Modemde IPv6 Ayarları Nasıl Yapılır?

Merhaba modeminizin marka modeli ve yazılım sürümünü paylaşırmısınız?

moden üzerinden ayarlarını yaptım 2 gün önce halen bekliyorum da .

Ben yaklaşık 3 ay önce yaptım gelmedi. Belki sadece kendi altyapısında olanlar kullanabiliyordur.

merhaba modeminin marka modeli ve yazılım sürümü nedir?

Ben Keenetic Extra DSL kullanıyorum. Sürümü hatırlamıyorum il dışındayım. Son sürüm neyse otomatik olarak ona güncellemiştir.

keenetic kullanan çoğu kullanıcı ipv6 kullanabiliyor isterseniz müşteri hizmetleri ile iletişime geçip hattınıza tanımlatabilirsiniz.

1 Beğeni

Yazdım bakalım ne olacak. Benim bildiğim sadece otomatik olarak tanımlanıyor.

bende de asus dsl-n16 Donanım Yazılımı Sürümü:[1.1.2.3_858] , ayarları yaptım bekliyorum bakalım musterı hızmetlerıne de yazdım donerler bır ara herhalde :smiley:

asus modemlerde sadece AC serisinin bir kısmında çalışıyor diye biliyorum yinede şansınızı bir deneyin :slight_smile:

Zyxel VMG3625-T50B modemim var…Hizmetinize IPv6 ataması yapılmıştır modem ayarları için aşağıdaki link’i ziyaret edebilirsiniz.Demişsiniz fakat ne yaptıysam olmuyor…Orada yazan firmware’i nereden bulacağız?..İkincisi nasıl yükleyeceğiz?..Bir yerden bulup yüklemeye çalıştığımda zira modem bozuldu…İpv6’ya nasıl geçeriz daha ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız sevinirim…

Bu sayfada sayfanın altında Modem Güncellemesi diye bir başlık var. Orada gerekli firmware dosyasının indirme bağlantısını bulabilirsiniz. Yalnız bu firmware 8623 model için. Sizim modelinize uyar mı bilmiyorum. Mesuliyet kabul etmem.

Şu adresten de ayarları kontrol edin: RA & DHCPv6 ayarı dışında değiştireceniz bir ayar yok. Onu da değiştirmeseniz bile bağlantı kuruluyor aslında.

modemim zyxel8623 Firmware Versiyonu
V5.50(ABPM.3)b2_F0 bu dediklerinizin hepsini yaptım ancak ipv6 olmadı hattımda ayrıca modem ipv4 ve ipv6 yı seçtiğimde modem internet ışığı kırmızı oluyor internet olmuyor

TurkNet in sunduğu o yazılım @achfighter ın dediği gibi 8623 içindir ama 3625 ede yükleniyor senin modemin aynısını kullanıyorum ve o yazılımı yükleyince fabrika ayarına dönünce modem arkasıdaki arayüz şiresini kabul etmiyor ve wifi sorunları çıkıyor kopma 5 ghz in görünmemesi vs. ve arayüz ve modemin açılması daha uzun sürüyor ama ipv6 çalışıyor eğer ipv6 çok lazım değilse yüklemeni önermem yok çok lazımsa modemin supervisor şifresini öğrenmeni öneririm çünkü eğer arayüz giderse garantiye yollamaktan veya supervisor ile giriş yapıp yeni giriş ıd şifre belirlemekten başka çaren kalmaz.

Modemi resetle ondan sonra ayar yap ve ip seçeneğini sadece ipv6 seçin yine olmazda arıza kaydı açıp ipv6 kontrolu yaptırın

Evet ben daha önce denedim ve modem dediğin şekilde oldu…Zyxel’e geri göndermek zorunda kaldım…Peki supervisor şifresini nasıl öğreneceğiz?

Burdaki konudan öğrenebilirsiniz.

Merakımı mazur görün. Bu işlem tam olarak ne işe yarıyor ?

ilerde internet siteleri ipv6 destelemeye başlayınca cgnat olmadan kullana bilecen interneti port açabilcen

1 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkürler.

Ben basit bir şekilde ipv6 kullanmaya başlayamayacakmıyım?..Benim o gönderdiğiniz videoyu anlamam günlerimi alır…Modemi kitleyecek firmware’i niye oraya koyarlar?..Anlamadığım ipv6 için hangi modem gerekiyorsa onu gönderin demiştim müşteri hizmetlerine…Onlar ise nerde bu hizmete yanıt vermeyecek modem onu göndermişler…