TurkNet'ten ayrılanları anlamıyorum

Enflasyona göre %40 zam iki tarafa da yapıldı ama kendi yönettiği fibere herhangi bir ekstra zam vurma durumu yokken vae de port ücretleri arttığı için buna göre zammı yansıttıklarını görüyoruz. Tt de zaten uzun yıllardır port ücretlerine zam yapmadığını belirterek artık zam kararı aldığını iletmekte

1 Beğeni

Aynı hizmeti halen zamsız olarak sunuyor. Bende onu anlamıyorum.129 TL ye alınan hizmet bireyselde 179,90 TL. Kobi ekstra özellikler ile dolu ayrıca…

Sonradan Uşak ile farklı bir ile bağlantı kurulmuş Veya direkt omurgaya dahil edilmiş olabilir. Şirketin yatırım stratejisi ve altyapı planlarının neden ayrıntılı verilmediği bilgisini de verdi o röportajda. Ayrıca taahhüt olmadığı için eğer altyapı yatırımında benim katkım olmasın diyorsanız farklı ISS e geçme özgürlüğünüzün bulunduğunu hatırlatmak isterim. :hugs:

1 Beğeni

Genel olarak bizlerde memnunduk ben dahil 7 arkadas baska iss ye geçmek zorunda kaldık sonucta port zammı anladık ama 1 sonra bidaha zam yap üstüne 10 aylık sabit deyip 3 taksitle istemesi hoş değil öle yapacağına 12 aylık sabit fiyat taahüt yap…

1 Beğeni

olumsuz yorum yazdım diye bi önceki yorumum yayınlanmamış :slight_smile: eleştiriye bile gelemeyen firma gelişemez kusura bakmayın… bunca sene oluşturdukları imajı 1 sene de bitirdiler…

3 Beğeni

Eleştiri ile karalama arasında İnce bir çizgi var bu yüzden onay almamış olabilir yanıtınız.

1 Beğeni

Cevap çok basit. Anlamayacak pek bir şey yok. Almadığı hizmetin parasını vermek istemiyor insanlar haklı olarak. Neden almadığı hizmet diyorum çünkü 1000 mbps simetrik internet alan gigafiber kullanıcıları 140 lira ödemeye devam ederken, GigaFiber masraflarını 50 mbps alan kullanıcı neden ödesin?
Gigafiber maliyetini gigafiber kullanıcısından alırsın. Port zammı falan değil mesele.

4 Beğeni

Bende aynı 16 dairelik miydi tek binada benim arkadaşım gigafiber kullnıyor.

Gigafiber’i gigafiber kullananlar fonlamalı.

Yani 1000/1000lik paket atıyorum 250 lira olmalı, 500/500 200 lira olmalı 200/200 140 lira.

Şuanda hiçbir firma 1 gbps paketi 200 lira altında satmıyor.

Vae kullananlarda kullandığı kadarını ödemeli. Telekom portlara ayrı fiyat biçmiş. 35 mbps altı ve üstü için ayrı paket olmalı.

Zaten şuanda türknetin tek paket stratejisi çöktü artık. Bu enflasyonda herkes kullandığı kadarını ödemeli.

3 Beğeni

Adamalar daha geldigini bilmiyor cunku istek olan yerlere gitmeleri gerek yada saglam bi reklam yapmasi gerek turknetin

1 Beğeni

“Insanlar niye bu kadar tepki gösteriyor, beğenmezsen gidersin de denilebilir. İşine Gelirse”
Olayı en başından beri yorumlayacak olursak, TT 24 Mbit den fazla veremem dediği dönemlerde, TurkNet hattın desteklediği maks hız dedi (varan 1), AKN nedir ya dedi (varan 2), 3 TL ek fiyata 1000 dk telefon hakkı verdi (varan 3), bu iş böyle olmaz dedi önce YAPA yı yaptı (varan 4) sonra kendi Fiber altyapısını yapmaya başladı (varan 5), mevcut hizmeti eski müşterileri yeni müşterilerle aynı fiyatı hatta azını verdi (1 ay da olsa) (139,90 zam yapıldığında).
Yani kısacası bir arkadaşın belirttiği gibi ezber bozan bir firma oldu, yukarıda yaptıklarından ve hizmetlerinden dolayı her yerde övdüm/dük, yeni müşteri topladık vs vs.
Bu kadar hizmet ve güzel şeyler yapan firma zam yapmayacağız diyip, 1 ay sonra zam yaptı ve piyasanın TT den hariç sayılı pahalı firması ünvanını aldı,
Yukarı bahsettiğim belki de unuttuklarım da var arasında hizmet ve yaklaşımdan sonra bu sana yakışmadı TurkNet.

1 Beğeni

Yukarıda da farklı paket alternatifleri belirtmiştim, sizin de belirttiğiniz gibi gigafiberi de paketlere ayırır. TurkNet yukarı belirtilen paketleri değerlendirir onları kendisine uyarlar ve yoluna devam eder, şöyle bir gerçek var 100 Mbit e kadar istenen fiyat halihazırda bir TT da var, diğer iss lerin hepsinde fiyat daha uygun. Özellikle 16/24/35 kullanıcılar için fiyat oldukça yüksek oldu. Tek fiyat politikasını şu anda zaten iptal etti “139,90’dan başlayan fiyatlarla”.

