Türknet 10000 mbps hizmetini başlatıyor mu?

Turk Telekom BATIK bir kurum. Çünkü Varlık Fonunda olan her firma batıktır. Hizmet aldığınıza dua edin siz :+1:

4 Beğeni

Doğru şekilde özelleştirilmiş olsaydı bu halde olmazdı ne yazık ki. Son dönemlerde yaptığı fiyat artışları ile bir nebze yatırım yapabilir duruma geldi. Bir ara eski yaşadığım şehirde ADSL/VDSL port bulunmuyordu. FTTx zaten yoktu. Şu an yaşadığım faklı ilde ise şehrin tam göbeğinde hala 12 Mbit almaya çalışan arkadaşım var.

1 Beğeni

TT’nin kar etmesi ve yatırım yapması mümkün değil maalesef. Bazı zorunlu yatırımları firmalardan talep ediyorlar. Tekekom, Elektrik, Doğalgaz, Şeker vs gibi daha yazılacak onlarca şeyin özelleştirilmesi yıkımdır. Hep beraber sonuçlarını yaşıyoruz. Yazacak çok şey var da neyse yeri değil.

Duruma yanlış açıdan bakıyorsunuz, paketler olmasa bile OLT kartların bu şekilde kurulması lazım. Günümüzde neredeyse köylere dahi konulan bu cihazların kartlarını güncellemeyecekler. Artık internetin olmadığı bir cihaz yok, ileriyi görmek lazım. “Günümüzde yeterli” ye göre plan yapılırsa her zaman geriden gelmeye mahkumuz. Sürekli indirme yapmak üzere plan yerine anlık olarak yüksek hızda internet hizmetinin sağlanması çok önemli, kimsenin vakti yok.

1 Beğeni

Artık öyle olmayacakmış gibi hissediyorum? Olmaması da lazım zaten.

Benim paket 100 Mbps ve benim 100/100 almam gerekirdi. Öyle olsaydı, daha makul olurdu aslında. Değil mi?

Onu diyemem çünkü evimdeki hiçbir cihaz, en son cihazı alsam bile evimdeki cihazlar bu hızı destekleyemez. 25G-PON yani en güncel 25 Gbps simetrik olsa yeterli görürüm. 10 Sene tatmin eder beni.

Hislerle mi hareket ediyoruz artık :joy::joy: Eyvah eyvah

Aç gözlülük olması harika eğer olmazsa şirketler kazanır nede olsa ona 100 yetiyor diye mesela gigafiber istenmezse TurkNet neden cebine atıp kar etmesin? Nede olsa kullanıcı kendisini limitleyip arttırmıyor diye. Fakat 100mbps bile yetmez oldu bi oyun indireceksin 120gb bi 5 saat açık kalıp internet e sadece o cihaz olması gerek fakat ben 10gb de değilim bi 200/10 sunsunlar sonra 10gb düşünülebilir.

1 Beğeni

2021 yıl sonu faaliyet raporuna göre 6milyar TL net kar açıklamış ve finansal yapı oranları makul kabul edilebilecek düzeylerde. Böyle sürdürebilirlerse yatırımlarda sorun yaşamayacaklardır.

1 Beğeni

Siz neden demiyorsunuz, ölümsüz müsünüz?
Akşam eve geliyorsunuz ve bir baktınız ki 50 GB, 100 GB güncelleme (ileride kat kat fazlası olacaktır), bunu mu bekleyeceksiniz?
Bu süre için harcanan enerji ve yoğunluk ne olacak?

Yeter ki bizim gibiler azınlıkta olmasın.

Teknoloji bir yemek, yiyecek içecek olmadığı için bunda aç gözlülük diye bir durum söz konusu değildir. Benim gibilere entüzyaz derler. Herşeyin en son modelini istemek gibi. Bu düşünce akımı yaygınlaşırsa Türk Telekom dahil tüm İSS’ler bal gibi 25G-PON kart takar, OLT koyar…

İşte maalesef herkes bizim gibi düşünmüyor. Gelecekte Amerika ile eşit bir ülke olabileceğimizi de kimse düşünmüyor sanırım.

Açıklayan resmi kaynak mı ? Öyle ise takılmayın. Sonuçta tüik’te enflasyon açıklıyor ama öyle değil.

1 Beğeni

Direk aldığın paketin simetrik olması ile ilgili bir kampanya başlatabilirdim ama buna gerek yok çünkü bu işleri zaten İnternette Kalite Hareketi yapıyor. Bi’ ara kendi kampanyamı başlatacaktım fakat İKH ekibi izin vermedi veya istemedi.

1 Beğeni

Ben de şükredip kendini şanslı hissetmenin yanlış olduğu düşüncesindeyim. Bir karşılık verip hizmet alıyorum tabiki güncel teknolojiyi yakalayacak. Yakalasa dahi tabiki gelişim telep edeceğim.
Covid olayında aşı istemek yerine ölmediğim için kendimi şamslı hissetmek gibi birşey olur. Tabiki aşı isteyeceğim.

Bu harika bir cevaptı evet akk zamanları böyle bir durum vardı fakat bizde akk/akn kalktığı zaman amerikada bireysel için 1000mbps satılıyordu ozaman da ekonomi 1$=3-4₺ arası iken buna harika diyorsunuz.

1 Beğeni

4 yıl boyunca adsl kullandım, daha sonrasın da vdsl’e geçip 24 mbps tt sözleşmesiyle 1.5 yıl devam ettim. Şuan da TurkNet müşterisiyim ve ortalama 73 mbps hız alıyorum. Ayrıca mahallem de TurkNet GigaFiber çalışmaları başladı. Kesinlikle @BLackOwL 'la katılıyorum 10gbps şuanda büyükşehirler de değil Türkiye de verilmesi bile zor (anca özel şirketler, üniversiteler vs…) TurkNetin hatta diğer isslerin bile adsl hizmeti kullananlara yatırım yapması gerekiyor. 10gbps şuan da hayal, belki ileri de paket olarak çıkarılabilir.

1 Beğeni

Şuan kurulan altyapı gelecekte de işlevsel olacak şekilde planlanması önemli olan. Gelecekte 25 gbps gerekli olduğunda verebilmeleri önemli olan. Şuan hali hazırda herkese 1000/1000 sağlansa daha üst hızları beklemek çok beklendik ama adsl kullanan insanlar varken ufak bir azınlığa 10 20 gbps vereceklerine o insanlara en azından vdsl götürmelerini tercih ederim.

Firmalardan her zaman daha iyisini beklemeliyiz olanla yetinmemeliyiz ancak biraz realist olmak ve başkalarını düşünmekte önemli. Belli bir standart tutturulursa sonrasındaki gelişmeler de daha sağlam olabilir.

Dediğim gibi bence en önemli olan totali iyileştirmek ve sistemi geleceğe hazır oluşturmak. Geçmişte yapılan saçmalıkları yapmamak.

1 Beğeni