Turknet YAPA bitmeyen Kopma

Şub 5 16:58:22 tarihinde lcp terminated by peer kaynaklı tekrar bir kopma yaşadım. Paket yakalama aktifti ve paketleri yakaladım.

.pcapng dosyasını wireshark da incelenmesi için TurkNet e gönderdim. Network ekibine ilettiler…

Ben saat 13 gibi Keenetic i kurdum. Şu ana kadar kopmadı ama download yapmadım. İptv den 2 tane 90 dk maç izledim. 10db ayarladigim Snr 3.8 db ye kadar düştü ama kopmadı. Şu an 9.8 db ye çıktı yine.

şöyle ki

Dosya boyutu 200gb ı buluyor diye modemde yakalama filtresi uygulamıştım (pppoed). Yazdığım filtreden dolayı lcp terminated by peer hatasını yakalayamamış…

Sadece hatadan sonraki ip alma aşamasındaki paketleri yakalamış. O da bir işe yaramaz…

Mecburen filtresiz olarak bütün paketleri tekrar yakalayacağım… Bugün desteğe gönderdiğim çıktı çöp oldu yani.

Şuan filtresiz olarak paket yakalamayı tekrar ayarladım, tekrar sorun yaşamayı bekleyeceğim artık.

Download a yüklen. Boxset film falan indir. 8-10 hb yada daha büyük. O zaman yakalarsın

Filtreyi kaldırdım zaten, bu seferki kopmada kesin yakalayacağım. Kaçarı yok artık

1 Beğeni

Ben Dns değiştirirek başladık. 9 saattir kesinti olmadı. 3 tane full maç izledim. Birazdan download deneyeceğim bakalım ne kadar dayanacak.

Birşey sormak istiyorum. Kesintiyi nasıl yaşıyorsun ve nerde yaşıyorsun? Yani telefonda mı,laptopta mı, ne bilim Smart tv de falan mı?

Ben hep laptopda İdm ile birşey download yaparken kopuyorum. Windows 8.1 de.Wifi ile değil. Ethernet bağlantısında kopuyorum

TurkNet in hiçbir çalışanı destek ve bilgi vermediği için kendi kendime teşhis koymaya çalışıyorum.

Ağ geneli.

İp gidip birkaç dakika sonra tekrar geliyor. İp değişiyor falan

Yaklaşık 22 saattir kopma yok. Bu arada modemde dns ayarlarını manuel olarak Cloudflare dns ayarladım. Önceki mesajlarımda belirttiğim gibi Lcp terminated hatasını laptopda indirmelerde denk geliyordum. Sabah 7 den bu yana telefondan indirme yapıyorum kopmadı. Şimdi tekrar laptoptan kablolu olarak indiriyorum.

Bu arafa Turknetten bu mesaj geldi

Peki modem arayüzünden böyle bir hataya denk geldim. Bilgisi olan var mı?

UdpSocket:unable to write data: operation not permitted

Şuan ki anlık dsl değerlerinizi paylaşır mısınız?

Demiştim ilk başta hatalı paket yakaladığımı, tabi bunu TurkNet e gönderdikten sonra anlamıştım. Onlara da belirtmiştim zaten, gönderdiğim çıktı da hata logu ile ilgili bir detay olmayacağını ve yeni wireshark çıktısı ileteceğimi.

İlk gönderdiğim wireshark çıktısında pppoed (PPP-over-Ethernet Discovery) paketleri yakalanmıştı. Burada da modemin gönderdiği paketlere SSG (Service Selection Gateway) nin cevap vermediği falan gözüküyordu sadece. Bu da ip almayı birkaç dakika geciktiriyordu.

Az önce destek kaydından şu şekilde geri dönüş aldım.
Network ekibimiz ikinci çıktıyı da iletmenizi rica etti. Her iki çıktıdan kontroller ve karşılaştırmalar yapılarak gerekli işlemlerin yapılacağı bilgisini iletti. Sizlerden ikinci çıktıyı da göndermenizi rica ederim

Şuan ikinci çıktıyı istiyorlar, tekrar sorun yaşadığımda wireshark çıktısını tekrar göndereceğim.

Yapıyorum yapıyorum, yoksa yüzlerce GB oluyor elimdeki dosya. Göndermesi, incelemesi ayrı dert olur sonra

Şuan aktif olarak kullandığım cihaz keenetic giga

1.2 km mesafeden Vdsl alıyorum. Kopmalar şu an yok.
Mh ile görüştüm. Devre numarası değişikliği yapmışlar. Kopma olmaz artık demişler. Ben kaydı kapatmadim hala denemeye devam

Nasıl durum? Yakaladın mı hata?

Hayır 22 saattir herhangi bir kopma yaşamadım. Koparsa yakalanmış olacak, mecbur bende kopmasını bekliyorum

Bir TurkNet çalışanı yok mu sorunumuza yardımcı olacak? Ya bu ne rezilliktir,bu ne ilgisizliktir?
İnsanın aklıyla dalga geçiyorlar TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi.

Allah aşkına haksizsam söyleyin. Diyorum ki iç tesisatımı bir hafta içinde iki farklı kabloyla Tt çalışanları tarafından yenilettim. Ayrıca Keenetic Hero Dsl modem de aldım. Sorunun benim iç tesisatım yada modemim olmadığı %100. Sorun muhtemelen Dslam cihazi ile ilgili. İnternet protokolleri ile ilgili. Network uzmanlarının bakması lazım. Ama hala ısrarla saha ekibini gönderip iç tesisata baktiracagiz diyorlar. Bir saha çalışanı düşünün gelip de bana diyor ki abi sen bizden daha iyi anliyorsun bu işten. Böyle bir saçmalık var mı?

@EFG o kadar yazdım ama destek olmadınız? Sebep?
Siz TurkNet çalışanı değil misiniz?

Biz derdimizi kime anlatalım?

Merhaba size tavsiyem eğer geçebiliyorsanız VAE altyapısına geçmeniz YAPA altyapısında santrale yakın değilseniz düzgün bir internet alamıyorsunuz.

Ya dedim TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden. Yapa falan istemiyorum diye. Beni yine Vae ye alın dedim. Yapamıyoruz dediler. Dedim ki ben TurkNet e geçerken zaten mevcut altyapı olduğu için farketmez diyerek geçtim. Yapa ya geçerken benim onayimi almadınız. Simdi vae ye geri gecirmiyorlar.

Geçen Netspeed ile görüştüm. Yapa da oldugunuz için geçiş olmuyor. İptal edip yeni başvuru alacağız dediler. Nasıl birseydir anlamıyorum artik

Yani şuan vae altyapısı alacağınız saha dolabında boş port varsa geçmenizde bir engel yok size vereceğim siteden altyapı sorgulaması yaparmısınız boş port varmı bir bakalım.
Farklı İSS altyapı sorgulama

Hergun bakıyorum. Boş port var ama TurkNet geçirmiyor