TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

Ben de bu sürümü kullanıyorum ancak wifide sıkıntı yaşamıyorum eğer 5ghz de sıkıntı yaşıyorsanız sabit bir kanala almanız iyi olur 36 veya 40 gibi
2.4ghz ayarlarım da böyle

1 Beğeni

Merhaba @Schwi sizin modeminiz 8623 yanlış hatırlamıyorsam sizin modem de sorun olmuyor ama 3625 lerde sizin de bildiğiniz gibi çok fazla soruna yol açıyor bu yazılım.

1 Beğeni

Merhaba ipv6 olarak ip almama rağmen ipv6 üzerinden internete çıkamıyorum.

Online işlemlerde 8623 diye gözüküyor modem bana verdikleri 3625 şansıma tüküreyim :slight_smile:

aynı sorun bende var ancak çözüm bulamadım…

@Eren Bey Türk.Net Destek numarası 49902086 üzerinden ilerliyoruz sorunum bu şekilde çözüm öneriniz nedir ?
Modemim en güncel versiyon olmasına rağmen ve ipv6 ayarlarını aktif hale getirmeme rağmen ipv6 alıyorum ama internete ipv6 üzerinden çıkamıyorum.

Desteğinizi rica ederim.

Merhaba @YasinTopgumus Bey,
Destek kaydınız ile ben ilgilenmekteyim. İlettiğinizde modemde maalesef şimdiye kadar hiç bir aboneimizde IPv6 internet çıkışı başarılı olduğunu hatırlamıyorum. Sürekli güncellenen farklı bir modem ile deneme yapmanızı rica ediyorum.

Merhaba VMG3625-T50B modelinde ıpv6 ayarlarım her şey ayarlı olmasına rağmen olmuyor TurkNet ilede görüştüm sıkıntı yok tanımlı diyorlar zyxel ile görüştüm onlarda bizden kaynaklı bir sorun yok diyorlar ne yapmam lazım @Eren

Bende zyxel vmg8623-t50b kullanıyorum, son sürümde ipv6 çalışmıyor. 8623 için ipv6 çalışan sürümü V550ABPM3b2_F0 hemen hemen aynı modem sizde bu sürümü yükleyerek deneyebilirsiniz. @EmreTRKMN

Evet eşdeğer bir modem lakin kitlenme durumu oluyormuş zyxel e bildirdim en kısa sürede cevap vericez dedi şu an onu bekliyorum @Sadettin42

@Eren Bey,
Aşağıdaki ayarlarda önereceğiniz ayar var mıdır?
Statik ip’yi iptal etmeme rağmen herhangi bir gelişme olmadı. Aynı şekilde ipv6 almama rağmen internet erişimim olmuyor. Türk.Net tarafında aldığım ipv6 adresinin internete çıkış yönlendirmelinde felan problem olabilir mi ?

Mobil cihazlar veya diğer network cihazları ipv6 adresini wan üzerinden mi alması gerekiyor.
Yoksa benim kendi lokal network için dhcpv6 pool mu oluşturmam gerekiyor.

Öneriniz nedir ?

Mehabalar aynı şekidle ben de iki adet openwrt router kullanıyorum. Openwrtde ayarlarınızı paylaşabilri misiniz?

Huawei Ax3 ile sorunsuz ipv6yı kullanmaktayım. Fiber 100 Mbps altyapıdayım.

1 Beğeni

C5V ile bende de aynısı oluyordu modem arayüzünde bağlı gözüküyor ve ipv6 alıyordu ama testi geçemiyordu. Huawei ax3 aldım hiç sorunsuz kullanıyorum şuanda

1 Beğeni

Huawei Ax3 hala sorunsuz çalışmakta mıdır acaba herhangi bir root yada framework ile uğraştınız mı yoksa direkt ipv6 modem arayüzünden etkinleştirdiniz ve çalıştı mı ?

Ve sonunda sevinçle söylüyorum vmg3625-t50b modem V5.50(ABPM.5)F1 yazılımında ipv6 çalışıyor. Bu konuda nasıl çalışacağını açıkladım.

1 Beğeni

zyxel vmg3312-b10a kullananlar için IPv6 VMG3312-B10A Kurulum

1 Beğeni

TurkNet tarafından ip6 tanımlaması hatta nasıl yapılıyor? Belli bir sıralama var mı?

Görsel olarak detaylı anlatımın için çok teşekkürler.

1 Beğeni