TurkNet Online İşlemler Merkezi

Bana iki günden beri destek kaydımı kapattığım halde mesaj geliyor neden oluyor

iOS için bugün yayınlanan bir güncelleme gelmedi. Geçen haftaki ise aynı sıkıntılar var. Ayrıca puan durumundan belli :disappointed: OİM’deki operatörlerde iPhone kullanıldığını söylediğimiz halde Android muamelesi yapıp yeni sürüm kurun, kaldırıp kurun gibi garip öneriler yazıyor :joy: 12 yıldır Xcode ile program yazarım hiç kaldırıp kurduğum olmadı :joy:

Bu sorunu çok yazdım OİM’de artık bıraktım ucunu :joy: Konu bitmiş geçmiş 2 gün sonra mailleri geliyor tek tek. Bir sıkıntı var belli o kısımdada

1 Beğeni

Ben bu durumu arkadaşlarıma iletiyorum. Gelişme ve cevap alırsam size dönüş yaparak bilgi vereceğim.

2 Beğeni

Şu APP’ten giriş ve uygulama sorununu çözün artık ya. Aylardır yazıyoruz bir adım ilerleme yık. Sonra mesajlar yayınlanmıyor vs vs. Birileri onu sil bilmem ne yap aklı veriyor. Apple için uygulama yazıyorum böylesine bir uygulama yok cidden. Sorunlar yazılıyor sonuç yok. Yüzlerce uygulama kullanıyoruz tık yok bu insanı verem eder. Sonucu yok ama yazıyoruz işte maalesef

Cihazınızda ki uygulama izinlerinin bu şekilde olduğunu kontrol edebilir misiniz?

Bana yazdıysanız ömrümde Android cihaz kullanmadım, kullanmam. Zaten yazdığım sorun sabahına düzeldi. Yazdıktan sonra web’den bakınca “‘çalışma” uyarısı çıktı. Ama nedense şikayet ve önerileri dinlemeyen arkadaşlar bunu da uygulamaya eklememiş. Ayrıca android’i bilenem ama iOS’ta çalışan ekip arayüzü EnPara menü sisteminden alsa ve düzgün kodlar yazılsa bir çok sıkıntı çözülür. Çünkü iOS Android gibi bir sistem değil yok onu ayarla yok sil yeniden yükle yok ön belleği boşalt vs olmaz. Defalarca yazdık uygulamaya yama yerine yeniden yazılmalı.

Daha önce de sanırım aynı problemi yaşamıştınız ve yine böyle bir konuşma geçti aramızda. Telefonum GM 9pro kullanıyor ve yaklaşık 200 aktif uygulama kullanıyorum. TurkNet Online İşlem Merkezi dahil hiç biri hesaptan çıkış yapmıyor. Dün bu gönderiyi okuduğum zaman uzun süredir açmadığım TurkNet Online İşlem Merkezi uygulamasını kontrol ettim hesaptan çıkış yapmış mı diye. Yine çıkış yapmamış. Google in kullanılmayan uygulamalarda ki izin kaldırma işlemi dahi hesaptan çıkış yaptırmıyorken. Sizin cihazda bunun olması kullandığınız android sürümünün güvenlik güncellemeleri ile ilgili olabilir veya telefonunuzun kullanıcı güvenlik ayarları ile ilgili olabilir. :man_shrugging::flushed:

1 Beğeni

Eğer iPhone veya Safari kullanıyor iseniz cihazın ayarları kısmında otomatik tamamlama ayarını kapalı ise açın açık ise kapatıp tekrar açın.

Tarayıcının güvenlik ayarlarında, tarayıcıyı kapattığımda çerezleri otomatik temizleme seçili ise onu kaldırın. 3.parti bir temizleme veya güvenlik programı kullanıyor iseniz orada TurkNet Online İşlem Merkezi uygulamasını beyaz listeye alabilirsiniz.

Benim telefonum şu an android 9 da kalmış durumda. Bununla ilgili olabilir mi bilmiyorum ama sadece bir uygulama sorun çıkarıyor ise çerez bilgilerini kaydetmiyor olabilir. Eğer bir kaç android 12 kullanıcısından da aynı şekilde beni hatırla özelliği çalışmıyor şikayeti gelirse yazılım ekibine kontrol edilmesi için bilgi verilebilir diye düşünüyorum.

Bir kaç Google arama sonucunda Turkcell uygulaması, donanım haber uygulaması, Spotify uygulaması üzerinde bu sorunu yaşayanların paylaşımlarını gördüm. Çözümler yukarıda yazdığım şekilde bulunmuş. :man_shrugging:

Öyle ise sorunu bir de Samsung a iletmede fayda vardır diye düşünüyorum. :flushed:

iPhone 3G’den beri Apple Developer’ım evimde en az 20 Apple ürünü var ve bunun eğitimi veriyorum. Öneri için teşekkürler ancak lütfen iletin yazılım ekibini ve o tarihi yamalı yazılımı değiştirsinler. Başka da bir şey yazmamayım…

Edit: Fatk ettim ki bana yazmamışsınız. Zaten ben niye yazdıysam onu da anlamadım. Beyhude konularda yazmayacağım demiştim ama yazdım işte. Neyse…. Böyle devam eder gider.

Ek olarak burada yazılanları da kontrol etmekte fayda vardır diye düşünüyorum Use passwords across your devices - Android - Google Account Help

İleteyim yine de ama bu konuda çok umut vermek istemiyorum :face_with_hand_over_mouth::speak_no_evil:

Zaten umutsuzca yazıyoruz :joy: Sonra bu yaşta laf yiyip oturuyoruz. Daha önce de yazdım oturduğum yerde altyapıyı istese de bozamaz TT :joy: O yüzden çok takmıyorum boş bulunup yazdım. Ve allahtan evde 3 ISS birden var :grinning:

1 Beğeni

Başarılı, tebrikler.

Bende kötülüyorsunuz demiyorum zaten çözüm bulmaya çalışıyoruz. Ama sizin aylarca hesabınızdan çıkış yapmayan Amazon uygulaması gibi beni de TurkNet Online İşlem Merkezi dahil hiç bir uygulama atmıyor. Sorun Samsung da olabilir mi? Destek için yazdınız mı onlara :flushed:

Hayır sorun 2FA (İki Faktörlü Kimlik Doğrulama). TurkNet ne zaman 2FA aktif etse ben dahil bir çok kullanıcıyı TurkNet Online İşlem Merkezi atıyor, defalarca TC + şifre girip + SMS onayı yapmamız gerekiyor.

2FA öncesinde herhangi bir sorunumuz yoktu. Keza ara ara yine 2FA kapatıyorlar ve sorun yine ortadan kalkıyor.

Hani en azından sorunu çözemiyorlarsa 2FA yı kullanıcı tercihine bırakmak gerek

1 Beğeni