Modemde IPv6 Ayarları Nasıl Yapılır?

Okuyorlardır ama geri dönmüyorlardır. Yakında ararlar herhalde seni belli olmaz. :slight_smile:

2 Beğeni

hocam dedikleriniz yaptım şuan bağlıyım. Dnsleri değiştirip yeniden başlattığımda bağlanmadı slaac değiştirip dhcp ayarladım bağlantı sağladım bu seferde kısa sürede tekrar testlerde başarısız oldu. Tekrar slaac ayarına aldım 36 dkdır bağlıyım testlerin hepsini geçti. Bilgisayarın ağ bağdaştırıcı ayarlarında dns elle veya otomatik yapsamda bağlanıyor. Maalesef telefon android 8 ve wifi ayarları eksik ipv4/ipv6 gibi seçebileceğim bir seçenek yok dns el ile girebilmek için statik ip atamam gerekiyor atasamda dnsleri kabul etmiyor bağlan tuşu aktif olmuyor. Gözlemlediğim kadarıyla bazen ipv6 geç tepki veriyor bu nedenle sosyal medya sitelerinde içerik yüklenmesi duruyor(sadece facebook denedim). https://ipv6-test.com/ sitesinde bazen ipv6 7 saniye gibi yüksek gecikmeyle tepki veriyor. Ayrıca google ve youtube gibi sitelere ipv6 ile traceroute komutu uyguladığımda 2. hop ipv4 e göre 2 kat fazla gecikme var.

güncelleme: 3saat 18 dakikadır bağlıyım yaklaşık son 1 saatir film izliyordum.Şuan test başarısız oldu ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakıp aktive ettim düzelmedi. Bilgisayarı kapatıp açınca testlerden geçti

1 Beğeni

Arkadaşlar başvuru formu halen açık da acaba başvuru alıyorlar mı ya da tekrardan başvurulara açılacak mı bilgisi olan var mı acaba? Yeni konu açmamak adına buradan sormak istedim bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

bu konu içerisinde başvuru için google form var ordan başvurabilirsin

1 Beğeni

DNS1 e de eklenmiyor. Sadece numerik giriş aktif :slight_smile:

1 Beğeni

Bende ayarları yaptım ne zaman tanımlanır

Ipv6 üzerinden internete bağlana biliyorum lakin port açamıyorum fritzbox 7490 ipv6 ayarlarını yazabilirmisiniz (mesela bende slaac bir türlü olmuyor ) ince ayarı fazla fritzbox

saygılar

bende fritzbox var bir türlü dns ayarını beceremedim , 4600: gibi rakamlar bende yok ne yapmam gerek

dns1 dns2 eklediğin wan ip mi yoksa fe80:: ve fd00:: olan yerel dns mi ? bende sorun yaşıyorum

nas cihazım dyndns ipv6 wan ip alamıyor port açamıyorum ?

ac750 var neden bende olmadı aynı ayarlarda…bir türlü bağlanmadı ipv6 çıkışı

Yazınız çok güzel. Bende ekleme yapmak isterim. Konuyu güncelleyerek eklerseniz herkes yararlanır.

Krn DS224WSU Modem İPv6 ayarı.

Bu modem arayüzüne sahip modemler de de bu işlemler işe yarıyor. Burada yazan işlemleri yapmamanız durumunda modem ipv6 alır ancak çıkış yapamazsınız.

Modem arayüzüne girip şu adımları takip ediyoruz. kurulum → WAN ve resimde gözüken yeri seçiyoruz.

Daha sonra yukarı çıkıp resimdeki yeri İPv6 ve İPv4 olarak seçiyoruz.

Bunları yapıp kaydettikten sonra modem arayüzünde durum kısmının en altında ipv6 adrsini görmeniz gerekiyor. Bu nokrada ipv6 adresinin işaretlediğim kısmını bir yere not ediyoruz lazım olacak.

NOT ALDIĞIMIZ KISIM 4. : İŞARETİNDEN ÖNCEKİLER!!

Şimdi bu adımları takip ediyoruz KURULUM → LAN → LAN İPv6 Ve daha önce not aldığımız ipv6 adresini resimde bulunan işaretli yere yazıyoruz ancak sonuna 1 tane daha : koyuyoruz!! daha sonra RA DNS yi etkin yapıp DHCPv6 Modunu none yapıyoruz.

MODEMİ KAPATIP AÇIYORUZ.

1 Beğeni

Konuyu hortlatalım biraz Ipv6 neredeyse 2 aydır yok modemde gitti ipv6 almıyor modem.

bende ipv6 aldım modem ipv6 alıyor ama ipv6 test sonuç çıkmıyor.

Ben keenetic modem ile ilk günden beri sorunsuz kullanıyorum. sanırım interneti az kullanan kullanıcılardan ipv6 tanımlamaları iptal ediliyor çoğu kullanıcılar sonradan ipv6 alamadıklarını söylediler. ben her ay 1.5 Tb ort. ile kullanıyorum.

bende ortalama 1 tb kullanıyorum Ama ben ipv6 tanımlanması yapılmasına rağmen ipv6 teste gözükmüyor.

Burada asus’un kırk yamalı firmware’i devreye giriyor. Bende asus’tan keenetic’e asus’un bu ömrünü tamamlamış yazılımı yüzünden geçtim.

IPv6 tanımlanması için bu seçeneği aktifleştirmem gerekiyor mu?

ipv6 için bir yere giriş yapıp tanımlama mı talep etmemiz lazım .

Hayır, sistem otomatik olarak tanımlıyormuş.