TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

Tp Link Archer C5v ile deneme yaptım router ve bağlı cihazlar v6 ile buluşuyor ancak internete çıkışta v6 kullanılamıyor… Sonrasında Asus N17u’da deneme yaptım tp link ile durum aynı cihazlar v6 alıyor ancak internete v6 ile çıkış yapılamıyor… Sorun büyük ihtimal TurkNet kaynaklı çünkü asus cihazımla daha önce kullandığım iss de v6 yı sorunsuz kullanmıştım. Bu durumda sorun çözümü adına ne yapılabilir? TurkNet Network birimi duy sesimizi :slight_smile:

Archer c5v için sonuçlar bu şekilde:

Ayarları ve firmware sürümünüzü öğrenebilir miyim? (Ben bugün v1.20 versiyon olan modelden aldım, ipv6’ya bağlanmıyor.)

1 Beğeni

Merhaba
Sondan bir önceki sürümü kullana bilirsiniz. Şuan kullandığım başka bir model.

O sorun herkeste var anlamadığım bu kadar marka modem üreticinin hepsinde sorun olamaz.

Hocam dediğim gibi daha önce asus modemimle eski firmamda sorunsuz ipv6 kullandım. Şuan ise modem ve cihazlar ipv6 alıyor ancak çıkış yapamıyor sorun kesinlikle TurkNet taraflı.

1 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkürler. Dediğiniz versiyonda çalışmadı. Ancak son versiyonu kurduğumda sorunsuzca kablolu/kablosuz tüm cihazlarda bağlandı.

Özel bir ayar yapmadım. Sadece ipv6’yı etkinleştirdim. Kullanmak isteyenler için bendeki bilgiler aşağıdaki gibidir.

Model: Tp-Link Archer vr300 (V 1.2)
Firmware: Archer VR300(EU)_V1.2_210831
Yazılım Sürümü: 1.4.0 0.8.0 v009c.0 Build 210831 Rel.77362n)

1 Beğeni

Bazı dolaplarda ki yazılımlara ve cihazlara göre değişe biliyor. Kendin bakmadanda bu sorun çözülmez. :slight_smile: . Bendede öbürtürlü çalışıyordu. Çalıştığına sevindim.

Haklısınız, standartların oturması epey uzun sürecek gibi gözüküyor.

kimse cevaplamamış ama yok mu kullanan?

Merhaba w9960 w9970 model modemlerde yazılımsal olarak ipv6 çalışmıyor.

root ile de mi olmuyor?

malesef root erişimi ile de çalışmıyor.

Merhaba ben modemimden ipv6 ayalarını TurkNet 'e başvurduğum an yapmıştım acaba sizin tarafından bir şeyler mi yapılması lazım tamamen aktif olması için? ZTE ZXHN H298A V1.0 kullanıyorum root yapıp ipv6 özelliğini açtım.

Merhaba

ZyXEL VMG3312-B10A ,dur. Köprü görevi görüp FortiGate sonlanmaktadır.
Ayriyetten modem DSL den FortiGate 60D ile sıkıntısız ipv4 olarak çalışmaktadır.

Yukarıdaki ayarları yapmama rağmen ipv6 ile internete çıkamıyorum…

Çözümü olan var mı?

Fritzbox 7530 ve 7590 sorunsuz çalışıyor

Bir gelişme varmı? Bendede Archer C5v root ile denedim sizdeki gibi IPv6 alıyor. ama internet yok. Alt Yapım FTTB-Ethernet ve statik IP hizmeti alıyorum.
Archer C5v den önce Mikrotik router ile denedim Sonuç alamayınca TP link denedim.
Bu IPv6 destekli iki router ile başarısız olduktan sonra sıkıntının TurkNet den kaynaklanıyor düşüncesi yoğunlaştı.

Maalesef gelişme yok sorun TurkNet kaynaklı.

Bu modemde son sürümde ipv6 ile internete çıkış alamıyorum.

https://ext-tnfiles.turknet.net.tr/V550ABPM3b2_F0.rar
Bu sürümle ipv6 kullanabilirsiniz ancak modeminiz Zyxel VMG3625-T50B ise önermem çünkü bu sürümü yükledikten sonra arayüze giriş yapamayabilirsiniz.

Bu sürümü yükledim ipv6 çalıştı ancak modemin wifisi nerdeyse kullanılmaz hale geliyor.

1 Beğeni