Modemde IPv6 Ayarları Nasıl Yapılır?

Bende 1 ay olmuştu senin sorunun olmuştu bu yazılımı yükleyince zyxel müşteri hizmetlerini aradım yarım saat uğratık yapamadılar garantiye yolladım yapamayıp yenisini yolladılar sonra gene yükledim o yazılımı yine aynısı oldu supervisor şifresini bu konudan okuyup buldum sorunu öyle çözdüm bu yazılımı verdiklerinde TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden vmg8623 model modemin satışını yapıyordu ve o modem için çıkarılmıştı ama nedendir bilinmez 3625 modem içinde bu yazılımı öneriyorlar ama nerde okuduysam bu yazılımı 3625 e kim yüklediyse farklı farklı sorun yaşadıklarını yazmış ve TurkNet ısrarla bu yazılımı kullanıcılara öneriyor zyxel de böyle bir soruna kayıtsız kalıyor kullanıcılarda kendilerince çözüm bulmaya çalışıyor.Yani bu soruna kesin bir çözüm bulunması gerekiyor.

Daha bu modemi 20 gün önce aldım…Ayarlarını yapmaya çalışırken aynen dediğinizi yaşadım…Firmware’i yükledikten sonra modem kitlendi…Şimdi müşteri hizmetleriyle görüştüm…Bakalım onlar bir sonuca ulaşmaya çalışıcaklar…Sizlerde böyle bir arızanın olduğu ile ilgili şikayette bulunursanız belki süreç dahada hızlanır…

Ben düzenli olarak bu konu ile ilgili zyxel e her hafta mail atıyorum sorun aynı ve zyxel müşteri hizmetleri ile telefonda görüştüm bu sorunlu yazılımı söylüyorlar böyle böyle sorun oluşuyor diyorum talebinizi ve sorununuzu kayda aldık diyorlar ama bir gelişme yok malesef yinede sende veya kim okursa bu yazıyı zyxel müşteri hizmetlerine başvuraun belki sayı yükselirse dikkat çeker.

@BLackOwL bir 2 ayda ben ugrastım valla bir halt olmaz keenetic e gectigimden beri kafam rahat

hocam rt ax86u ile aynı durumu yaşıyorum. ayrıca enteresan bir şekıide birkaç dakikada bir baglantı kopmuş gibi gösteriyor arayüzde hatta üzeindeki ışık kırmızı oluyor ama bağlantı kopmuyor. siz bir çözüm bulabildıniz mi?

Hangi DNS i kullanmalıyım hocam? Denemekte fayda var.

IPv6’nın herhangi bir dezavantajı, erişim sıkıntısı olan uygulama, website var mı?

hocam bazen bazı uygulamalar veya siteler ipv6 destekli olmadığı için sorun yaratabiliyor o yüzden ipv4 ve ipv6yı aynı anda kullanmak gerekiyor. yoksa ipv6 dezavantajı yok aksine çok daha yararlı bir şey.

2 Beğeni

Bende Twitter’da fotoğraflar çok geç açılıyor ve banka uygulamasına girmiyor o yüzden kapalı kullanmıyorum

1 Beğeni

İkisini aynı anda nasıl kullanabilirim?

Bu aynı anda kullandığım anlamına mı geliyor?

hocam ipv6 ayarlarınız nasıl şekilleniyor bilmiyorum ama kimi modemde ipv4/ipv6 karışık diye seçenek var ipv6 ayarlarınızın olduğu bölümü kurcalamanızı öneririm

selam arkadaşlar zyxek 3312b10b modemde ipv6 yı aktif etmiştim kolay olarak bulmuştum modemi değiştirdim zyxel VMG3313-B10A modem aldım bu modemde büyük ihtimalle destekler ama bir türlü giriş yerini bulamadım bu modemi kullanan arkadaş var mı

1 Beğeni

Merhaba
Giriş yeri derken biraz daha açar mısın.
Arkasındaki giriş yerimi acaba

İpv6 ayar kısmından bahsediyor heralde

1 Beğeni

Öyle görünüyor bulmak basittir. :slight_smile:

1 Beğeni

evet modeme ipv6 nasıl ve nerden ayarlarım onu bulamadım 3312 b10b de modem kurulumu olan yerde seçenek var ordan çentikten seçebiliyordum 3313 te o yer yok ama ipv6 gibi yer görünüyor pasif

1 Beğeni

Neden türk telekomun . Vmg3313 b10a aldın. Bi süre sonra ip ataması kısıtlıyor diye biliyorum.

Taahhütlü servislerin modemlerini almayın

doğrudur ama taahüt varken alınmış modem en kötü modem 500 tl civarı olunca eldeki ile yetinmek zorundayız

1 Beğeni

20211218_135347

Şunu diyorsun anlaşılan pasif hiç değiştiremiyorsun. Sıkıntı bi modem

Yükleniyor: photo_2021-12-18_16-54-43.jpg…
modemde ipv6 etkin yaptım sayfa açıldı ama dns soruyor ilk defa böyle gördüm 3312b10b de direk çentikle seçebiliyordum