Modemde IPv6 Ayarları Nasıl Yapılır?

Evet modemi sıfırladım tekrar aynı ayarları yaptım Modemde IPv6 ataması var fakat testlerde kapalı görünüyor.

1 Beğeni

Arkadaşlar listeye bende dahil edildim ancak tanımlama yapıldı mı bilmiyorum birkaç şekilde ayar değişikliği denedim henüz başarılı olamadım. ***D-Link Dsl-224*** ayarları hakkında fikri olan varmıdır ? ipv6 destekli ancak ne asus ne tp-link gibi bir arayüz var ikisindeki bilgileri birleştirip birkaç deneme yaptım ipv6 aktif ancak ip almıyor. Sonuç alırsam paylaşacağım

genel olarak sık karşılaştıklarımı yazarım sınavlarım başladı maalesef çok ilgilenemem
ama sınavlarım bitince burayı teste boğacağım :slight_smile:

2 Beğeni

Asus DSL-N17u ipv6 tanımlaması yapılmış lakin hiç bir şekilde testlerden geçmedi bütün ayarları denedim. Sistem günlüğünde her seferinde aynı hatayı veriyor

Bende aynı modemi kullanıyorum aynı sorunu yaşıyorum

Ayarlarim bu şekilde ancak çıkış alamıyorum hatalı bir yer mi var?

cloudflare DNS adreslerini yazıp WAN’dan SLACC’a almayı dene

ipv6 tanımlama nasıl yapılıyor modemim destekliyor

abone no 1817073

Hepsini denedim olmuyor

Test için daha öncesinden yazdırma gerekiyordu başvurular bitti.

Modemim ipv6 adresi alıyor ama test sitelerinde ipv6 niz yok diyor yardımcı olur musunuz

Hocam modem markanız ne ?

Tp-link archer vr600 V3 hocam V2 vardı bozuldu servisten değişim verdiler bu gün geldi bütün ayarları denedim modem ipv6 adresi alıyor ama cihazlar ipv6 ile internete çıkamıyor test sitelerinde de ipv6 nız yok diyor

1 Beğeni

Vr300 de aynı şekilde sorun var modem alıyor ama İnternete erişim yok

hocam nasıl başvuru yapıyoruz bende geçmek istiyorum yardım eder misiniz

Bu linkten başvur.

Yerel Ağ Ipv6 Adresini kopyalayıp Dns Sunucusu1’e ekle.
Yerel Ağ Ipv6 Önekini kopyalayıp Dns Sunucusu2’ye ekle…

Aynı şekilde yukarıda yaptığımız gibi Dns sunucusunu pc’den buraya ekle…

Dns’leri girdikten sonra modemin arayüzünden yeniden başlat… İnternet geldiğinde https://ipv6-test.com sitesine gir.

Dipnot: PC’yi kablolu ve wifi olarak Dns’yi elle girmek gerekiyor. Telefonda wifi ayarlarında dns otomatik almamışsa elle girin. Dns1 : 192.168.1.1 Dns2: Yerel Ağ Ipv6 Adresini girip kaydedin. Android telefonlarda Apn protokolü Ipv4/Ipv6 olarak değiştirelecek. Özel Dns otomatik yapılacak. Android Sürüm: Android 9 Pie. Pc’de Kablosuz Wifi olarak tüm işlemleri yaptıysanız iphone telefonlar da Dns otomatik olarak geliyor. Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

Telefonlar da Twitter, instagram gibi sosyal medya uygulamarında yavaşlık varsa buraya mail yollayın: ipv6destek@turknet.net.tr

Uzaktan yardım almak için Pm atabilirsiniz… (Bilgisayarınızda TeamViewer ya da AnyDesk olması gerekiyor.)

2 Beğeni

Samsung Android 9’da uygulayamadık. DNS2 kısmı sadece numerik girişe açık. Bilgisayarda da çözüm olmadı.

1 Beğeni

O zaman Dns1’e ekle… ipv6 sorunlarıyla ilgili buraya mail yollayın…

Gönderdim de geri dönen olmuyor. 2. Bildirimim bu :slight_smile: