Nokia ont taktıklar huawei ile değiştirme şansımız var mi?

3.7 Beta 1 sürümü ile gelen özelliği aktif edin.

1- Bileşen listesinden aşağıdaki bileşeni yükleyin.

Traffic classification engine

2- WebCLI ( 192.168.1.1/a yada router ipniz ne ise sonuna /a ekleyerek) a girin ve
service ntce
system configuration save
komutlarını çalıştırın.

3- Arayüzde “Durum” sekmesi alt menüsü olarak yeni menümüz eklenmiş olacak.

4- IntelliQos açın.

Yaptım bu ayarları ama pek bir işe yaramadı benim için. Upload hala +800 ms ekliyor.

superonlindan cıkma huaweı marka ont buldum satılık. 50 tlye alsam çalışır mı acaba
sizce denemeye deger mi?

Bana çalışma ihtimali çok düşük geliyor. Ama 50₺ olduğundan ben denerdim açıkçası. Bende çok aradım ama çevremde hiç satan yok. Birde ONT dışı bir sebepten bu olay.

%99 çalışmaz ama 50tl’ye düşüncenin sonucunu görebilirsin.
Fiber altyapıda birşeyi çak yada tak çalıştır değildir. Fiber kabloyu evinizde daha yeni yeni aparatlar ile ucunu yaparsınız.

Ont cihazının karşı tarafta (santralde) tanımlı olması gerekir kısacası. Superonline’dan çıkmış bir ont’yi, TurkNet için kullanamazsınız. Gİdip bir superonline abonesinde çalışma olasılığı mevcut ama.

Ayrıca bu konuda attığım bu mesajımda videoyu dikkatlice seyredip dinleyin.

Vodafone altyapıdan çıkmış dahili ont’li g240w çalışmadı. Sizin düşündüğünüz 50TL’lik durum.

1 Beğeni

yani giden 50 tl olur göle bi maya çalalım bakalım :slight_smile: birde bu aynı anda ikinci interneti baglatsak comnetten 4lu ont takılıyormus onların markasıda nokia mı oluyor acaba?

Mert Kuşkapan’a mı kapılanlardansın?

2 tane hizmeti evine alamayabilirsin. Sponsorlu içeriklere dikkat etmek lazım. 4’lü ONT bazı kişilere verilmiş olabilir ama yaygın bir örnek değil benim gördüğüm kadarı ile.

Yerinde de olsam Comnet’ten uzak dururum. Ağzı yananların başındayım. Birşey öğrenmek için soru sorarsan destek sayfasında, ters cevap alırsın. Buna böyle olmamalı dersen internetini sonlandırırlar hiçbir şey göstermeden.

ona kapılma olayı degil. turknetten comnete gecip 94te takılan hızı 120ye cıkmıs adamın. bende TurkNet 'i iptal etmeden boyle bir deneme yapsam ve bunu gorsem diye ikinciyi baglatma olayını sorusturuyorum aslında…

gerci binanın önunden superonline geciyor sağolsun geri zekalı yoneticiye kıs aylarında alt yapı sokaga cekilirken soylemişler bizde catıda air internet var birde tt var istemiyoruz demiş. şimdi beni aradı superonlinedaki adam yoneticiniz oralı olmadı o yuzden binanızda yokuz gorusun ben hemen hazırım işi halletmeye dedi.

yoneticiyle konusuyorum yok oyle yok boyle deyip duruyor. cahil adama laf anlatmak cok zor. bana diyor catıdaki air internet guzel onu kullan işte. tövbe tövbe yaa

1 Beğeni

Diyorum ya TurkNet hız profilinde sıkıntı var diye. Comnet bunu doğru ayarlıyor yada Superonline yada Vodafone Fiber…
Nokia, CIGG , Huawei 3 ont’de evimde denedim hızlar aynı.

comnetle gorustum. bu daha fazla hız alınma olayından haberdarlar. en azından gorustugum kişi haberdar. biz kısıtlama vs asla yapmıyoruz telekom birsey kısıtlamıyorsa eger dedi. o acıdan fazlasını alabiliyorsunuz dedi ama telekom birsey yapıyorsa bizde de aynı sekilde TurkNet vari hız alacaksınızdır diye dusunuyorum dedi.

bu tarz durumlar için telekoma biz kayıt actıgımızda bize bir sorun yok diye geri donus yapıyorlar elimizden birsey gelmiyor dedi.

1 Beğeni

aynen oyle maalesef.

Toplaşın BTK ya ortada bir haksızlık var deyin bence :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Ben BTK ya kayıt açtım. Mağdur olanlar toplanıp herkes kayıt açsın. Beklemeyin.

Bir önceki kaydıma TurkNet 10 gün geçmesine rağmen cevap vermemişti. Burada bir yaptırım vs yok mu?

Bir şikayet kaydım 26.06.21 cevap 05.08.21 :slight_smile: Çözüm = yok bunu da belirteyim.

1 Beğeni

Cevap vermiyor diye şikayet ederim o zaman birde :smiley:

Ya şu R. Selçük gibi konuştun. Aman aman… Tüylerim dikeldi yine.

1 Beğeni

Bana geldi de yine türkneti bekliyorum şaşırtmıyor 18 inde talep açtım tüm Türkiye den talepler toplanıp öyle onay için aranacakmış daha aramadılar. Bütün Türkiyenin başvurmasını bekleyebilirim öyle bir his var içimde :smiley:

1 Beğeni

Sene 3096…
Alo fiber başvurunuz vardı onaylandı.

1 Beğeni

Ben tek kendimlik bir şey için şikayet açmadım herkesin derdi fastpath, ping, port sorunu ile ilgili destek verilmediğini ss leyip talep açtım. Yanıt sadece fastpath e ondada telekom suçlanmış unuttum şikayetimi kapanmış.

bende actım btk kaydı bakalım umutsuz bekleyiş suruyor :slight_smile:

2 Beğeni