Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

İstanbul/Ümraniye paket kaybı ve yüksek ping problemi tekrar başladı. 2 gün öncesine kadar herhangi bir problem yoktu, son 2 gündür bu problem var.

1 Beğeni

2 günde 1 rotasyon yapıyorlar herhalde. Forumdan gördüğüm ve şahit olduğum üzere 2 gündür van şırnak urfa adana sorun vardı manisa ve çevresinde yoktu. bugün onlardan ses çıkmıyor herhalde onların düzeldi. ama bizde aynı sorun geri geldi Manisa/Şehzadeler. Yoğunluktan oluyor diyorlar ama pazar günü sorunsuz kullandık bugün pazartesi internet felç. 2mbpslerle uğraşıyoruz yine. 2 gün sonra bizim net düzelir onların bozulur… Cuma da olmadı hafta sonu da olmadı. Hala net bir bilgi yok. Bu parçayı tüm Türk.Net çalışanları, yönetimi, teknik ekibi, çaycısından nakliyecisine herkese armağan ediyorum. Saza Niye Gelmedin (Müslüm Gürses) - YouTube

5 Beğeni

TurkNet’e selam satürasyona devam. Tekirdağ/Şarköy satürasyonun 2. Günü. 19-1 saatleri arasında internet yok denecek kadar az. 10 Mbps üzerine çıkmıyor, genellikle 0-4 Mbps arasında. Santral: ŞARKÖY-158

3 Beğeni

avrupa pingleri gene dalgalı. yurt içi de zaman zaman düzeliyo

Ben Malatyadayım her gün bozuluyor hız iyi ama oyunda madridden yüksek ping alıyorum istanbul sunucusunda (oyun valorant)

1 Beğeni

İstanbul / Şişli

Satürasyon sorunlarının ardından Frankfurt sunucusuna olan pingim 9 - 10 MS civarı arttı. (Yaklaşık 2 haftadır 24 saat böyle. Yurt içi artık sorunsuz ancak Frankfurt’ta sabit bir artış var.)
Normalde 42 MS alıyordum, şu an 51 MS alıyorum, VPN’le minimum 43 MS görüyorum.

26 Kasım 2020 9.30 civarı sorunsuz zaman diliminde alınan ping değeri:

8 Aralık 2020 02.30 civarı satürasyon sorunları sonrası Frankfurt sunucusuna olan pingim:

8 Aralık 2020 02.30 civarı VPN’le olan ping:

1 Beğeni

20:35 itibari ile sorun yine başladı. @EFG hocam artık bi açıklamayı haketmiyor mu bu kadar insan?

2 Beğeni

eu pingleri şahlandı.
Ankara/Mamak euucus

1 Beğeni

TurkNet ile satürasyon vakti. 3. Gündeyiz ve durum yine aynı, saat 19:15’ten sonra hızlar yerde, pingler uçuyor. Lokasyon: Tekirdağ/Şarköy - Santral: ŞARKÖY-158

1 Beğeni

İndirme hızında bir problem olmamasına rağmen hala ping sorunu devam ediyor. Acaba ne zaman düzelteceksiniz?
Yer: Ankara/Keçiören Osmangazi mahallesi. Santral: UFUKTEPE-15 Müşteri numaram 1351074

Okey esasında herkes buraya her şeyi attı, traceroute testleri, ping testleri, hız testleri, müşteri numaraları ve bağlı bulundukları lokasyon ve buna ek olarak santralleri vs. Ancak artık ciddileşmenin vakti geldi. Ben tüketici hakem heyetine faturam çıkar çıkmaz akşamları yaşanan 19-1 arası hız problemleri neticesinde indirim hakkı konusunda başvuruda bulunacağım çünkü ne bir açıklama yapılıyor ne de durum kontrol altına alınıyor. Hiçbir şeyin kontrol altına alındığı yok ve sorun düpedüz hâlen önümüzde duruyor. Üstelik bu ilk de değil, benim için 3., Sizin için Allah bilir kaçıncı gece. Ben tüketici hakem heyetine başvuruda bulunacağım, size de aynı yolu izlemenizi tavsiye ederim. Olumsuz sonuçlansa dahi, hiçbir şey yapmayıp oturup savaşmamaktan iyidir.

2 Beğeni

Merhaba
Bende saat 19:00 dan itibaren sıkıntı yaşıyorum 00:00 a kadarda bir düzelme olmuyor 00:00 dan itibaren birden herşey düzeliyor yardımcı olursanız görevinizi yerine getirmiş olursunuz @Turknet teşekkürler
Karabük-Safranbolu
Müşteri Numaram:1037219

1 Beğeni

Biz nirvanaya ulaştık 21 kasımdan beri bekliyoruz biz bir ara cumaya çözülecek dendi 1 hafta kadar sonra yeni cihazlar sipariş verdik haftasonuna uprgadeleri tamamlamayı amaçlıyoruz dendi. hangisi ne zamandı dersen günleri kaybettik artık internetin robinson crusoe’su olduk. bu süreçte sanırım geçen 2 gün düzgündü bir ara da 1 günlüğüne düzelmişti. Bu kadar zamandır TurkNet Online İşlem Merkezi destekle yazışmalarım bugün meyvesini verdi ilk defa telekoma arıza kaydı açılmış. birkaç hafta da telekomla cebelleşirsek sanırım sorunu bir şekilde halledecekler. tabi telekoma ilk elden biz ulaşamıyoruz bizim destek ekibimiz ancak başvurabiliyor. desteği telekomda çözüldü deyip kapatırsa çözmeden. tekrar TurkNet destekle başa sararsak bir 20 gün daha telekoma ulaşmak için uğraşmak gerekebilir.
Not: bugün yine 3-4mbps’deyiz.
edit: o kadar yazmaktan yazı da bozulmuş noktalama işaretleri fln yok artık anlaşıldığı kadar.

3 Beğeni

Ya hocam zaten yıl başı sokağa çıkma yasaklarının bitmesi öngörülüyor. Allah aşkına o zaman trafiğin hafifleyeceğini düşünürsek zaten bir şeylerin halledilmesine gerek kalınmayacak. Ancak böyle bir yoğunluğun yeniden yaşanabileceği öngörülmeli ve cihazlar ne olursa olsun upgrade edilmeli, çıkışlar yükseltilmeli ne bileyim, bir şeyler yapılmalı.

Biz 23. gündeyiz hocam valla hala bir düzelme yok çok umutlu olmamak lazım :slight_smile:

Sorun sadece yoğunluktan ibaret değil sanırım en yoğun olması geçen gereken pazar günü sorun yaşamadık çünkü. Ya sorunun tam olarak ne olduğunu bulamadılar ya da çok alengirli bir sorun ve tek elden çözülemiyor veya çok maliyetli. ipv6 testleri yapacaktık güya ondan da ses seda çıkmadı. rafa kaldırdılar herhalde onu da bu soruna öncelik verdiler.

Umutlanan yok hocam ama hiç ses çıkmazsa da bu sorun uzar gider. Zaten yeteri kadar rahatsız edici, daha fazla ne olabilir ki.

2 Beğeni

Bugün başladık yine .Adamlar sorun sizde diye cevap atmış ya 28 gün sonra helal olsun. Elbette sorun bizde.Sizin gibilerden medet umuyoruz ya.

4 Beğeni

TurkNet Online İşlem Merkezi e bakmamıştım telekom da çözüldü diye kapatmış desteği. 20 gün daha uğraşacağız anlaşıldı.

1 Beğeni