Turknet YAPA bitmeyen Kopma

Merhaba hocam @EFG hocam musait olduğunda ilgilenicektir konuyla ilgili

O zaman geçmenizde bir sakınca yok neden geçirmiyorlar anlamadım @LionTR nin dediği gibi yönetici arkadaşlar bu konu hakkındaki geri dönüşünü bekleyelim

Sizin gibi yazan kaç kişi var bu forumda. Hangi birisine yetişecek acaba?

Merhaba @ahmetmelih öncelikle yaşamış olduğunuz bu durum nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Mesaj olarak destek no alabilir miyim.

Biz yardımcı oluyoruz merak etmeyin. @EFG yalnız değildir… :wink:

3 Beğeni

Size tavsiyem. Sorunu olan insanlar gergindir. Hele de hala çözüme kavuşturmak için birşeyler yapılmıyor hissiyatı veriliyorsa müşteriye daha da gerfin olabiliyor. Böyle durumlarda teknik anlamda destek olamiyorsaniz bu şekilde mesajlar vererek ortamı germeyiniz lütfen. Bu kayıt kaç gündür açık. Şimdi açılmadı ve ilk defa @EFG yi etiketmedim. Üstünüze düşmeyen konularda araua girmeyin

1 Beğeni

Ben bu konuyla alakalı (lcp terminated by peer) kaç kayıt açtım, kapattım bir bilseniz :smiley: 5 ay oldu :smiley:

Forum özel mesaj üzerinden alperenatici ile de yazışıyorduk.

Ama şuan ki kaydım üzerinden sorunun çözümüne ulaşacağını düşünüyorum çünkü ellerine teknik döküman vereceğim… (Wireshark çıktısı)

Bu paket yakalama işi neden daha önce aklıma gelmedi bilmiyorum…

Bak işte bu çözümdür. Bir incelemedir. Hala daha ekip gönderip iç tesisata bakacaklar diyor. Halbuki tesisatı yenileyen de onlar 2 kere :smiley: Yazıyorum ama anlamamak için diretiyorlar. Bu arada senin destek numaranı da yazdım

1 Beğeni

Ben size kötü bir şey söylemedim. Sadece @EFG ye sizin gibi kaç kişi yazıyor ki hangi birine yetişsin yazdım. Siz ortamı geriyorsunuz. Ben biraz bekleyin cevap gelir demek istedim. Ama siz öfkenizden bunu anlayamıyorsunuz.

Burada da yanılma payı olabilir. Ama size özelden yazdığım şekilde net bir teknik dönüş alabilir isem o yöntemi deneriz.

2 Beğeni

Neymiş o yöntem ? (20 krkter)

Denemiş o yöntemi cıksss olmadı yani.

2 Beğeni

Bu arada 3. Modem ile de kurulum yaptım. 7 yıldır Asus ile Adsl kullanıyordum. Ondan önce Tplink TD 8151N adsl modem kullanıyordum. Şimdi tplink i de kurdum. Şunu farkettim. 19.3 db olan hat zayiflamam ilk tesisat yenileme ile 18.7 db, cat6 ile yeniledigimde ise 17.4 db ye düştü. Daha da düşmez artık. Ancak tt ekibi ankastreye kadar olan bölümde yenileme yaparsa yada saha dolabı Vdsl dolap ile değişirse düşer.

Aslında kızdığım nokta şu. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen Vdsl sinyal 600 mt den sonrası sıkıntılı. Benim mesafem yaklaşık 1200 mt gözüktüğü için bu hizmeti kaliteli alamayacagimi biliyorum. Ama bu Lcp terminated by peer hatasini sadece Vdsl de değil Adslde de alıyorum. Adsl de almasam diyeceğim ki tamam Vdsl bana göre değil.
TurkNet Online İşlem Merkezi den arayanlar bana hiç teknik olarak birşey söylemiyorlar. Topu tt saha ekibine atıyorlar. Onlar da alışmışlar bizde sıkıntı yok. İç tesisat kaynaklıdır diye. Bu kızdırıyor işte

1 Beğeni

118m den aynı hata log’unu alıyorum :smiley: (vae)

Sorun dsl ile ilgili değil. Dsl kopmuyor zaten ben bu hata log’unu alırken, sadece pppoe kopup geri geliyor.

1 Beğeni

Aynen dsl ışığı sönmüyor. Ama arka planda kopuyor. Turknette görüyor bunu. Her kopmada Turknetteki bağlantı süresi sıfırlanıyor

Merhaba @ahmetmelih, öncelikle karşılaşmış olduğunuz sorun nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Ben bu konuyu devraldım. Hizmetinizi ve hattınızı incelemeleri için arkadaşlarıma durumunuzu detaylı bir şekilde ilettim. Arka planda takip edilen bir süreç var. Bu süreçte bende size yardımcı olabilmek için elimden geleni yapıyor olacağım. Herhangi bir sıkıntılı durumda bana özel mesaj üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

2 Beğeni

Enes Bey teşekkür ederim. Bir süredir zaten sizin duruma el atmanızı beklemiştim. Üç farklı modem ile deneme yapıldı. Asus,Tplink,Keenetic. Üçünde de hem Adsl hem Vdsl de kopmalar devam ediyor.

Artık kopmanin modemden yada iç tesisattan kaynaklanmadığı aşikâr. Artık sizlerden destek bekliyorum

@ahmetmelih, arkadaşlarım sizi arayarak konu hakkında bilgi vermişler. Ankastre kutunuzda yaşanılan sorundan dolayı kopma yaşıyorsunuz sanırım. Ekip randevusu oluşturacağız ve ekiplerin gelip yerinde hattı kontrol etmesini sağlayacağız. Gelişme olursa ben size bilgi vereceğim.

1 Beğeni

O zaman dsl in de kopması gerek :slight_smile:

Yaşanılan sorunu network birimleri çözebilir anca… Tesisatla, TT ye iş emri bildirilmekle boşa zaman kaybediliyor.

@EFG Enes Bey. Arkadaş da benle aynı sorundan muzdarip. Dsl ışığında sorun yok. Network ekiplerinin uzmanlık alanında. Bu şekilde hem para hem zaman kaybediyorsunuz. Ama sizin işinizi size öğretmek gibi algılamayın.