarafı TurkNet’in en sevmediğim ve en belirgin eksikliği müşteri hizmetlerinin yani karşında bir muhattabın olmaması. Kopyala yapıştır cevaplarla dolu destek kayıtları. Açmış olduğum destek kaydında belirtiyorum hız profilim kendi kendine düşürüldü, sürekli kesinti yaşıyorum diyorum verilen cevap otomatik; kontrollerde 24 saattir kesinti gözükmüyor. Peki ben neden böyle bir şey yaşıyorum ? Yaklaşık 15-20 gün öncede aynı sorunları yaşadım testler yaptım ekran görüntülerini, test linklerini paylaştım. Sonuç: Çözüm yok. Sorun varsa da sorunu açıklayan da yok.

abone no:1418276
lokasyon:ankara/sincan

2 haftadır benzer sıkıntılar yaşıyorum 2 gündür sorun yok ama geri gelecek gibi %99
Yer:İstanbul Alibeyköy

24.11.2020_19.00

Saat 19.00’dan itibaren… Hızda dalgalanmalar ve Ping’de yükselmeler yine başladı…
Normal hızım kablolu: 95 Mbps
Yer: Manisa / Şehzadeler
Santral: MANİSA-MERKEZ-130
Müşteri No: 1087839

Şuan için bende sorun düzelmiş gibi fakat saat 20-21 arası tekrar bir bilgilendirme yaparım.