Kopuk internetin sebebi

@EFG @Baran
Dün açık destek kaydımdaki Dilara hanım’a yeni etiket ve bağlantı için ekiplere iş emri verilmesi konusunda isteğimi belirttim. Kendilerinden
Merhaba İlkay Bey,
İlettiğiniz bilgiler doğrultusunda kontrollerimi yaptığımda Türk Telekom tarafında genel arıza durumunun devam ettiği bilgisi paylaşılmaktadır. Hattınızla ilgili devam eden çalışmalara TurkNet olarak müdahale şansımız bulunmuyor malesef. Genel arıza durumunun bittiği bilgisi paylaşıldığında, arıza durumunuzun devam etmesi halinde ekiplere iş emrini ileteceğimden emin olabilirsiniz.
İyi akşamlar dilerim.
Yanıtını aldım.
Türktelekom’un genel arıza bildirimi 06.04 tarihinde bitecek gözüküyor. Tabi o süreyi daha önce de ileri tarihe attıkları için tekrar atacaklardır.
Bu durumda arıza var dedikleri zaman başka bir bildirim yapılamıyor mu?
TurkNet bu firmadan hizmet alıyor ve servis isteyemiyor mu?

Maalesef turktelekom ekipleri bölgesel arıza kaydını kapatmadan TurkNet işlem yapamıyor. 06.04 tarihidir büyük ihtimal. Turktelekom işi tam yapmadığından bu sıkıntıyı çok yaşadım. Bölgesel arıza kaydını iş bitimi kapatsalar hemen aksiyon alınır. Yoksa beklemek durumunda kalacaksınız.

Evet tarihi yanlış yazmışım. 06.04 olacaktı.
Umarım bir an önce tekrar gelip kablo bağlantılarını yaparlar. Ben de bireysel olarak tekrar arayacağım artık

Telekom müdürlüğü yakın ise gidip bir bilgi alabilirsiniz. Genel arıza var mı Yok mu sistem güncel mi değil mi şeklinde.

İşyerimden izin alabilsem inanın gideceğim zaten. Ama şu an çalıştığım için mesai saatleri içerisinde gidemiyorum ne yazık ki. Ama bir çok kez müdürlüğü arayıp baskı yapıyorum. Direk TT müşterisi olmadığım halde.

1 Beğeni

Şimdi hizmetinizi ben inceledim. Bulunduğunuz bölgede yaşanılan bir genel arıza durumu söz konusu :frowning: Ne yazık ki bu sebeple sorun yaşıyorsunuz. Sorunun çözümü için ise 06.04.2022 günü belirlenmiş… TT tarafı bu tarihe kadar bölgenizde yaşanılan sorunu gidermeye çalışacaktır. Biz de sizin için bu süreci takip ederek bilgilendirmelerde bulunacağız.

TurkNet Online İşlem Merkezi’deki arkadaşlar da bahsetmişti bu durumdan. Bugün öğleden sonra Anasayfadaki genel arıza yazısı kayboldu sanırım genel arıza bildirisini kapattıkları içindi diye düşünüyordum.

Durum Güncellemesi;

Bugün sonunda arkadaşlar gelip bağlantıyı sağlamışlar. Ben evde olmadığım için modem değerlerine bakamıyorum ama evde telefonla yapılan speedtest sonuçları 30 mbps hız gösteriyor.
@EFG Eve gittiğimde dediğiniz gibi modem sonuçlarını sizle paylaşacağım. Eğer hat değerlerim kurtarırsa hızımı yükseltebiliriz değil mi?

1 Beğeni

Adınıza sevindim, evet hat değerleri neyi destekliyor ise o hızı tanımlar TurkNet.

asdasdf
Bu arada adresimdeki adsl bağlantıyı kaldırmışlar sanırım. Sadece vdsl gözüküyor. Bu durumun benim bağlantıma bir etkisi olur mu?

Merhaba

ADSL : Merkezi santral binasından binaya kadar bakır kabloyla geliyor.
VDSL : Merkezi santral binasından fiberle saha dolabına ordan binaya kadar bakır kabloyla geliyor.

Saha dolabına ne kadar kişi bağlıysa ve seninle aynı bakır kablo üzerinden ne kadar kişi bağlıysa o kadar etkisini görürsün.

Yanlış anlaşılma olmasın ama aynı saha dolabı üzerinden de ADSL verilebilir

1 Beğeni

Combo port olabiliyor hem VDSL hem ADSL geçebiliyor.

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Sanırım benim bağlantıma çok etkisi olmayacak yani bu durum

2 Beğeni

Dolap mi kuruldu yoksa direk ustu mu gene eski sistem :pleading_face:

Direk üstü devam.
Eski direkteki dağıtım kutusunu iptal etmişler ama. Yani aradan bir dağıtım kutusu eksilmiş oldu

Tuh be fiber hayalleri gitti desenize

Antalya’nın göbeğinde, Neredeyse en lüks semtlerinden biri olan Lara’da direk üstü kullanmaya devam cidden. Şaka gibi ama değil :smiley:

Bende izmirdeyim valla yapacsk birsey yok hakediyoruz hakettigimiz gibi yaşıyoruz malesef

1 Beğeni

Herkese tekrar merhaba, Biliyorsunuz birt kaç gün önce internet problemim çözülmüştü.
Çözüldükten yaklaşık 15 saat sonraki hat değerlerimi aşağıya bırakıyorum. Sizce nasıl?
CRC ve FEC hatalarını eskiden de alıyordum. yine almaya devam ediyorum.

=============================================================================

xDSLFwVersion: FwVer:5.12.12.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B

INP downstream: 49583
INP upstream: 15197
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC