TurkNet'ten ayrılanları anlamıyorum

Bakir altyapıda zamanla düşme olur

1 Beğeni

Çiviyi bırak 30-40 yıllık Ankastre kutusu duruyor hala, her gün gelip arızayla uğraşıyorlar. TurkNet i eleştireceğim tek tarafı 5-6 yıl önce İstanbul da bile yaygınlaşmamış YAPA bölgemde bulunuyorken sıkıntılar çıkıp YAPA kapandıktan sonra TurkNet in fiber çalışma yapmaması…

1 Beğeni

Evet geçebilirdim hem de TT’ye daha ucuza 2 senede zam görmezdim. TurkNet Mart ayında zam duyurusunu yaptı ve 2023’e kadar zam yok diye garanti verince kaldım. Port zammı Mart sonunda duyurulmuş sanırım Ceo öyle demişti, peki niye port zammınıda ekleyip zam şu kadar olacak diye güncelleme yapılmadı vakit vardı sonuçta açıklasa geçerdim başka yere. Nedenini tahmin etmek zor olmasa gerek.

1 Beğeni

Son derece haklısınız, yukarıda, hatta forumda farklı konular altında yeterince yazdım, tekrar bir daha ifade etmeyeceğim, şuna değinmeden geçemeyeceğim “TurkNet’in döşeyeceği fiber altyapıyı niye ben karşılıyorum” CEO’nun bir röportajında belirttiği gibi.

Eleştirmem ve kızmandaki sebep, TurkNet’i her yerde savunurdum, insanları yönlendirirdim, yaptığı bu son hareketle gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. İleride tekrar savunduğum TurkNet yapısına bürünürse geri gelirim, şimdilik iki abonelğimi başka iss ye kaydırdım.

Pazarlama hatası diye düşünüyorum. :man_shrugging:

Tamam da kullanıcı dostu kimligi gitti yerine en pahalı 3.iss ünvanı geldi ayrıca bu ne öngörüsüzlüktür çıkıp 2023 e kadar zam yok diyorsun sonra daha iki ay geçmeden ikinci zammı patlatıyorsunuz koskoca köklü bir firmanın ceo su böyle hata yaparmı ayrıca ilk zam da tt kampanyası vardı 2 yıl taahütlü insanlar böyle olacagını bilse o kampanya ya geçerdi ve şuanda bu fiyat politikasının altında ezilmezlerdi
Not. TurkNet bir tt degil bir superonline degil bu kadar pahalı olmamalı

O geçenlerden biride benim. Sadece fiyat meselesi değil olay. Bu firma haziran 2023 e kadar zam yapmama sözü vermişti. Tutmadı. Üstelik bunu göre göre tutmadılar. Turk telekom haziran ayınca zam yapacağını zaten Türk netin bir önceki zamında açıklamıştı. TurkNet 'te haziran ayında gelecek zam için zam yapmıştı. Aslında fiyat 140 dan 170 e çıkmadı. 100 den 170 e çıktı ki Telekom bu kadar zam yapmadı. Yani hem zam yapmama sözünü tutmadılar hem de çok yüksek miktarda zam yapıldı. Bu zaten ayrılmak için benim açımdan bir sebepti.

Fakat asıl sebep daha önce konusunu burada da açmıştım bu firma bilerek bana yalan söylemişti. Hem de 2-3 ay boyunca. İptal talebi oluşturup da iptal için yetkili arayıncaya kadar ne işlem yaptırabildim ne de özür alabilmiştim.

2 Beğeni

Telekom ne kadar zam yaptı? Bilmediğim için soruyorum,:flushed:

Haziran ayında %23 zam yaparken tüm 2022 yılı içerisinde toplam %40 zam yaptı. .Yani Turknetin fiyatı 99 TL ise %40 zam ile maksimum 140 TL gibi bir fiyat olmalıydı. Zaten bu rakamı marka adı vermeden diğer TurkNet gibi iss lerde görebiliyoruz. Yani aslında sene başında gelen zam telekomun yapmış olduğu zammı zaten kapatıyordu. Geçen ay yapılan zam ise zam yapmama sözü verilmesine rağmen telekomdan bağımsız yapılan bir TurkNet zammıydı.

O 134 tl tamamen dönemsel bir kampanyaydı. Onu baz almak yanlış.

Turk Telekom port ücretlerine %67 zam yaptı. TurkNet ise 2 artışla birlikte %70 zam yapmış oldu.

Ne derlerse desinler, bu zam fiber optik altyapı döşemek için yapılan zam, bunu sadece Yerleşik Operatör Müşterilerinin ödemesi yanlış (bir de niye ödeyeyim).

2 Beğeni

Açıkçası tabi tercih meselesi, 3 yıldır Turknetteydim. Fakat son zamdan dolayı başka ISS ler daha mantıklı geldi alt yapınız fiberse endişe etmenize gerek yok. Turknette bazen ıp almama sorunları yaşıyordum çok nadir olsada, bakalım bu ISS de yaşayacak mıyım. Şuan paketimin kat ve kat üstünü alıyorum. Eğer TurkNet 100 üstü paket çıkarırsa tabi bunu kesinlikle değerlendiririm.

Bence Tek fiyat yerine paketler halinde satılması daha iyi olur en düşük hızı alanda en yüksek hızı alanda aynı fiyatı ödüyor

3 Beğeni

Zama takmayın aldığınız hizmete bakın ya

Tamamda ben mesela 50mbps kullanıcısıyım 100mbps alan biriyle aynı fiyatı ödemek istemiyorum

2 Beğeni

Olay dediğiniz gibi, eğer altyapınız iyiyse genel olarak diğer iss lerde de sıkıntı yaşamıyorsunuz. Burada temel sorun yerleşik opereatörün yapmış olduğu altyapı. Daha uygun fiyata aynı paket alınabiliyorsa niye fazla para verilsin. Bende şu an 200 Mbit var konumdan dolayı 225-230 arası alıyorum, upload benzer.

2 Beğeni

Bunun yanında 16/24 kullanıcıları var, paket sistemine bir şekilde geçmek zorunda 16/24 kullanana biri gigafiber kullanandan pahalı kullanıyor, nasıl yani, kendi altyapısı olması verilen parayı değiştirmiyor.

1 Beğeni

Bulunduğum ISS de 500 mbs paket çıktığında direk geçmeyi düşünüyorum, o zaman daha iyi olacak gibi

TT altyapısını kullanan bütün İSS için port ücretleri yansıdı Fakat Diğer firmalar TurkNet Kadar Pahalı değil Bu durumda dolayı üzülerek başka firmaya gectimt 24 ay 35 mbit+ Filim Dizi Engelli 100 TL altı ödüyorum % 67 port ücreti yansıtılmış halı Saygılar.

Bu yüzden taahhütsüZ. Begenmediğimiz zaman arkana bile bakmadan gidelim diye. Bende yıllarca 50 mbit kullandım. Destek 70 di… ama yaa 50 lik paket var yaa 100 lük… mecburen 50 tarifesindeydim. Türk nete geçince nasılsa aynı fiyat … fiyat konusunu düşünmeden en yüksek hıza alın dedim 76 mbit e çıkardılar. Eski operatör 50 mbit e 145 lira istiyordu gigafiber kablosu döşendi aktif olmasını bekliyorum. Pusudayım