Modemde IPv6 Ayarları Nasıl Yapılır?

Ayarlarda bir eksiklik mi var ben ip alamıyorum galiba
Modem Asus dsl-n17u

@Ugur.Aydogan

Teşekkür ederim cevabınız için.

1 Beğeni

Henüz tanımlı olmadığınız için alamıyorsunuz

Dün başvurdum. Bugün tanımlanır herhalde bekliyoruz.

Bu kısımdan bunu seçtim doğru olan bu değil mi?

Bir de şu kısım var burada neyi seçeceğim?

Bende IPv6 tanımlı ancak, bu modemde (Asus N17U) IPv6 çalışmıyordu bilginiz olsun. Belki sizde çalışır ama çalışmayacağını düşünüyorum.

1 Beğeni

merhaba bende IPv6 etkinleştirildi diyor başka yapmam gereken bir şey var mı ne gibi ayarlar yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

ZyXEL VMG1312 / VMG8924 model modem kullananlar aşağıdaki linkteki gibi ayarlarını yaparak ipv6 yı kullanabilirler.

https://support.zen.co.uk/kb/Knowledgebase/ZyXEL-VMG1312-VMG8924-IPv6-Setup

Tp link için moderatöre bilgi verdim ilgili ayarları ekleyecektir diye ümit ediyorum.

hocam varsa atar mısın model archer vr1200

Modem kurulum bölümüne ilgili ayarları attım td 9970 için.
sizin modem için https://youtu.be/EIAyxzc2MuA?t=492 şu videyu izleyin belki yardımcı olur olmadı bana özelden anydesk iletin yanlız ben pcde ne zaman olacağım belli değil 1 2 saat içinde geçeceğim anydesk baglantı açık bırakın ben girince size uyarı gelir bakarım.

hocam teşekkür ederim lan ayarlarını ve dsl ayarlarını yaptım sadece ip alması için dhcpv6 değil de slaac seçtim (adresleme türü) şu an ipv6 testinden geçtim

IPv6 Asus DSL-AC51 Modem Ayarları
 Cihaza Firmware Sürümü:9.1.2.3_ipv6_05 yüklenmelidir. Cihazın
arayüzünde “Yönetim / Donanım yazılımı yükseltme” menüsünden
Firmware güncellemesi yapılır.

Böyle bir sürüm yok arkadaşlar nasıl güncelleştireceğiz?

2 Beğeni

TP Link Archer VR1200 ipv6 (test ok)
gelişmiş sekmesi
ağ-dsl internet e girip düzenleye basın
image
tekrar buradan da gelişmiş bölümünü açın ve dilediğiniz dns yi girebilirsiniz ben cloudflare girdim
image
kaydedin
lan ayarlarına girin ve ipv6 ya basın

ayarları bu şekilde yapınca kablolu cihazlar ipv6 testinden başarılı bir şekilde geçiyor wlan yapamadım

1 Beğeni

Desteğiniz için teşekkürler arkadaşlar. :slight_smile:

1 Beğeni

biz teşekkür ederiz şimdi ne yapalım ne test edelim söyleyin forumda paylaşalım

1 Beğeni

Günlük kullanım hakkında test yapılabilir örnek veriyorum; şurada yavaş veya şuraya girmiyor gibisinden.

1 Beğeni

1 saat önceye kadar ipv6 çalışıyodu şimdi ipv6 çalışmıyo neden anlamadım :smiley: