Satarken soz verilen hizlarin ulasilamamasi

50mbps yi 20 ye mi düşürür? O zaman nasıl oldu da 20pinge düştüm. İlk başta pinge de kablodan diyorlardı

Hat zayıflaması herşeyi düşürür. Ping çok yüksek olur. Cat 5 kablo. Dış etkenlere karşı iyi değil ve 50m den sonra hat zayıflaması başlar ucuz diye aldığımız kablolar. Gerçek bu . Hat zayıflaması atayım cat kabloların

Ama pingim 20. Gayet iyi. Hızım da 28 yazıyordu teknik destekte. Her ne kadar görmesemde. Zamanla 20 ye kadar düştü. Kablo cat6 imiş bu arada tekrar baktım

1 Beğeni

Kablo cat 6 göre bakma .
Cat- 6 - 7 - 8. Özellikleri olan kablolar :
UTP
FTP
STP
S/FTP
S/STP
F/UTP
F/FTP

Ler var bunlar özellikli kablolar.
300 m bi kablo için hat zayıflaması elbet yapacaktır.
STP, S/STP , S/FTP ve özel yalıtım , elektro manyetik koruma içerir.
Bunlar dış ortam için var.
iç ortam için olanlarda var. İç ortamı dışı ortamda kullanırsan. Başka kablolardan etkilenecektir. Birtek başkasının kablosuna göre bakma. Elektirik kablosunda elektro manyetik oluşturur. Karışık bi durum

100 m aştığı için kablo düşüse geçer.
İyi bi kabloyla bu durum düzeltilir enazından daha iyi bi hale getirile bilir.

Bunun gibi bi kablo. Sıcaklığa karşı dayanıklı. Yalıtım içi içe yalıtım var. Dış ortam için üretilmiş.

Sadece şunun için yorumunuz nedir. Kablodandır denilen 50-100 arası değişen pingin bir gün aniden 20 ye düşmesi ve stabil bir şekilde hala öyle devam etmesi ama hızın bir türlü çıkmaması. Bu gerçekten kablodan mı?

Sunucuyla modeme olan bağlantın Ping
.Hız düşmesi kablo sorunu.

Fast.com ya da TurkNet in sunucularına hız testi deniyorum. Eskiden 75-80-100 cıkarken şimdi 20-25 çıkıyor. LOL de 100 ping ile oynarken şimdi 30.
Netspeed e geçince göreceğiz artık. Yardım için sağolun

En yakın sunucuyu seç

Bundanda yap

Fast kimse tavsiye etmez

Dediğiniz yerden de yaptım.

1 Beğeni

Kablodanda ping değeri oynar. Ben değişmeden önce kabloyu ping 10 15 lere çıkardı. Baya düştü sonra. Bağlantın zayıfladığında olan birşey

Interleaved moddaymışsınız. Ama şuanda fast modedasınız. O yüzden pinginiz azalmış. Eğer hızınız düşük geliyorsa Saha dolabında veya santraldeki portunuzda hata vardır. TurkNet’e farklı bir porta geçirmesini söyleyiniz. https://goknet.com.tr/internet-altyapi-sorgulama/ altyapınızı sorgulayıp ss atabilir misiniz ?

TurkNet yapmamıştır. Türktelekom hız profilini Interleaved’den Fastpath Mode geçirmiş gibi görünüyor. :smiley:
İstediğiniz firmaya geçin. Sonuç aynı olacağını düşünüyorum. Eğer port değişmediği sürece.

Diğer sorun bu. Çıkmıyor bu tür sorgulamada. Turknetin verdiği adres bu

Buradan bakınca bulamıyoruz. O sebepten
Hizmet no:
Buradan bakıyorlar

Üşenmeden komşuma baktık 280metre cat5 kablo 2010 de basılmış. 50mbps alıyor. Bana gerçekçi gelmiyor bu kablo hikayesi.

Hizmet no ve adres bilgilerinizi paylaşmasanız sizin için daha iyi olur. Türktelekom port yetersizliğinden kaynaklı çıkmıyor olabilir veya sisteme tanımlamamış olabilirler. Eğer ankastre ve evinizde aynı değerleri alıyorsanız portunuzda bir sıkıntı vardır. Hizmet nonuz dan sorguladığım zaman 50 mbps gösteriyor.

Evet 10 kere fln yazdım kutunun oradan 300 metrelik kabloyu kullanmadığımda da aynı değerleri alıyorum. Port değişikliği de yapmayı teklif ettim daha önce TurkNet e. Deneyeceğini söyledi ama gelişme olmadı. Port var mı yok mı bilemiyorum. Hizmet numarasından netspeed var dedi. Bakacağız

Adresi artık silsem de edit history de gözüküyor :slight_smile:

1 Beğeni

İlerleyen zamanda gelişme olursa iletirsiniz. Sanırsam Netspeed’e geçiş yaptınız. Netspeed’deki hızda aynı olursa dediğim gibi devre veya port değiştirmeden hız değişmez.

@moderators halledeceklerdir.

1 Beğeni

Sorun burdada kaynaklı olabilir. Geçmeseydi bu süre zarfında bakılabilirdi.

1 Beğeni

Ankastreden oksitlenme olduysa veya bozulduysa oranın bağlantısı . ankastreden ölçse bile yapabilir buda bi seçenek. Tt nin kablosuna direk bi bağlantı yaparsa ölçüm için daha iyi olur

1 Beğeni