Modem (sadece) bilgisayardan kopup duruyor

Bu modemin kronik sorunu bu sanırım. Ben de bu modemi aldığımdan beri aynı sorunları yaşıyorum. CRC ve FEC hatalarını biriktiriyor bir süre sonra internet kopuyor (Işık kırmızıya dönüyor) modemi resetleyince düzeliyor. TurkNet’e bir çok destek kaydı oluşturdum hattınız sıkıntılı diyip durdular. Dağıtım kutusundan eve gelen bakır kabloyu yeniledim sonuç yine aynı bazen 1-2 saate bir kopuyor bazen 11-12 saati buluyor. Türktelekom’a kullandığım dağıtım kutuları çok eski değiştirin diyorum müşteri olmadığım için olmaz müşterisi olduğunuz firmaya söyleyin diyorlar. Bu kez TurkNet’e sizin kiraladığınız bu altyapı eski TT’a söyleyin yenilesinler diyorum onlarda biz böyle bi istekte bulunamıyoruz diyorlar.
İade süreci boyunca TurkNet destek tarafından sürekli işlem yapılıyor modemi kapatmayın dendiği için artık iade süremde doldu. Kaldım böyle günde 2-3 defa resetleyerek kullanıyorum.
Bu arada Turk Telekomdan 10 sene önce aldığım modemde hiç böyle sorunlar olmuyor.

Hocam sizin yaşadığınız sorunun aynısı, ve süreç. Zamanında bayağı uğraşmıştım.

Kesinlikle modemde bi şeyler var. Biraz fazla nazlı.

Valla zamanında keşke 200lira fazla verip Keenetic marka modem alsaymışız. Herkes o modemi övüyor forumda

Bunu sırf bugün 10 kere söylemişimdir herhalde içimden.

1 Beğeni

Ben 2 aydır söylüyorum :smiley:

1 Beğeni

@JFMugen @ilkay hocam farklı modem temin etme şansınız var mı ? Bir kaç saatliğine bile olsa farklı modemden denemek lazım. Bende modem temin etmeye çalışıyorum denemekte fayda var.

Ancak eski modem ile deneyebilirim ben. o da eski olduğu için denemedim açıkçası. Yeni 5g destekli bir modem ile deneyemedim

Ben Pazartesi bir tane alacağım ama benim durum sizden biraz farklı. Ben direk modeme bağlanamıyorum wifi kaynaklı.

Bizi de bilgilendirin lütfen

https://drive.google.com/drive/folders/1Qqq5stWeE5ARMjsyWQJy_1jxigrYw9lq?usp=sharing

Firmwareler kaldırılırsa diye drive’a yüklemiştim eğer güvenirseniz indirebilirsiniz

1 Beğeni

Umarım sorunun çözülür, benim sorunum yine döngüye girdi.

Vallaha şu an nedense sıkıntısız bağlanmaya başladı, eğer yine patlarsa kullanırım. Teşekkür ettim ^^

1 Beğeni

Umarım patlamaz . Bende destek hattına abone olmaya devam ediyorum bakalım nereye kadar :thinking:

1 Beğeni