TurkNet'in Teknik Yetersizliği Nvidia GeForce Now Sorunu ve Bütün Türkiye'yi bilerek internette gecikmeli bağlamasına sebep olması

Şu an dersteyim, bittikten sonra gireyim. Ara ara bağlantımın kötülüğüyle alakalı bir uyarı çıkıyordu.

Ancak spotty connection uyarısı olması gerek.
Hatta kare kaybım 0. 0.1 bile görmedim daha GFN uygulamasındaki test yerinde.

Özelden birkaç görsel ilettim. @EFG

Enes Bey aktardığımız görselleri inceleyebildiniz mi? Bana bir dönüş yapmadığınız için sormak istedim eğer diğer kullanıcı arkadaşlara dönüş özel mesaj aracılığıyla yaptıysanız bu mesajımı dikkate almayın lütfen.

GeForceNow kullanmıyorum ama faydası olacaksa samsun lokasyonundan bir tracert attım

Inşallah bi şeyler yapabilirler

Sorun yaşayan arkadaşlar akşam tekrar Eu Central 3 sunucusunu seçerek test edebilir misiniz? Sonuçları benimle yine özel mesaj üzerinden paylaşmanızı rica edeceğim.

Efe Bey, yardımlarınız ve çabanız için teşekkür ederiz ama arkadaşların paylaştığı sıkıntı o değil. Geforce NOW hizmeti bildiğiniz gibi Türkiye’ye geldi ve sunucular Ankara’da. Sıkıntı şu ki; TurkNet veya bazı diğer sağlayıcılarda sadece İstanbulda POP noktası olduğu için İstanbul dışında yaşayan bütün müşteriler önce İstanbul’a sonra Ankaraya yönlendirme yapıyor. Ankara’da yaşayan adam daha düşük ping alacakken İstanbul’da yaşayan müşteriden daha fazla ping alıyor.

Konudaki müşterilerin isteği ise; Ankara’ya TurkNet POP noktası kurulması.

3 Beğeni

Evet bunun farkındayız zaten. Pop noktamız İstanbul’da olduğu için güzergah önce İstanbul’a daha sonra Ankara’ya tekrar dönüyor. Bu arada ilerleyen zamanlarda ara Pop noktaları kurma gibi bir planımız var. Bu Pop nopktaları kurulana kadar kullanıcılarımıza nasıl daha iyi hizmet verebiliriz onun için çabalıyoruz.

Dediğinizde haklısınız.

6 Beğeni

Ankara’daki adam ping den şikayet ediyorsa hataydaki ben napayım oyunları 90ms ile oynayabildigime şükrediyorum şimdilik bi tık daha artsa bi problem çıksa onu da oynayamiycaz

1 Beğeni

Ankara TürkTelekom hattından selamlar. Yan odadaymış gibi oynayabiliyorsunuz. Ara ara 4 ping falan da oluyor.

İşte TürkTelekom Ankara’da Pop noktasına sahip o yüzden, TurkNet bizi istanbula illa bi gezdiriyor

:sweat_smile:

Enes Bey NVDIA bu konuda ne yazık ki yazılımları üzerinden Türkiye kullanıcılarına kısıtlama uyguluyor, tracert testi yapabiliriz ancak GeForceNow yazılımı üzerinden konumumuzdan dolayı sadece TR Central 1 sunucunu seçebiliyoruz, isterseniz farklı bir şekilde testi sizlere sunabiliriz, veya ben mi hatalıyım sizlere özel mesaj yoluyla forumdaki üyelerden bu testi paylaşan oldu mu ?

İl olan :slight_smile: Osmaniye de oturuyorum aldığım değerler

1 Beğeni

Durum aynen devam

Arkadaşlar kusura bakmayın herkes tutturmuş bir pop noktası, ne olduğunu bilen de yok ama herkes pop yok diyor. Ben 2 yıl öncesine kadar aynı il içinde farklı operatördeki arkadaşımın modemine il dışına çıkmadan ulaşıyordum. Hala pop falan filan diyorsanız size şöyle bir görsel bırakayım, resmi görseldir bu arada. Sorun başka pop falan değil. Neden bizim insanımız bilmediği şeye bilmiyorum demiyor, şirketler içinde böyle.

1 Beğeni

Bu görseli nereden temin ettiniz resmi görsel demişsiniz ancak ben bulamadım paylaşır mısınız ?

TurkNet 'e ilk geçişimde 2-3 ay benimde pinglerim turk telekomdaki gibiydi sonra internetim sanırım kendi iplerine bağlandı ve o günden beri oyuncularla aramda ortalama 20ms ping var türkiyede 16 ila 28 arası değişiyor speedtest sunucularında. Samsunda oturuyorum samsuna speed test yaptığımda 26 pinge ulaşıyorum TurkNet sunucusuna 16 ping

1 Beğeni

https://hosting.turk.net/images/Turknet_omurga.jpg

keşke görseldeki gibi olsa turk telekomda abone kalmaz bi yerden sonra :slight_smile:

1 Beğeni

Verdiğiniz link türknetin hosting hizmeti ile ilgili bir görsel bu hizmeti durdurdular ayrıca çok eski bir görsel olduğunu Ancotel/Almanya ile anlamanız mümkün yıllar önce Equinix tarafından bünyesine katılan bir şirket. Aşağıdaki linkten güncel haline bakabilirsiniz ancak geçerliliği ne seviyede bilmiyorum sorun yaşanan popları bypass edip başka şehirlere yönlendiriyor olabilirler