TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

Hocam dns kısmını o şekilde yapınca sorun düzeldi.

Teşekkür ederiz. Eline emeğine sağlık.

1 Beğeni

ZyXEL VMG3312-B10A Versiyon 1.00(AAJA.6)b1 sorunsuz çalışıyor. Test edildi.

1 Beğeni

bunu açıkçası ben de merak ediyorum. Çünkü sanırım ip6 açmam için öncelikle hattıma tanımlı olması gerek

Destek kaydı kampanyamız değiştirmek istiyorum seçeneğinden ip6 talep edin. 1-2 güne tanımlanıyor

1 Beğeni

direk bağladım arayüzden ipv6yı açtım çalıştı.

merhaba,
ttnetten alınmış tp-link VC220-G3u model için root yetkisini aldım. ipv6 tanımlaması yapılmış olmasına rağmen modem ip almıyor. ayarlarda bir problem var mıdır?
teşekkürler (ipv6 için dnsi manuel de girsem değişen bir şey yok ve rdnss kaydedilmiyor, sanırım o sayfada kodlarda bir problem. eğer problem buysa modemin conf.bin dosyasında değişiklik yapmaya çalışabilirim)

İnanmayacakaınız ama dili İngilizce yapıp tekrar denediğimde rdnss kutucuğunu aktive ettim :laughing:

Zte H298A V9 modemde ip v6 mevcut talep oluşturdum da bana yok deniyor kutu içeriği ne kadar attım cihazın üstünde ıpv6 olduğuna dair bilgi var @Eren

Fritzbox 7530, 7590, 7530 AX ve 7590 AX denediğim ve en ufak sorun olmadan çalışan modemler :+1:

2 Beğeni

Mikrotik router ile ipv6 kullanabiliyorum.

Keenetic Extra DSL mevcut. IPv6 aktif etmeli miyim? Ne gibi artısı veya eksisi olur TurkNet destekliyor mu?

TurkNet destekten aboneliğine IPv6 tanımlanmasını talep etmen gerekiyor önce. Tanımlama yapıldıktan sonra modemden IPv6 desteğini açabilirsin.

Direkt olarak aktif ediliyor ve IPv6 kullanıyorum hiçbir destek talebi oluşturmadan? Artısı ve eksisi nedir IPv6 olayının? Online oyunda rekabetçiyim yavaşlama söz konusu olursa canımı sıkar.

Modemden aktif etmen kullandığın anlamına gelmiyor. Önce hizmetine tanımlanması gerekiyor. Oyun sunucuları IPv6 desteklemiyor. IPv6 ile ilgili daha fazla bilgi için;

Test için;

https://ipv6test.google.com

Oyun sunucuları IPv6 desteklemiyorsa şimdilik açmaya gerek yok sanırım.

İpv6 bazı online oyunların girişlerinde sıkıntı olabiliyor. Oyun sunucusuyla alakalı bir durum.

1 Beğeni

Asus modem ve routerlarda IPv6 ayarları için inceleyebilirsiniz