Modemde IPv6 Ayarları Nasıl Yapılır?

Yerel Ağ Ipv6 Adresini kopyalayıp Dns Sunucusu1’e ekle.
Yerel Ağ Ipv6 Önekini kopyalayıp Dns Sunucusu2’ye ekle…

Aynı şekilde yukarıda yaptığımız gibi Dns sunucusunu pc’den buraya ekle…

Dns’leri girdikten sonra modemin arayüzünden yeniden başlat… İnternet geldiğinde https://ipv6-test.com sitesine gir.

Dipnot: PC’yi kablolu ve wifi olarak Dns’yi elle girmek gerekiyor. Telefonda wifi ayarlarında dns otomatik almamışsa elle girin. Dns1 : 192.168.1.1 Dns2: Yerel Ağ Ipv6 Adresini girip kaydedin. Android telefonlarda Apn protokolü Ipv4/Ipv6 olarak değiştirelecek. Özel Dns otomatik yapılacak. Android Sürüm: Android 9 Pie. Pc’de Kablosuz Wifi olarak tüm işlemleri yaptıysanız iphone telefonlar da Dns otomatik olarak geliyor. Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

Telefonlar da Twitter, instagram gibi sosyal medya uygulamarında yavaşlık varsa buraya mail yollayın: ipv6destek@turknet.net.tr

Uzaktan yardım almak için Pm atabilirsiniz… (Bilgisayarınızda TeamViewer ya da AnyDesk olması gerekiyor.)

Asus DSL-AC68U ayarları aşşağıda resimdeki gibi yaptım ama testleri geçemiyor. İpv6 adresleri modeme tanımlandığı halde.

Samsung Android 9’da uygulayamadık. DNS2 kısmı sadece numerik girişe açık. Bilgisayarda da çözüm olmadı.

O zaman Dns1’e ekle… ipv6 sorunlarıyla ilgili buraya mail yollayın…

Gönderdim de geri dönen olmuyor. 2. Bildirimim bu :slight_smile:

Okuyorlardır ama geri dönmüyorlardır. Yakında ararlar herhalde seni belli olmaz. :slight_smile:

1 Beğeni

hocam dedikleriniz yaptım şuan bağlıyım. Dnsleri değiştirip yeniden başlattığımda bağlanmadı slaac değiştirip dhcp ayarladım bağlantı sağladım bu seferde kısa sürede tekrar testlerde başarısız oldu. Tekrar slaac ayarına aldım 36 dkdır bağlıyım testlerin hepsini geçti. Bilgisayarın ağ bağdaştırıcı ayarlarında dns elle veya otomatik yapsamda bağlanıyor. Maalesef telefon android 8 ve wifi ayarları eksik ipv4/ipv6 gibi seçebileceğim bir seçenek yok dns el ile girebilmek için statik ip atamam gerekiyor atasamda dnsleri kabul etmiyor bağlan tuşu aktif olmuyor. Gözlemlediğim kadarıyla bazen ipv6 geç tepki veriyor bu nedenle sosyal medya sitelerinde içerik yüklenmesi duruyor(sadece facebook denedim). https://ipv6-test.com/ sitesinde bazen ipv6 7 saniye gibi yüksek gecikmeyle tepki veriyor. Ayrıca google ve youtube gibi sitelere ipv6 ile traceroute komutu uyguladığımda 2. hop ipv4 e göre 2 kat fazla gecikme var.

güncelleme: 3saat 18 dakikadır bağlıyım yaklaşık son 1 saatir film izliyordum.Şuan test başarısız oldu ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakıp aktive ettim düzelmedi. Bilgisayarı kapatıp açınca testlerden geçti

1 Beğeni

Arkadaşlar başvuru formu halen açık da acaba başvuru alıyorlar mı ya da tekrardan başvurulara açılacak mı bilgisi olan var mı acaba? Yeni konu açmamak adına buradan sormak istedim bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

bu konu içerisinde başvuru için google form var ordan başvurabilirsin

1 Beğeni

DNS1 e de eklenmiyor. Sadece numerik giriş aktif :slight_smile:

1 Beğeni

yer varsa dahil edin teste lütfen

Bende ayarları yaptım ne zaman tanımlanır

Ipv6 üzerinden internete bağlana biliyorum lakin port açamıyorum fritzbox 7490 ipv6 ayarlarını yazabilirmisiniz (mesela bende slaac bir türlü olmuyor ) ince ayarı fazla fritzbox

saygılar

bende fritzbox var bir türlü dns ayarını beceremedim , 4600: gibi rakamlar bende yok ne yapmam gerek

Merhabalar bugüm ip atamam gerçekleşmiş fakat modem arayüzünde ip ve dnsler gözükmesine rağmen çıkış yapmıyor internete acaba sorun nedir

dns1 dns2 eklediğin wan ip mi yoksa fe80:: ve fd00:: olan yerel dns mi ? bende sorun yaşıyorum

nas cihazım dyndns ipv6 wan ip alamıyor port açamıyorum ?