Modemde IPv6 Ayarları Nasıl Yapılır?

Keenetic te hangi ayarları yapmam gerekiyor acaba bilgisi olan var mı? model extra dsl

Yok hocam çözemedim modem ipv6 almıyor bir türlü ayarlar da 1e1 olmasına rağmen belki modemden kaynaklıdır bende n17u var sizde de sanırım ac51 var

1 Beğeni

Modemden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
Keenetic kullanan iki arkadaşım aynı ayarlarla biri aldı ipv6 ipsi biri alamıyor.

Ben ip alıyorum ama internete çıkmıyor.

Hocam ilginç bende de ip almıyor ama internet çıkıyor şuan ayarlar konuda paylaşıldığı gibi

1 Beğeni

eklediğim görseldeki ayarı ne yapmamız gerekiyor

Modem bilgilerim yukarıdaki gibidir.

1 Beğeni

image
ipv4 ile çıkıyorum internete doğal olarak.
ipv6 ip alıyor ama nete çıkmıyor bunu da test başarısız oldugundan anladım.

2a02 ile başlıyor ip Bu Turknetin alan adı ipv6da buna eminim.

image

Tp link yeni arayüz için ipv6 nasıl aktif edilir yardımcı olursanız sevinirim

Yanlış bilgi değil ise

1- Gelişmişe ayara geç
2- Sol taraftaki listeden Ağ menüsünden İnterneti seç
3- WAN Arayüzü yazan yeri düzenleyen bas alt tarafa doğru açılan listede
4- ipv6 kutucuğunu işaretle Modem bağlantıyı tekrar kuracak sonra TÜRKNETin ipv6 hizmeti vermesini bekle

Yardımcı olabildiysem sevinirim

Modem arayüzüne eriştikten sonra Yönetim > Sistem Ayarları’na tıklayın açılan sayfada “Bileşen seçeneklerine” tıklayın.Açılan listede “IPv6” yı işaretleyip “güncelleştirmeyi yükleyin” butonuna tıklayın. Bu işlem sonrası modeminiz otomatik olarak restart olacaktır.
Daha sonra İnternet > VDSL/ADSL bağlantısı açılan sayfada “İSS Kimlik Doğrulama (PPPoE/VPN)” altında “Gelişmiş PPPoE ayarlarını göster” e tıklayın. Aşağı doğru sayfayı kaydırırken “IPv6 kullan” seçeneğini işaretleyip kaydete tıklamanız gerekmektedir.

Teşekkür ederim. Forumda talebimi ilettim fakat özel mesaj atamadım. Sizce başka bir şey yapmam gerekli mi?

İlgili konuda alperenatici üzerine tıklarsanız mesaj butonunu göreceksiniz. Oradan talebinizi iletirsiniz.

Bana da daha birşey gelmedi sanırım biraz zaman alıcak

Merhabalar

Modem Zyxel VMG8623-T50B ıpv6 yı destekliyor ama yönlendirmede hata olabilirmi?
Verdiğiniz test link inde hata almaktayım

böyle görünmesi normal mi?

Evet, normal henüz tanımlamalarınız yapılmadı, yapıldığı zaman bilgi verilir.

3 Beğeni

teşekkür ederim ilginiz için umarım en yakın zamanda bu deneyime kavuşuruz

1 Beğeni

Ipv6 nın artısı nedir gecikme süresi ping, hızda dalgalanma vs gibi etkileri var mı

ayarların aynısı yaptım ama bende böyle çıkıyor??
resim_2020-11-19_170019

havuz ip lerden kurtulacağımız için pinglerde düşme olabilir diye düşünüyorum genelde de ipv6 bağlantılarının daha sağlıklı olduğu söylenmiş