1 Beğeni

Evet böyle olursa daha iyi olacak haziran başında demiştim bu fiyatlar yüzünden yüksek hız kullanmayanlar boşu boşuna adı sani belli olmayan firmalara gitmesin yazıktır demiştim. 35 mbps hıza bana yeter diyen bir çok kişi tanıyorum 24 bile kullanıp memnun olan var onlar için 35 mbps’e kadar paket çıkmalı bence. Tek fiyat politikası da çökmüşken hazır.

Edit: ben alabileceğim en yüksek hızı parası neyse alırım yine. Gigafiber olsa 1000 1000 i 250 lira deseler alırdım yine.

2 Beğeni

mevcut altyapıdan adsl veya vdsl 24/35 mbps alabilen kişiler haklı bence, 1gigabit simetrik alan şanslı adamlardan daha fazla ödemesi gerekecek. en ucuz kim verirse ondan alsınlar.

vae 100mpbs tam ortada aslında, ucuza verenden de alınabilirsin veya TurkNet’in hizmetinden memnun ise 30 lira daha verip kullanmaya devam da edebilirsin, ben memnundum mesela.

vae ftth üst tarifeleri de çıkarmadılar, telekom ve bir kaç firma daha haziran’da sunmaya başlamıştı. telekom’un sunduğu fiyata bile sunsa 2 yıl taahhüte bağlanmak istemeyenleri tutabilirlerdi. .

“Edit: ben alabileceğim en yüksek hızı parası neyse alırım yine. Gigafiber olsa 1000 1000 i 250 lira deseler alırdım yine.”

Aynen katılıyorum size.

2 Beğeni

Ayrılanlarda sizin anlamanızı beklemiyor zaten :slight_smile:

4 Beğeni

TurkNet 200/500/1000 paketlerini TT den aşağıda makul bir fiyatta sunsa bir çok kullanıcı tercih ederdi kanaatindeyim. Yazdığım başka şeyler de vardı, muhtemelen moderatör beğenmedi, o yüzden özetledim. Aslında yazdıklarımda hakaret vs yoktu, durum tespiti ve biraz da sitem.

Tahminim fiyatlandırma politikasıyla reklam politikasının dengesiz olması. Fiyat performans odaklı olduğu için çoğu kullanıcı koşa koşa geldi ama zam geleceğini kimse beklemedi. Zam bir anda atıyorum 89 TL den 150 TL ye çıkacak olsaydı baştan herkes isyan eder ama sonra mecburiyetten diğer internetlerle turknetin + sını karşılaştırıp ha tamam TurkNet daha iyi verebilirim parayı diyebilirdi. 89 dan 150 değil (sayılar gerçek değil örnek) 89 dan 99 sonra 139 daha sonra 169 tl gibi dönemsel olarak ardı ardına arttığı için dikkat çekti. Port ücretlerinin zamlanacağı hakkinda TV kanalları da dahil herkes bağırdı yani. Ama 1 kez tam zam yapmak var insanlar mecbur benimseyecek yada ara ara yapmak var. O da bir kaç ay yine 20 tl az öderiz ama o zam 2 ay sonra gelmeyecek diye bişey yok. Bu da dikkat çekiyor (Tamamen etrafımdaki insanlardan gördüklerimi deklare ediyorum)

Başka bir konu da kendi altyapisina 139 başka altyapiya 169 olması. Daha dün bir arkadaşım “TurkNet altyapısı benim semtime müşteri hizmetleri tarafindan 2023 sonu gibi gelecek dendi. Ben neden o zamana kadar zamlı ücret ödeyeyim. Altyapi kazı ücretlerini bilmemne masraflarını zamdan alıyorlar ben fazla ödüyorum başka semtlere geliyor benim semtime gelmiyor” dedi ve çıkış yapacağını söyledi mesela.

Bir de şu 3 taksitle ödeme konusu var. 10 aylık ücreti 3 ayda ödemek tam kalp krizi. Memleketin, ailelerin hali ortada. 6 taksit olsa belki de 3 taksit politikası çok yüksek bir düşünce olmuş. Aylık 460 kusur parayı nasıl ödeyebilirsin ki diye düşünür insan. İsyerinden biri kızları ders çalışsın diye kendine aylık ek paketlerle borca girerek anca telefon internetinden paylaşım yapip operatöre para yedirirken üzüldü dün. TurkNet e geç dedim adam başka bir sebeke de 6 ay böyle 18 ay böyle yine toplamı o kadar para yemez benden o sebeple farklı internete geçeceğim dedi.

Bu gibi konulardan dolayı düşünüyorum başka sebeplerde vardır ama gördüklerim bunlar. Ben kullanmaya devam edeceğim. (Aktif altyapi benim semtime de 2023 sonunda gelecek bu arada ama beklemeye devam edeceğim)

1 Beğeni

2017 den beri TurkNet kullanıyorum. TurkNet 'e geçiş yaptığım zaman bölgemde yapa vardı ve hiç yaygınlaşmamıştı 40-50 mbs hız alıyordum aradan 5-6 sene geçti hem yapa gitti hem hızım 35 mbs civarlarına düştü. Fiyat devamlı artıyor ama kalite asla.

Yani bölgenize TurkNet in YAPA sı dışında altyapı adına bir çivi çakılmamış. Telekom veya TurkNet yapa dan elini çekince de hızınız doğal olarak olması gereken yere gelmiş. %67 port zammı yapan TT gör bunları :slight_smile:

2 Beğeni