Türknet 10000 mbps hizmetini başlatıyor mu?

Her haneye 1 Gbit hızda anlaşalım :smile:

1 Beğeni

Bir şey talep edilirken neden başkalarını düşünüyoruz onu anlamadım. Her şeye engel olma düşüncesi hiç sağlıklı değil. Bedava verilen bir devlet hizmeti olsa anlarım. Bir operatörün fiberi var diye ikinci talebe bile karşı çıkanlar, çok vahim bir psikoloji. 10 dolar ödüyorsan 300 dolar da maaş alıyorsun. Ayın yaklaşık 1 gününü internet için çalışıyorsun.

Bana çok yabancı bir kelime gibi geldi bu oysa… :man_shrugging:

2 Beğeni

Ever yani bende fiber varsa neden başka yerler için benden sırf fiber olduğu için fazladan port ücreti alısınki ben 1000/50 internet için 400tl neden port ücreti ödeyeyim zaten benim eve gelmiş gelmeyenler in sorununu neden ben düşüneyim ?

10 gbit internet hızı daha satışa sunulmadan bu kadar konuşulduysa bence TurkNet bu altyapı için gerekli yatıırımı yaptıpında yapılan yatırımı amorti etmesi çok zaman almaz diye düşünüyorum.
Bu düşüncemin sebeplerine gelecek olursak

• Altyapı için yüksek kurulum maliyeti var ama sürekli olarak yüksek bir gideri yok.
  • 10 gbit internet satışına başlayacak olsa, bu ülkemizde büyük ses getirir ve firmanın reklamını çok iyi yapar.
1 Beğeni

Evet zaten hayal kendim inanmıyorum daha konuyu açan olarak! Fakat hani yavaştan 2-3gb vermeye başlansa güzelde olabilir.

1 Beğeni

şuan çoğu bilgisiyarda 2.5 gigabitlik ethernert kartı var TurkNet 2.5 gigabitlik paketler çıkarabilir

1 Beğeni

Bende hala 100 Mbit :laughing:

2 Beğeni

Japonlar Tbps hızlara erişmeyi başardı bu arada. Gbps demiyorum, Tbps diyorum…

2 Beğeni

Dünyanın en büyük 2. ekonomisinden bahsediyorsunuz. Ayrıca o kadar gittim geldim hiç bir evde veya iş yerinde Tbps hız yok. Deneysel hızlar tartışılacaksa işimiz var

1 Beğeni

Bu konu için de kapatılma oylaması yapılsa keşke. Sürekli ana sayfanın tepesinde ve gereksiz bir döngüyle uzayıp devam ediyor. Böyle bir hizmeti hiçbir ev kullanıcısı alamaz. 10g router 10g ethernet kartına kaç kişi çıkıp onbinlerce tl verecek ve ne gerek var? Dünyada kaç tane sunucu 1 gbps üstünü destekliyor? Gta’yı 10 bin mbps ile indirseniz ne olacak? @alperenatici bey bir oylama yapma şansınız var mıdır?

2 Beğeni

10.000’lerce TL olacağını kim söyledi 10 Gbps simetriğin? 200-280 TL gibi makul fiyata sunulurdu bireyseller söz konusu olacaksa tabii… TurkNet mesela…

1 Beğeni

Konu kabak tadı vermeye başladı konu kilitlenmeli bence @alperenatici

Oylamaya gerek yok artı konu sahibi ben değilim. Konu kilitlenirse konu sahibinin konusu kilitlenir.

Oylama tamamlanana kadar konu kapatılmıştır. Oylama süresi: 11.09.2022 - 23.59

• Konu Kapatılsın
  • Konu Açık Kalsın

0 oylayanlar