Nokia ont taktıklar huawei ile değiştirme şansımız var mi?

Ozaman diyorsunuz ki olt den bir kısıtlama var. Peki ne yapilabilir? Telekom bunu neye gore kisitliyor yda kisitlamiyor,

hocam o telekomun keyfine kalmış bir durum bölge bölge değişir ont ile alakalı değil arkadaşım huawei ont ile paketinden düşük hız alıyor.

hangi numarayı arasam yardımcı olurlar acaba çünkü çoğu müşteri temsilcisi teknik bilgiye hatta hiç bir bilgiye sahip olmuyor da

Hizmeti binada Aktif olarak kullanan aboneler varsa siz de alabilirsiniz. Abone toplama aşamasında olabilirler bu yüzden sorgu sisteminde Fiber görünebilir… bilemedim açıkçası :person_shrugging:

FTTB bu. Bina içerisine kadar fiber gelmiş. Dairelere binanın mevcut bakır kablo tesisatı ile dağıtım yapılıyor. Türk Telekom un isguzarligi. Hangi siteden sorgulama yaparsanız VDSL gözükecek.

çok saçma. binaya kadar zaten fiber geliyor bir 10 metre daha gelse ne olacak sanki. peki buna herhangi bir başvuru vs. yapılabilir mi?

içerisini açamıyorum maalesef. kilitli

FTTH dönüşüm için o konulan kutunun değişmesi ve dairelere kablo çekilmesi gerek. Türk telekom için maksimum fiber hızı 100. O hızı veriyor mu bu yapı ile veriyor. Hayatta uğraşmazlar. Geçmiş olsun.

VDSL i fiber diye reklam yapmaktan ceza yemişlerdi.

2 Beğeni

Sonrasında hipernet diye ayırmıslardı :slight_smile:

aynen bendeki altyapı da hipernet gözüküyor

TurkNet teknik ekip aradı %5-10luk kayıp normalmiş. o yuzden 94 cıkmasından bir terslik yokmus. Bu nasıl bir teknik ekip anlamıyorum bu cevabı nasıl verebilirler. ftth sistem bu bakır kablo mu doselide kayıp olusacak.

1 Beğeni

Maalesef FTTH olduğunu bir türlü anlamıyorlar ve sürekli xDSL gibi davranıyorlar.

@Ugur.Aydogan @EFG sizlere pmden de yazdım kimse olumlu yada olumsuz dönüş yapmadı. forum yetkilileri olarak en azından bir dönüş yaparsanız sevinirim. boyle olunca kaale mi alınmıyoruz acaba diye dusunmek zorunda kalıyoruz.

Ben yine destek kaydı açtım boş yere yine saha ekiplerini yolladılar. Yine çıkmaz döngüye giriyor.

valla ben surekli yeniliyorum bana 2 tip cevap verip duruyorlar.

1. %5-10 kayıp normalmiş cunku telekom boyle diyormus
  2. binadan birini bulacakmısım onun hizmet nosunu alacakmısım onlarda telekoma verecekmiş.

ben zaten binada yeniyim. hadi onu gectim 100 mbit kullanan adamı nasıl denk getircez. belki kimse 100luk kullanmıyor. ayrıca sürekli sordugum ama cevap alamadıgım sorular var sanki hiç sormamısım gibi davranılıyor.

benim neden94 aldıgıma bi cevap zaten alamıyoruz kayıp cevabı dısında. üstüne yuksek hız alan TurkNet aboneleri neden yuksek alabiliyor diye soruyorum bir allahın kuluda yetkililerden cevap vermiyor. nasıl iş anlamadım. kendimiz calıp kendimiz oynuyoruz yeminle.

Ben mart mı nisan ayından beri uğraşıyorum. Müşteri hizmetlerinin tek becerebildiği eve saha ekibi yollamak oldu. Geri kalan ne kadar bilgi var ise ben araştırarak öğrendim. Artık sıktı gerçekten bizim ne farkımız var? Ben neden 94 Mbps’de sınırlanıyorum? Neden upload yaparken kabloyla bağlı olmam rağmen tüm internet ölümüne yavaşlıyor?
Dediğiniz gibi bir şeye cevap verseler yine ilerleme kayıt edeceğiz ama cevapta vermiyorlar.

ayrıyetten bu kayıp olayının yalan oldugu surdan belli. ben mesela vdslde hem down hem up kayıp alıyordum 102400/8192 profilinde. ama bu vdsl bakır alt yapı. gayet normal. suan fiberde mesela up neden kayıpsız alınıyor? normalde 7,7 filan cıkması gerek eger kayıp varsa. vdslde o tarz cıkıyordu. ama ben fiberde 8,2 filan alıyorum yani fazlasını alıyorum kayıp filan yok upload da. bi tek kayıp donwnloadda mı varmıs acaba!!! :slight_smile:

Çok denemek isterseniz, bölgenizde yine Telekom yada Turknetten çıkma bir Nokia ONT satan görürseniz, uygun rakama alın, takıp deneyin. Bakalım auth geçecek mi?

Superonline altyapıda denediğim 4-5 ONT bölgemde çalıştı. Ama hepsi superonline’dan çıkma idi. Vodafone dahili ONT sahibi G240W , vodafone’dan hizmet almama rağmen çalışmadı.

ONT satanı bulmak cok zor ki zaten bölgede hiç sanmıyorum. mesela ONT bulduk çalıştıgını anlamak için pon ışığının yanması yeterli mi? ayrıca bunun mac esleşmesini kime yaptırcaz?

Başka marka ont alır ve içerisine mac adresini tanımlayabilirim ama neden ben bu kadar uğraşıyorum? Neden benim sorunumu çözemiyorlar?