Turknet YAPA bitmeyen Kopma

Şub 9 11:30:37 tarihinde tekrar bir kopma yaşadım. Paket yakalama aktifti ve paketleri yakaladım.

Bu sefer ilginç olan kopma logu lcp terminated by peer değildi.

3 echo-requests e echo-reply cevabı gelmediği için kopmuş. (3 echo-requests = 90s)
Ekran Alıntısı

Semptomlar hala aynı, dsl varken pppoe gidip geldi.

Bu yakaladığım paketleri bir göndereyim bakalım, ne diyecekler. Paket yakalamayı tekrar etkinleştirdim, lcp terminated by peer hatasını da yakalamak için…

1 Beğeni

Daha çıktıyı gönderemedim ki , herhangi bir yerden. TurkNet Online İşlem Merkezi kabul etmiyor, dosya 2gb diye. İnternet e de yüklemek istemedim. (Düzeltmeyi yazarım)

Destek kaydıma yazdım, anydeskle veya teamviewer ile bağlanıp wireshark çıktısını alabilir misiniz diye

Bu hataya ben de denk geldim anlamadım gitti valla

Bu ilk kez aldığım logtu…

Daha öncekilerin hepsi lcp terminated by peer idi.

Ayrıca burada cevap vermemesi sıkıntı :smiley: ne diye cevap vermiyorsun :smiley:

Ping check mevcut bizim modemde, bu dediklerinizi destek kaydı açmadan önce denemiştim :smiley: Bir sonuç alamadım, en son çare olarak kayıt açmıştım.

Şuanki hata log’unu ilk defa aldım, burada sıkıntı cevap verilmemesi ve lcp terminated by peer olmalı

Lcp terminated by peer loglarını da yakalayıp bildireceğim

Ben kimseyi babamın oğlu gibi savunup ortamı germiyorum. Empati kurmadan düşünen insan çok. Tamam sorun yaşıyor olabilir ve haklı olarak sorunu kısa sürede çözüme ulaşmayan kullanıcılar olabilir. Aynı durum bende olsa belki ben bile aynı şeyleri yapabilirim. Demek istediğim sadece “a” kullanıcısı mesaj atmıyor. “b,c,d,e” kullanıcılarına mesaj atıyor. Sırayla herkese cevap verilir.

9 Şub 2022 Çar 09:04 tarihinde Emirhan ile TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. <turknet1@discoursemail.com> şunu yazdı:

Modem Log un da yazanı yukarı da atmıştım.

Wireshark da ne yazdığı belirsiz :smiley: Anlamıyorum ben

Okey (20karakteeeeer)

Bu sorunla benden daha tecrubelisin😃
Çözdüğünde herkes faydalanacak. Umarım en kısa sürede halledebiliriz

1 Beğeni

5 ay olmuş bı zahmet :joy::joy:

Süreciniz iç tarafta şu an arkadaşlarım takip ediyor. En kısa süre içerisinde çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

1 Beğeni

işte aradıkları nokta da bu yanıt vermeme durumu. Bana kalırsa TurkNet e varmadan arada bir cihaz duymuyor kapı sesini veya arada kapıyı kilitliyor

Enes Bey tekrar söylüyorum benim TurkNet ten başka bir firmaya geçmek en son yapmak istediğim şey. Bu tarz sorunların çözümü başka kullanıcıların çözümüne emsal teşkil edecektir.
Aylardır yapmak isteyip de yapamadığım şeyi bu sabah yaptım. @Axofhell Osman arkadaşın gazıyla :smiley: Ümit Önal in twitter hesabına yazmak için Twitter hesabı açtım. Artık altyapımızı geliştirin diye. Tt destekten 5 dk içinde döndüler. İl müdürlüğüne gitmenize gerek yok. Talebinizi ilettim dediler. 1.200 mt den internet almak ne bilim okyanusta oltayla balık tutmak gibi. Valla senelerdir bıktırdı

3 Beğeni

Valla hocam gaz gibi değil de banada başka bir arkadaş dedi böyle yap sorun olursa diye mahalleden 3 ayda çözülemeyen sorunu 3 günde çözdüğünü söyledi benimde yağmur yağdığında hatta kopma oluyor sürekli bı türlü anlatamadım durumu ne TT saha ekiplerine ne de TurkNet e arıza kaydı açıyorlar TT müşteri sorumluluğunda deyip kaydı kapatıyor. ne olduysa saha dolabındaki lantiq chipsetli dslam bozulup broadcom chipsetli dslam ile değişince oldu bakalım ne olacak bende bekliyorum ama Ümit Önat a yazdığımdan beri en az 5 sefer arandım TT tarafından sorunu olup da çözüm bulamayanlar Ümit Önat a sanatsal giydirmeli twit atsın 5 dk içinde dönüş oluyor :smiley:

1 Beğeni

17.37 de TurkNet mh mesaj attı.
Network ekibimizin incelemeleri devam etmekte tarafıma dönüş aldığımda taleplerinizi de ileterek sizleri bilgilendireceğim.

Daha 2 3 gündür wireshark dosyasını alamadılar, neyse neyi inceliyorlar ise incelesinler bakalım.

Bir de 17.35 de internetim koptu, ne olabilir diye bakıyordum. Ne göreyim hızımı 79 a düşürmüşler :smiley:

Sorunun dsl ile ilgili olmadığı konusunda anlaştığımızı düşünüyordum :smiley:

2 Beğeni

Ben de bugün Mh ike görüştüm. Benim de hızımı düşürdüler bir de böyle deneyelim dediler. Tamam dedim napim . Yarın da saha ekibi gelecek ne olacaksa.
Bir de ping ve tracert testi istediler ekran görüntüsünü gönderdim

Ortada DSL ile ilgili bir sorun yokken hız düşürmek niye şaka gibi :smiley:

Hangi adrese ping - tracert istediler ?

Ya ben şöyle birşey dedim.
Ben bir dosya yada film gibi birşey indirirken İdm ile hiz sınırlayıcı koydum. 36 saat internet kopmadı.
Sonra sınırlayıcıyi kaldırdım. Ne kadar hiz alabiliyorsa artık. Koptu. No response hatasi
Onlarda nereden hangi siteden indirme yaparken kopuyorsa oraya ping ve tracert al dediler.
Bu arada 10 ms başlayan TurkNet maceram şu an 50 ms lerde geziyor :smiley::smiley:

öğrenmenin kolay bir yolu var statik alıp denesin bir kaç günlüğüne.

Konuda yazdım mı hatırlamıyorum ama

Denedik statik ip ile de…

Bana 1 haftalık Statik ip verdiler deneme için, bu süre boyunca hiçbir kopma yaşamadım sonrasında Statik iptal edildi 1 ay daha sorun yaşamadım…

Son 2 3 haftadır sorun yine tekrarlıyor

Sorunumu çözdüğü için Statik ip nin kalıcı olmasını ve ücretsiz tanımlanmasını istedim. Vermediler…

Bende ekstra ücret neden ödeyeyim, sırf kopma sorunumu çözüyor diye ?

2 Beğeni